do:
Eur / hod.

Workshopy pre študentov – získajte zručnosti

Workshopy pre študentov – získajte zručnosti

25.06.2014

Nároky zamestnávateľov na brigádnikov sú stále väčšie. Už pri nástupe, či dokonca priamo v ponukách na brigádu zverejňujú požiadavky na rôzne zručnosti a dostatočný prehľad v oblasti, ktorej pôsobí. Študenti a absolventom nezostáva nič iné len sa prispôsobiť tomuto trendu a zdokonaľovať svoje zručnosti čo najskôr, k čomu veľmi dobre slúžia workshopy pre študentov.

Čo je workshop?

Z angličtiny možno workshop doslova preložiť ako „dielňa“, čomu sa podobá aj skutočný význam a zmysel workshopu. Je to typ vzdelávacieho podujatia, ktorý je viac prakticky zameraný, pričom jeho účastníci sú počas workshopu vyzývaní, aby vedomosti aj použili v praxi v čom im pomáha lektor – moderátor workshopu. Ide o výborný spôsob ako si dané vedomosti a zručnosti osvojiť. 

„Workshop je forma vzdelávacej aktivity, pri ktorej lektor pripraví program tak, aby prostredníctvom rôznych techník účastníci vďaka vlastným skúsenostiam a znalostiam prišli k výstupu, ktorý je pre nich užitočný a využiteľný v ďalej práci a praxi.“

Študenti a absolventi, ktorí majú čerstvé vedomosti nadobudnuté štúdiom svojho odboru, môžu na vhodne vybratom workshope  tieto poznatky hneď aplikovať a naučiť sa ako ich využívať tak, aby prišli k stanovenému cieľu.

Načo sú dobré workshopy pre študentov

Ako už bolo spomenuté, cieľom workshopu je naučiť študentov ako použiť vedomosti získané štúdiom. Často sa totiž stáva, že študent ovláda teóriu ale škola ho nenaučí, ako teóriu použiť v praxi. Teóriu veľmi rýchlo zabúda bez toho, aby ju dokázal využiť pri práci, v praxi. A to je práve to, čo sleduje zamestnávateľ pri výkone zamestnancov  a taktiež pri prijímaní brigádnika (najmä pokiaľ ide o pracovné pozície, ktoré vyžadujú pokročilejšie zručnosti).

Zamestnávatelia prijímajú mladých študentov s čerstvými vedomosťami, ktorých učia ako tieto teoretické poznatky využiť v praxi. Tento proces je však časovo aj finančne náročný, a tak si ho môžu dovoliť obyčajne len nepatrná časť veľkých spoločnosti, ktoré  dokážu prijať len malé množstvo šikovných študentov. Preto sa snažia väčšie aj menšie spoločnosti vyberať tých študentov, ktorí už tieto poznatky uplatniť vedia a nemusia investovať množstvo financií do školení a seminárov.

Pravidelná účasť na workshopoch z oblasti, ktorá vás zaujíma je spôsob, ako sa postupne naučiť aplikovať teoretické poznatky do praxe. A hoci sa za workshopy obyčajne platí nejaká čiastka je to veľmi dobrá investícia. Predpokladom dobrej investície je vhodný výber workshopu.

Typy workshopov

Hoci je Slovensko malá krajina, ak viete na akých miestach hľadať, môžete sa dozvedieť o množstve kvalitných a zaujímavých workshopov.

Práve na tento účel sme na portál zaviedli novinku, ktorou je kalendár podujatí pre študentov. Nájdete v ňom rôzne podujatia, konferencie, workshopy a podobné akcie, ktoré sa oplatí navštíviť.

Workshopy sú zamerané rôzne a dá sa povedať, že naozaj každý si nájde workshop z tej oblasti, ktorá ho zaujíma. Oblasti ako priemysel, informačné technológie, marketing, obchod, móda sú reprezentované pravidelnými workshopmi.

Cena workshopu veľmi závisí od náročnosti a rozsahu, ktorému sa venuje, študentom sú však často ponúkané výrazné zľavy zo vstupného na workshop.

Čo na to zamestnávateľ

Zamestnávateľ každú aktivitu, ktorú urobíte navyše mimo štúdia a týka sa oblasti, v ktorej firma pôsobí, veľmi ocení. O to viac ak to znamená, že už máte nejaké skúsenosti, že viete aplikovať svoje poznatky do praxe, čo uľahčí prácu nie len vám, ale aj spoločnosti. Ak teda máte možnosť takéto podujatie navštevovať, nemali by ste váhať.

Dnešná doba, resp. dnešní zamestnávatelia berú už pomaly ako samozrejmosť, že uchádzači o brigádu, budú robiť viac ako len ju hľadať bez akéhokoľvek iného snaženia. Očakáva od nich nie len teoretické vedomosti, ale aj schopnosť využiť ich v praxi. To neznamená, že musíte pracovať v nejakej spoločnosti rok či dva (čo je samozrejme výhodou), ale aj váš aktívny prístup a skutočný záujem, môže znamenať váš úspech pri hľadaní brigády.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

09.09.2019

Brigada.sk v denníku SME

Chceli by ste sa dozvedieť, ako ste tento rok dopadli, brigádnici? 

Boli sme oslovení autorkou článku Dianou Schniererovou o náš pohľad na situáciu brigádnikov za tento rok. Zvýšili sa platy? Ktorý kraj je najlepšie odmeňovaní? A ktoré brigády toto leto najviac zaujali? Dozviete sa v článku denníku SME...

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis