do:
Eur / hod.

Potrebujem peniaze

Potrebuješ peniaze?

Nájdi si dobrú brigádu a zarob si peňazí, koľko potrebuješ!

Ak potrebuješ peniaze a nedarí sa ti nájsť žiadny zárobok, si tu správne. Máme pre teba niekoľko tipov ako si môžeš v pomerne krátkom čase nájsť zamestnanie, ktoré ti bude prinášať peniaze pravidelne. Ale pozor, nebude to zadarmo! Neboj sa, nemáme na mysli žiadne financie. Hľadanie brigády ťa bude stať najmä trochu tvojho času a snahy. Za ten výsledok to ale určite stojí.

Čo robiť, ak súrne potrebujem peniaze?

Aj keď potrebuješ zarábať peniaze čo najskôr, treba na hľadanie brigády trpezlivosť a chladnú hlavu. Mnohých uchádzačov totiž odradí už prvá negatívna reakcia zamestnávateľa, čo nie je práve najvhodnejší prístup. Je úplne bežné, že zamestnávateľ sa rozhodne prijať iného uchádzača z rôznych dôvodov, nemusí to však vždy znamenať, že nemáš šancu nájsť si brigádu neskôr. Práve naopak aj takýto neúspech by ťa mal vyprovokovať  a tvoje úsilie by malo byť ešte väčšie.

Nikdy to však s hľadaním brigády neprežeň. Hlavne ak si v strese a v depresii so samých záporných reakcií firiem na tvoje žiadosti.  Prvé a základné pravidlo je: Neposielaj svoje žiadosti na úplne každú brigádu, zameraj sa na určitú oblasť, v ktorej vidíš, že máš najväčšie šance uplatniť sa a zároveň ide o oblasť, v ktorej si vieš predstaviť pracovať aj dlhší čas.

Nezabudni sa vzdelávať a získavať prax

To, že sa ti dlhšiu dobú nedarí nájsť zamestnanie (či už trvalé zamestnanie, práca na skrátený úväzok alebo brigáda) môže znamenať aj to, že sa uchádzaš o pozície, pri ktorých nespĺňaš požiadavky zamestnávateľa. Práve toto býva najčastejším dôvodom, prečo uchádzač nie je na pozíciu prijatý a keďže si nevypýta od zamestnávateľa spätnú väzbu, posiela svoje žiadosti ďalej bez toho, aby si doplnil nejaké zručnosti a získal aspoň základné pracovné návyky. Uchádzač sa napríklad priamo hlási na pozíciu, kde sa už vyžadujú pokročilejšie zručnosti, pritom je v tom čase otvorená aj iná pozícia, kde tieto zručnosti nie sú vyžadované.

Ak si myslíš, že by sa zišlo popracovať na svojich zručnostiach, nemal by si dlho váhať. Každou naučenou zručnosťou, ktorú môžeš využiť v zamestnaní, zvyšuješ svoju hodnotu na trhu práce a tým aj šancu, že zamestnávateľ bude na tvoju žiadosť reagovať pozitívne. Problém s praxou je dlhodobý a ide o situáciu, ktorú by mali riešiť najmä stredné a vysoké školy v spolupráci so zamestnávateľmi. Je totiž ideálne ak študent získava pracovné návyky v odbore, ktorý študuje. Po vyštudovaní sa mu tak nemôže stať, že by ako absolvent nemal absolvovanú nejakú stáž a aspoň základné pracovné skúsenosti.

Na portáli Brigada.sk máš možnosť vzdelávať sa a zároveň prehľadávať stovky ponúk na brigády, stáže ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. Prečo nevyužiť aj bezplatné funkcie, ktoré ti môžu pomôcť pri hľadaní práce? Vyskúšaj napríklad online vzdelávacie kurzy a získaj certifikát do svojho životopisu, alebo simulátor pohovoru, kde sa môžeš pripraviť na pracovný pohovor pre rôzne brigádnické pozície. Výbornou pomôckou je aj poradňa, kde sa dočítaš o základných problémoch pri hľadaní práce a kde si môžeš stiahnuť vzor životopisu, motivačného listu, či žiadosti o brigádu.

Ak teda potrebuješ peniaze, mal by si si začať hľadať brigádu čo najskôr a môžeš využiť aj niektoré z tipov, ktoré sme ti popísali vyššie. Aby si mohol využívať všetky funkcie portálu Brigada.sk, stačí už len jednoduchá registrácia.


>>REGISTRÁCIA<<

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis