do:
Eur / hod.

Práca popri škole

Hľadáš prácu popri škole?

Vyberaj si spomedzi pracovných ponúk na Slovensku aj v zahraničí!

O mnohých absolventoch zamestnávatelia hovoria, že sú neuplatniteľní kvôli ich slabým, resp. žiadnym skúsenostiam z práce. Nechceš byť jedným z nich? Stačí ak si nájdeš prácu popri škole a svoje šance na uplatnenie po škole zvýšiš mnohonásobne. Stále veľké percento študentov aj napriek výstrahe, že po škole nenájdu uplatnenie, pokračujú v štúdiu bez získavania akejkoľvek praxe v odbore, ktorý študujú. Už veľmi dlho platí, že ani vysokoškolský diplom, neznamená automaticky zabezpečené miesto vo firme. Pokúsime sa ti objasniť, aké máš možnosti ak si študent a hľadáš prácu popri škole, aké výhody ako študent môžeš využiť, aj to akú prácu hľadať.

Práca popri škole sa (ne)dá stíhať vždy

Samozrejme niektoré školy vyžadujú viac štúdia a voľného času popri štúdiu zostáva naozaj málo. Mať brigádu popri škole však neznamená, že budeš na brigádu chodiť a školu flákať. Čas si treba zariadiť tak, aby si stíhal oboje. Ak vieš, že po škole nemáš toľko času, môžeš si stále nájsť prácu na víkend, príp. si to nechať na letné prázdniny a pracovať cez tie dva mesiace voľna.

Tu naozaj výhovorka, že nemáš čas na prácu popri škole neobstojí. Predsa nie je veľa študentov, ktorí štúdiu venujú viac ako 20 hodín aj po tom, čo prídu domov zo školy. A ak aj áno, aj títo študenti často brigádujú v lete. Ono to vždy nejako ide zariadiť. Čas, ktorý sa ti zdá teraz ako premárnený na brigáde, môže v budúcnosti znamenať oveľa jednoduchšiu situáciu po absolvovaní školy. Alebo sa chceš pridať k niektorým tvojim spolužiakom a vystávať rady na úrade práce? Určite nie! 

A naozaj netreba preto tak veľa. Hľadaj si brigádu v období, kedy záujemcov nie je tak veľa. Veľa v tomto prípade znamená aj stovky záujemcov na jediné pracovné miesto. Práve obdobie pár dní pred letnými prázdninami je ten najmenej vhodný čas na hľadanie letnej brigády. Ak chceš brigádu na leto, začni hľadať už v marci, či apríli. Ak chceš prácu popri škole aj počas školského roka, môžeš hľadať kedykoľvek. Ponúk na brigády je počas roka dosť a záujemcov menej.

Prečo je dôležitá práca popri škole?

Stručne sme to už načrtli v úvode. Práca popri škole je veľmi dôležitá! Škola nevie nahradiť podmienky v reálnom pracovnom prostredí. Obyčajne ťa pripraví hlavne teoreticky, prax môže byť však často iná. Preto by študenti mali hľadať príležitosti ako teoretické poznatky uplatniť v reálnej firme a pokiaľ je to možné v oblasti, ktorú študuješ. Pravdepodobne preto študuješ odbor, ktorý študuješ, pretože toto povolanie chceš v budúcnosti vykonávať. Ak to tak nie je, tak sa niekde stál vážny problém a čo najrýchlejšie by si mal školu zmeniť.

Až po absolvovaní školy sa stretneš s krutou realitou, kde sa zamestnávatelia nebudú o teba trhať, ale ty sám musíš ukázať, že si ten najschopnejší uchádzač pre prácu v ich spoločnosti. No a to ide veľmi ťažko bez praktických skúseností, zručností, komunikácie...

Ak sme ťa presvedčili, začni si hľadať prácu popri škole čo najskôr. Nikdy toto rozhodnutie nebudeš ľutovať. Samozrejme nie je ľahké sa odhodlať a bude potrebná aj vytrvalosť, aby si našiel to čo hľadáš, ale tento investovaný čas a úsilie sa ti vráti neskôr pri hľadaní  trvalého zamestnania.

Si pevne rozhodnutá/ý, že ideš do toho?! Super. Aby sme ti na začiatok pomohli, pripravujeme neustále rôzne praktické funkcie pre uchádzačov o zamestnanie, ktoré ti pomôžu najmä v začiatkoch, kedy ešte nemáš také skúsenosti s pracovným pohovorom, prípravou životopisu a hľadaním zamestnania. Pre ich plnohodnotné  a bezplatné využívanie, stačí jednoduchá registrácia. Na portáli Brigada.sk okrem iného nájdeš:

 

Čo ťa ale určite najviac zaujíma, na portáli nájdeš aj stovky ponúk na brigády a stáže na Slovensku aj v zahraničí. Ak by si mal/a ešte nejaké otázky, neváhaj sa nám ozvať cez kontaktný formulár.

>>REGISTRÁCIA<<

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis