do:
Eur / hod.

10 unikátnych zamestnaní, o ktorých si ešte nepočul II.

10 unikátnych zamestnaní, o ktorých si ešte nepočul II.

02.09.2020

Na svete existuje mnoho zaujímavých až šokujúcich zamestnaní, o ktorých možno ani nevieš, že existujú. Naším už v poradí II. článkom ti predstavíme niektoré z unikátnych zamestnaní na svete.

 

Someliér vody

Obyčajná práca someliéra? V žiadnom prípade! Okrem toho, že someliér môže pracovať s vínom, môže pokojne pracovať aj s vodou. Presne tak: someliér vody. Niektoré reštaurácie a hotely takých zamestnávajú – vďaka nim môžu mať prehľad o kvalite vody, ktorú podávajú. Okrem obyčajnej vody sú expertami na minerálky.

 

Image

 

Profesionálna družička

Práca, ktorá je nápomocná najmä tým, ktorí nemajú kamarátov. Chýba ti družička na svadbu? Jednoducho si jednu objednaj.

 

 

Filmový intímny poradca

Zaujímal si sa niekedy, ako prebieha natáčanie intímnych scén vo filmoch? Samozrejme, herci musia veľmi dobre hrať. Okrem nich je veľmi dôležitým človek v úzadí a ním je filmový intímny poradca, ktorý párom radí a snaží sa ich, čo najviac uvoľniť, aby nebola napätá atmosféra. Je jedno či ide o herca alebo o bežných ľudí – každému je nepríjemne byť v tesnej blízkosti s inou osobou, ktorú poriadne nepoznáme.

 

 Image

 

Opatrovateľ pánd

Kto by nemal pandy rád – lenivé, roztomilé s jemným čierno-bielym kožúštekom. Ide však o serióznu prácu, ako dobre vieme, pandy to majú v dnešnom svete veľmi náročné a ich prirodzená potrava (eukalyptové listy) sa pomaly vytrácajú (našou zásluhou). Preto sa pandy chovajú v ochranných centrách, akým je Giant Panda Protection and Research Center v Číne. Nie je to však nič jednoduché, je treba prejsť mnohými pohovormi a zasvätiť každý deň pandám.

 

Inštruktor surfovania pre psy

Určite je na internete mnoho videí so surfujúcimi domácimi miláčikmi a hlavne so psami. Kto by však povedal, že sa tým dá aj živiť? Dá. Pokiaľ tvoj psík miluje vodu a chceš ho naučiť niečo nové, dá sa to, ale u nás na Slovensku to bude asi trochu problém. Pravdepodobne to bude iba záležitosť brigád v zahraničí.

 

 Image

 

Stylista jedál

Ten kto vyštuduje odbor gastronómie a je veľkým perfekcionistom sa môže uchytiť aj ako stylista jedál. Pracujú najmä pre filmy, seriály, reklamy a podobne. Vďaka nim jedlá vyzerajú tak lákavo a chutne aj cez obrazovku.

Čo je zaujímavým špecifikom tejto práce je to, že niekedy sa ani nemusí jednať o skutočné jedlo. Ak sa natáča nejaká z náročnejších scén z filmu, natáčanie môže trvať aj celý deň a ako dobre vieme, niektoré potraviny sa môžu skaziť, stratiť tvar alebo sa roztopiť. Stylista vtedy využije triky, ktoré sa počas praxe mohol naučiť a použiť farbivá, textil, iné potraviny, ktoré sa nezdeformujú, alebo pomôcky, ktoré s jedlom nemajú nič spoločné. Zaujímavá a kreatívna práca.

 

OSHIYA

Do MHD je niekedy veľmi ťažké sa dostať a to sme len na Slovensku. Predstav si takú Čínu, to už je veľa ľudí. Oshiya je zamestnanie, kde človek „napcháva“ ľudí do metra, aby boli dvere riadne zavreté. Dnes oshiyu nájdeš napríklad aj v Španielsku, kde ich volajú empujadores. Kedysi takto ľudia pracovali aj v New Yorku alebo vo Frankfurte.

 

 Image

 

Hippoterapeut

Samotné slovo pochádza z latinského originálu „hippo“ ako kôň. Kto by nemiloval kone? Je to majestátne, silné a elegantné zviera. Avšak nejde ani o jeho hrivu ani o jeho silu, ale o jeho chôdzu. Keďže má kôň trojdimenzionálnu chôdzu, napodobuje tak chôdzu človeka – takže ľuďom so zdravotným postihnutím to môže veľmi pomôcť. Taktiež napríklad pre deti / dospelých so sklerózou  alebo autizmom.

Ako je známe, nie len kone, ale aj psy alebo mačky, zajace môžu byť veľmi dobrou pomôckou pre zdravotne postihnutých ľudí.

 

Profesionálny hacker

Keď započuješ slovo hacker, čo ťa napadne? Niekto, kto sa potajomky v noci snaží nabúrať systém? Existujú samozrejme aj taký, ale profesionálnych hackerov si najímajú samotné spoločnosti. V podstate im dajú povolenie, aby sa nabúrali do ich systému. Následne tento „dobrý“ hacker podá tipy, ako by ich software mohli zlepšiť a vyhnúť sa tak nečakanej invázii. Nazýva sa to tzv. „testovacie hackovanie“. Takže, keď nám niekto povie, že pracuje ako hacker, nemusíme sa na neho pozerať s opovrhnutím, ale jeho prácu chápať ako každú inú z odboru IT.

 

Image

 

Morská panna

Práca pre všetkých, ktorí ako deti milovali Ariel. Síce nebudeš skutočná morská panna, ale môžeš tak vyzerať – stačí ak si navlečieš krásnu plutvu s veľkým chvostom a top. Zdá sa to ako nádherná práca, avšak vyžaduje mnoho tréningu.

Profesionálne morské panny potrebujú toho veľa zvládnuť, či fyzicky alebo psychicky. Predstav si, že musíš väčšinou plávať vo vode, ktorá má cca. 20 stupňov a chvost môže vážiť až 6 kg. Väčšiu časť svojho dňa využijú hlavne na tréning, dychové cvičenia a tiež cvičenie, pretože je pochopiteľné, že je treba veľmi dobrá kondička.

 

Keby si máš vybrať, ktorú z týchto zaujímavých zamestnaní by si si zvolil? Ak máš záujem pozri si aj Unikátne zamestnania I.  

Neváha a vytvor si originálny online životopis a zaujímavé brigády môžeš hľadať ešte dnes!

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis