do:
Eur / hod.

Ako brigádovali prezidentskí kandidáti?

Ako brigádovali prezidentskí kandidáti?

03.03.2014

Keďže sa prezidentské voľby nezadržateľne blížia, oslovili sme všetkých prezidentských kandidátov a položili im niekoľko otázok, ktoré už dlhšiu dobu rezonujú medzi mladými ľuďmi, ale aj celou spoločnosťou na Slovensku. Prečítajte si ich odpovede v našej predvolebnej ankete.

Už v sobotu 15. marca 2014 sa bude konať prvé kolo prezidentských volieb.  Budú v ňom môcť voliť všetci občania Slovenskej republiky, ktorí budú mať k danému dňu najmenej 18 rokov a v deň volieb sa zdržiavajú na území Slovenskej republiky (hoci tu nemajú trvalý pobyt). Netreba pripomínať, že každý máme občiansku povinnosť ísť voliť a využiť toto právo demokratickej spoločnosti.

Redakcia portálu Brigada.sk sa rozhodla osloviť všetkých prezidentských kandidátov a položiť im otázky týkajúce sa v prvom rade mladých ľudí a trhu práce. Trinásť položených otázok sa týkalo tém ako: nezamestnanosť mladých, zavedenie odvodov z dohôd, systém školstva na Slovensku. Popýtali sme sa ich ale aj na to ako začínal oni, či v ich živote zohrávali rolu brigády a napríkad aj na to ako by tromi vetami presvedčili mladého človeka, že platiť odvody a dane sa oplatí. Či by vás dokázali presvedčiť zistíte podľa ich odpovedí v rozhovore.

*Pozn.: Priestor sme ponúkli všetkým prezidentským kandidátom, k dnešnému dňu sme nedostali odpovede od všetkých volebných štábov. Prevádzkovateľ ani redakcia portálu Brigada.sk nezodpovedajú za obsah a nestotožňujú sa s prezentovanými názormi v jednotlivých príspevkoch prezidentských kandidátov, ktoré vyjadrujú ich súkromné názory.

 

Zoznam prezidentských kandidátov

Gyula Bárdos - kandidát SMK

Gyula Bárdos - kandidát na prezidentaJe prezidentským kandidátom za stranu SMK. Bol poslancom Národnej rady za túto stranu v rokoch 1998-2010. Vyštudoval odbor slovenčina a maďarčina na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracoval ako redaktor v maďarských periodikách. Momentálne je Gyula Bárdos členom Republikového predsedníctva SMK. Od októbra 2012 je aj predsedom Maďarského spoločenského a kultúrneho zväzu na Slovensku – Csemadoku.Chce byť kandidátom všetkých menšín a všetkých demokraticky zmýšľajúcich a otvorených ľudí. Je ženatý a má dve deti.

 

Prečítaj si: Rozhovor s prezidentským kandidátom Gyulom Bárdosom

 

 

Jozef Behýl - občiansky kandidát

Jozef Behýl - kandidát na prezidenta

Jozef Behýl je jedným zo šestice občianskch kandidátov v prezidentských voľbách 2014. Narodil sa 13.marca 1957 v Trnave. Od roku 2000 bol členom strany SMER, z ktorej v roku 2003 vystúpil. Svoju pozornosť sústredí hlavne na tretí sektor. V súčasnosti je predsedom dozornej rady občianskeho združenia Občiansky parlament. Zastupuje mimovládne neziskové organizácie v Rade vlády SR pre prevenciu kriminality aj v Rade vlády pre neziskové mimovládne organizácie. Venuje sa sprostredkovaniu nehnuteľností - má realitnú kanceláriu. Jozef Behýl je ženatý a má jendo dieťa.

 

Prečítaj si:  Rozhovor s prezidetnským kandidátom Jozefom Behýlom

 

 

 

Ján Čarnogurský - občiansky kandidát

Ján Čarnogurský - kandidát na prezidenta

Ján Čarnogurský v prezidenstkých voľbách 2014 figuruje ako občiansky kandidát. Vyštudoval právo na Karlovej Univerzite v Prahe. V rokoch 1982-1986 bol šoférom a neksôr podnikovým právnikom. Bol iniciátorom vzniku KDH na Slovensku. Funkciu predsedu KDH zastával v rokoch 1990-2000. Zastával rôzne funkcie vo vláde aj v parlamente. Od mája 1991 do júna 1992 bol predsedom vlády SR. Poslancom Národnej rady bol do roku 1998. Za vlády Mikuláša Dzurindu bol ministrom spravodlivosti SR. Ján Čarnogurský v roku 2000 odišiel z politiky a založil advokátsku kanceláriu.  

Prečítaj si: Rozhovor s prezidentským kandidátom Jánom Čarnogurským

 

 

Róbert Fico - kandidát SMER - SD

Róbert Fico - kandidát na prezidenta
Róbert Fico - súčasný premiér Slovenskej republiky ide do prezidentských voľbách 2014 s podporou strany Smer - Sociálna demokracia. Vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 1987 vstúpil do Komunistickej strany Slovenska a po revolúcii bol členom Strany demokratickej ľavice. Róbert Fico založil stranu Smer koncom roka 1999. V roku 2010 vyhral Smer - SD parlamentné voľby, no nezostavil vládu a Róbert Fico sa stal podpredsedom NR SR. Po víťažstve v predčasných voľbých 2012  ho prezident Ivan Gašparovič vymenoval za predsedu vlády.

 

Volebný štáb Róberta Fica sa rozhodol pre časovú zaneprázdnenosť neodpovedať na otázky.

 


Viliam Fischer - občiansky kandidát

 

Viliam Fischer - kandidát na prezidenta

Prezidentský kandidát Viliam Fischer má 75 rokov. Je to lekár, profesor kardiochirurgie. Ako prvý zrealizoval úspešnú transplantáciu srdca na Slovensku v roku 1998. Je prednostom Kliniky srdcovej chirurige Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb a vedúcim katedry srdcovej chirurgie na Slovenskej zdravotníckej univerzite. Viliam Fischer je ženatý a má dve deti. 

 

 Volebný štáb kandidáta Viliama Fischera zatiaľ nedodal odpovede..

 

 

 

Pavol Hrušovský - kandidát KDH, SDKÚ - DS, MOST - HÍD

Pavol Hrušovský - kandidát na prezidenta

Pavol Hrušovský kandiduje v prezidentských voľbách s podporou KDH, SDKÚ - DS a MOST - HÍD. Vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a po skonečení štúdia pôsobil ako právnik. Bol poslancom NR SR za stranu KDH. V roku 2000 vystriedal na poste predsedu KDH Jána Čarnogurského. V rokoch 2002 - 2006 zastával aj post podpredsedu  NR SR. Do apríla 2012 vykonával funkciu predsedu NR SR. Pavol Hrušovský je ženatý a má jedno dieťa.

 

 

Prečítaj si: Rozhovor s prezidentským kandidátom Pavlom Hrušovským 


 

Ján Jurišta - kandidát KSS

Ján Jurišta - kanddát na prezidenta

Ján Jurišta v prezidentských voľbách 2014 kandiduje ako nominant strany KSS. Vyštudoval španielčinu a slovenčinu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobil ako novinár v Ekvádore a neskôr ako diplomať 16 rokov v Latinskej Amerike. V súčasnosti pôsobí ako externý vyučujúci na Fakulte managementu UK. V roku 2013 vyšla jeho najnovšia publikácia: Zákulisie premien sveta. 

 
Volebný štáb kandidáta Jána Jurištu zatiaľ nedodal odpovede.

 

 

 

Andrej Kiska - nezávislý a nestranícky kandidát

Andrej Kiska - kandidát na prezidenta

Andrej Kiska vystupuje v prezidetnských voľbých  2014 ako nestranícky a nezávislý kandidát. Založil spoločnosti Quatro a Triangel, ktoré neskôr predal a založil charitatívnu organizáciu Dobrý anjel. Tá od roku 2011 funguje aj v Českej republike. Svoje rozhodnutie kandidovať na prezidenta odôvodňuje tým, že sa roky stretával s korupciou, nekompetentnosťou štátnych úradníkov a so zlyhávaním súdov. V máji 2013 ukončil svoje pôsobenie v organizácii Dobrý anjel. V roku 2006 získal ocenenie Manažér roka a v roku 2011 stal sa držiteľom ocenenia Krištáľové krídlo v kategórii filantropia.

Prečítaj si:  Rozhovor s prezidentským kandidátom Andrejom KiskomMilan Kňažko  - občiansky kandidát

Milan Kňažko - kandidát na prezidenta

Milan Kňažko na post prezidenta SR kandiduje ako občiansky kandidát. Ide o známu tvár Nežnej revolúcie. Vyštudoval Hereckú fakultu na VŠMU. Bol členom Divadla na Korze (1970-1971), členom Novej scény (od 1971), členom Činoherného súboru SND (1985-1989). K herectvu sa vrátil v roku 1997 a ako herec pôsobí aj v súčasnosti. Od januára 2003 do februára 2007 bol generálnym riaditeľom  komerčnej TV JOJ. Jeho športovou vášňou je golf. Milan Kňažko je tretíkrát ženatý a má tri deti.

Volebný štáb kandidáta Milana Kňažka zatiaľ nedodal odpovede.

 

Stanislav Martinčko - kandidát KOS

Stanislav Martinčko - kandidát na prezidenta

Stanislav Martinčko je kandidátom KOS (Koalície občanov Slovenska). V roku 1971 zmaturoval na SPTŠ v Moldave nad Bodvou. Neskôr pracoval ako vodič kamióna, vedúci dopravy a vodič autobusu. V rokoch 1990-2000 podnikal s kovovým šrotom a od roku 2000 zastáva post generálneho riaditeľa spoločnosti KEMAX, s.r.o.

 

 

Prečítaj si: Rozhovor s prezidentským kandidátom Stanislavom Martinčkom

 

 

Milan Melník - občiansky kandidát

Milan Melník - kandidát na prezidentaMilan Melník je s rokom narodenia 1938 najstarším kandidátom na prezidenta SR. Do volieb ide ako občiansky kandidát.  Vyštudoval anorganickú chémiu na Chemickotechnologickej fakulte STU v Bratislave. V roku 2005 sa zapísal do svetovej encyklopédie ako vedecká osobnosť sveta. Pôsobí na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a tiež aj na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratslave. Nie je a ani nebol členom žiadnej politickej strany. Vo voľbách v roku 2009 vystupoval tak ako aj teraz ako občiansky kandidát. Milan Melník má ženu a jedno dieťa.

 

 

Prečítaj si: Rozhovor s prezidentským kandidátom Milanom Melníkom

 

 

 

Helena Mezenská - občiansky kandidát

 

Helena Mezenská - kandidát na prezidenta

Helena Mezenská je najmladšou kandidátkou spomedzi všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post prezidenta SR. Vyštudovala pedagogiku a neskôr pracovala ako mediátorka. Pracovala tiež v publicistike a spravodajstve. Jej popularitu zvýšilo jej otvorené vystúpenie v NR SR, kde rázne vystúpila proti súčasnému premiérovi a ministrovi financií ako aj niektorým ďalším politickým predstaviteľom.  Vyzvala dokonca súčasného premiéra, aby odstúpil. Vo voľbách v roku 2012 sa nachádzale na kandidátke strany OĽaNO.  V parlamente pôsobí ako členka Výboru NR SR pre európske záležitosti a Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti. 

 

Volebný štáb kandidátky Heleny Mezenskej zatiaľ nedodal odpovede.


 

Radoslav Procházka - občiansky kandidát

Radoslav Procházka - kandidát na prezidentaRadoslav Procházka je občianskym kandidátom.  Vo veku 41 rokov je druhým najmladším spomedzi všetkých kandidátov na post prezidenta SR. Študoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a právo absolvoval aj na Yale Law School v USA. Vyučoval na Univerzite Komenského a v súčasnosti pôsobi ako pedagóg na Trnavskej univerzite. Pracoval ako právnik americkej kancelárie v Prahe. Bol tiež poradcom Ústavného súdu SR a právnym poradcom Delegácie Európskej komisie.  Na post poslanca Národnej rady SR kandidoval za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), to však vo februári 2013 opustil. 

 

 

Prečítaj si: Rozhovor s prezidentským kandidátom Radoslavom Procházkom

 

 

Jozef Šimko - kandidát SMS

 

Jozef Šimko - kandidát na prezidenta

Prezidetnský kandidát Jozef Šimko má 63 rokov. Študoval na Dôstojníckej škole Verejnej bezpečnosti a tiež na Fakulte vyšetrovania VB v Bratislave. Bol prednostom Okresného úradu v Rimavskej Sobote. Do roku 2009 bol popdredsedom Banskobystrického samosprávneho kraja a v roku 2010 bol zvolený za primátora Rimavskej Soboty. 


Volebný štáb kandidáta Jozefa Šimka zatiaľ nedodal odpovede.


Kandidáti pri ktorých rozhovor uvedený nie je, zatiaľ na otázky neodpovedali. Po zaslaní týchto odpovedí budeme článok aktualizovať.

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis