do:
Eur / hod.

Ako zarábajú vlogeri?

Ako zarábajú vlogeri?

29.11.2017

Nie je pochýb o tom, že vlogovanie je v týchto dňoch viac populárne ako kedykoľvek predtým. Ľudia sledujú vlogy o tých najrôznejších veciach od kozmetiky, cez filmy až po vegánstvo. Ak si pravidelným návštevníkom služby YouTube, možno si už nejaký vlog videl. V súčasnosti je najpopulárnejším vlogerom na YouTube Casey Neistat, ktorý na ňom pôsobí 7 rokov a za ten čas si našlo k nemu cestu už 8 miliónov ľudí. On a ďalší skúsení vlogeri pomáhajú upútať pozornosť na vlogovanie a preto sa vo veľkom rozbehlo aj na Slovensku, kde patrí k tým najpopulárnejším zase Gogo alebo Sajfa.

Už sa ti nechce brigadovať ako čašníčka alebo pracovať v zahraničí? Máš množstvo nápadov a chceš byť aj ty vlogerom ?Ako si ale vlogeri dokážu zarobiť za svoje vlogy peniaze ? Môže to byť naozaj práca na plný úväzok ? Zarábanie peňazí vlogovaním nebude jednoduché, ale ani nedosiahnuteľné. S dostatočným úsilím a odhodlaním môžeš zarábať prostredníctvom tvojho kanála naozaj pekné peniaze.

 

Prvé kroky k zárobku

VÝBAVA       

Nepotrebuješ hneď drahú kameru a mikrofón, na začiatok ti stačí super nápad a nejaký lepší mobil. Ale časom, ak si chceš svojich fanúšikov udržať a prilákať nových, musíš siahnuť po lepšej technike. Mal by si mať dobrý fotoaparát s externým mikrofónom na pripojenie, alebo kameru.           

                                                                                           

TVORBA OBSAHU

  • Vytvor si osnovu pred začatím tvojho vlogu. Vlogy sa majú zdať spontánne, ale pravdou je, že pred ich natáčaním musí do nich vstúpiť veľa myšlienok a to si vyžaduje prípravu.
  • Buď sám sebou. Najrýchlejší spôsob, ako sa cítiť prirodzene pred kamerou, je správať sa prirodzene. Nezabudni, že dokumentuješ a prezentuješ svoj vlastný život.
  • Počas jedného vlogu by si mal viackrát zmeniť štýl, miesto, rekvizitu alebo čokoľvek, čím zaujmeš. Proste hovoriť po dobu 15 minút rovnako, nie je pre publikum zaujímavé. Skús napríklad  hovoriť aj popri chôdzi, oslov vo vlogu svoje okolie, natáčaj v exteriéri aj interiéri, zrýchli niektoré časti videa alebo použi rôzne efekty. Je to na tvojej fantázií.   

 

NASTAVENIE ÚČTU

Východiskovým bodom pri zverejnení vlogu je vytvorenie a  nastavenie si účtu YouTube. Mal by si mať predstavu o typoch videí, ktoré chceš pridávať.

 

ADSENSE

Ďalej povolíš speňaženie a zaregistruješ sa do služby Google AdSense. Povolenie speňaženia znamená, že súhlasíš s tým, že budeš nahrávať iba video obsah, na ktorý máš práva a budeš hrať podľa pravidiel (napríklad nebudeš zobrazovať videá znova a znova, aby si zvýšil počet videní).

 

PARTNER YOUTUBE

V ďalšom kroku sa budeš chcieť stať partnerom YouTube. Výhodou partnerstva je napríklad aj to, že môžeš nahrať viac ako 15 minútové video, čo ti niekedy môže pomôcť. Získaš taktiež nástroje na analýzu a niektoré pokročilejšie nástroje na úpravu.

 

SVET REKLÁM

Ak chceš zarábať, mal by si tiež vedieť aké typy reklám na YouTube ti to umožnia. K dispozícii je spodná textová reklama, ktorá sa zobrazuje v spodnej časti videa a klip, ktorý sa prehráva na začiatku videa. Môžeš si vybrať, ktorú z týchto reklám bude mať tvoje video v závislosti od tvojho publika alebo od toho, koľko príjmov tvoje video prináša. Spôsob, akým reklama funguje s YouTube, je pravdepodobne jednou z najzložitejších vecí, ktoré prináša snaha zarobiť peniaze zo služby YouTube. Skutočný odhad sa odhaduje na približne 6,40 € na 1 000 zobrazení. Nie je to však také jednoduché, pretože jediný čas, kedy skutočne zarobíš peniaze na YouTube, je to, keď si niekto pozrie reklamu na tvojom videu. Znamená to, že ak niekto preskočí reklamu alebo používa blokátor reklám, potom sa ti za toto zobrazenie nezaplatí.

 

PROPAGÁCIA

Využi všetky možnosti propagovania svojich vlogov. Určite nezabudni na jednu z najjednoduchších foriem propagácie, ako sú Facebook, Instagram, Twitter a podobné sociálne siete, kde by tvoj vlog mal mať svoje účty a mal by si tam pravidelne informovať svojich fanúšikoch o tvojich nových vlogoch. Je to miesto pre získanie množstva nových videní.

 

 

Jedna vec, ktorú si však musíš pamätať, keď začínaš, je, že je veľmi dôležité, aby si sa sústredil na pravidelné odovzdávanie kvalitného obsahu. Môže trvať veľmi dlho, kým si získaš veľkú návštevnosť a videnia, a takisto ich môžeš rýchlo stratiť, preto je veľmi dôležité udržať si svoje publikum. Určite nemôžeš očakávať, že po jednom alebo dvoch videách začneš hneď zarábať peniaze, budeš tomu musieť dať čas a úsilie. Veríme však, že po týchto krokoch a informáciách si pripravený ísť do toho. Držíme ti palce.

 

Napísala: Katarína Baranovičová 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis