do:
Eur / hod.

Ako zarábať a cestovať zároveň?

Ako zarábať a cestovať zároveň?

11.06.2019

Počas letných prázdnin si väčšina mladých hľadá brigádu, niektorí si už hľadajú trvalé zamestnanie. Práca je miesto, kde strávime väčšinu svojho života. Ako dosiahnuť, aby sa práca nestala stereotypom?

Sedavá práca v kancelárii či manuálna práca za pásom ťa nelákajú? Si skôr cestovateľský typ a máš chuť vidieť celý svet? Chceš spoznať rôzne kultúry, zobúdzať sa každú chvíľu v inej krajine? Ak áno, máme pre teba pár povolaní, ktoré ti tieto sny môžu splniť.

 

Opérka

Máš rada prácu s deťmi? Ovládaš cudzí jazyk? Opatrovateľka je potom to správne povolanie pre teba.Opatrovateľky v zahraničí žijú v rodine, ktorej sa starajú o deti, pomáhajú im so školskými povinnosťami, niekedy sa môžu aj starať o domácnosť. Táto práca síce nie je zlatá baňa, ale máš zadarmo ubytovanie, hygienické potreby a častokrát aj stravu. Okrem toho môžeš v rodine, pre ktorú pracuješ, získať cenné priateľstvá, veľa skúseností, zlepšenie komunikácie v ich jazyku. Máš aj možnosť spoznať iné krajiny, pretože rodiny so sebou berú opérky aj na dovolenky, aby sa starala o ich ratolesti. Čo môže byť lepšie ako dovolenka, počas ktorej ti aj platia?

 

Image

 

Pracovník na výletnej lodi

Každý pravý cestovateľ túži po práci na výletnej lodi. Aj keď je táto práca náročná fyzicky aj na psychiku, západy slnka na mori či sledovanie delfínov počas obednej pauzy ti to môže vynahradiť. Zarábaš si na živobytie a protom cestuješ svetovými oceánmi na rôzne kontinenty. Jedlo a ubytovanie býva zdarma, za výhľady a zážitky tiež nič neplatíš, a na lodi zasa veľa úspor neminieš, no nie? Či už si nájdeš pozíciu barmana, čašníka, chyžnej alebo kuchára, voľný čas si budeš užívať na rôznych miestach sveta, napríklad v Karibiku.

 Image

Letuška, stevard

Toto povolanie je to pravé pre všetkých, ktorí túžia byť každý deň v inej krajine, prípade každý týždeň na inom kontinente. Ráno Paríž, večer Berlín, o týždeň Amerika. Znie to úžasne, nie je to však pre každého. Počas tejto práce ťa čaká mnoho namáhavých presunov a časové posuny. No každý pravý cestovateľ si dokáže nájsť čas nasať atmosféru každej krajiny aspoň na pár hodín. Pri tomto povolaní nepotrebuješ žiadne špeciálne vzdelanie, stačí ti jazyk a príslušný kurz. A bonusom sú zľavnené letenky pre teba aj tvoju rodinu.

 Image

Medzinárodný turistický sprievodca

Chceš tráviť svoj čas návštevou turistických pamiatok a významných miest a ešte za to aj dostať zaplatené? Ak si komunikatívny, máš dobrú pamäť a ovládaš cudzí jazyk, turistický sprievodca je pre teba to pravé zamestnanie. Náplňou tvojej práce bude sprevádzať po meste skupinky turistov a zoznamovať ich s miestnou kultúrou.

 Image

Šofér kamiónu

Si dobrý šofér, máš vodičský preukaz príslušnej skupiny a baví ťa vidieť svet na vlastné oči, nie len cez televíziu či internet, neváhaj a nájdi si prácu ako vodič kamiónu. Môžeš spoznať rôzne krajiny sveta a ešte pri tom aj zarábať.

 Image

Bloger

Cestovanie a spoznávanie nových kultúr je v dnešnej dobe ľahšie ako kedykoľvek predtým. Okrem toho, že je to dnes ľahké, každého to aj zaujíma. Ak máš talent na písanie pútavých textov, cestovanie je najlepším zdrojom inšpirácie. Tvoja práca však nemusí ostať len pri blogovaní. Môžeš vydať aj vlastnú knihu, natáčať vlogy či stať sa influencerom. Navyše toto povolanie nemusí tvoj hlavný zdroj príjmu, veľa ľudí to má skôr ako svoje hobby, ktorým si privyrába na cestovanie.

 Image

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis