do:
Eur / hod.

TEDxYouth sa konalo po prvýkrát na Slovensku

TEDxYouth sa konalo po prvýkrát na Slovensku

16.02.2015

Do Bratislavy zavítala 7. februára inšpiratívna konferencia TEDxYouth. Zatiaľ čo medzinárodný formát podujatí TEDx je známy už aj na Slovensku, jeho verzia Youth určená pre stredoškolákov mala u nás premiéru. 150 študentov stredných škôl si tak vypočulo príbehy 9 rečníkov, či absolvovalo 6 interaktívnych workshopov. Konferenciu zorganizovali tiež aktívni stredoškoláci.

V bratislavskom V-klube sa predstavil aj Matej Sapák, absolvent Harvardu, ktorý sa aktuálne cez svoju organizáciu LEAF snaží motivovať Slovákov študujúcich v zahraničí, aby sa vrátili domov: „Tá hlavná otázka je, čím vieme mladých ľudí inšpirovať. Ja im viem ponúknuť svoj príbeh a dúfať, že ich naštartuje k niečomu veľkému.“. Dodať  motiváciu na TEDx Youth prišiel aj Vlado Vaculík, zakladateľ jedného z prvých co-workingových centier na Slovensku: „Toto podujatie bolo pre mňa možnosťou ukázať mladým, aký spôsob života som zažil ja. Malo to byť o tom, aby sa nebáli zažívať dobrodružstvá." Účastníci boli tiež uvedení do farebného a vtipného „sveta Paľka Bartoša“, dizajnéra festivalu Grape a módnej značky Bratiska.

Na jednom z workshopov mali študenti možnosť diskutovať aj s ministrom školstva Jurajom Draxlerom na tému budúcnosti vysokých škôl. Okrem toho sa mohli zúčastniť ďalších interaktívnych diskusií – ako si pripraviť vlastný projekt, ako na štúdium v zahraničí, či aké možnosti dnes ponúka Európska únia mladým ľuďom.

Záver celého podujatia patril Dušane Mázorovej  a jej životnému príbehu. Príbeh viacnásobného dna, od ktorého sa vždy odrazila. Zaujala natoľko, že si odniesla dlhotrvajúce standing ovation: „Chcela som týmto mladým ľudom odovzdať kúsok môjho života. Reálneho života. Ukázať im, že nech prídete o čokoľvek, vždy dostanete šancu, aby ste si mohli užiť život a aby ste si mohli splniť sny.“ Predstavila sa aj Izabela Malašenková, ktorá už na strednej škole založila občianske združenie, Hana Skljarszka, ktorá mala reč pred valným zhromaždením OSN, či Boris Vavrík, ktorý sa venuje popularizácii vedy. Martin Poliačik, poslanec NRSR zasa rozprával o svojich cestách po Peru, Slavomír Sochor o tom, ako už na strednej škole vytvoril projekt, ktorý vyhral ocenenie najlepší projekt 2014.

 

Podujatie bolo špecifické tým, že počas prestávok sa na ňom prezentovali rôzne združenia a organizácie, ktoré sa buď venujú študentom, alebo je možné sa do nich rovno zapojiť a začať tak svoju kariéru. Účastníci tak mali možnosť spoznať širokú škálu možností, ktoré v dnešných dňoch majú a nemusia o nich vedieť.

V súčasnosti pre stále mladších aktívnych ľudí na stredných školách nie je stála platforma podujatí, kde by sa mohli stretávať a vymieňať skúsenosti. Organizátori preto veria, že myšlienka neformálno-vzdelávacích podujatí pre stredoškolákov sa rozšíri aj do ďalších častí Slovenska.

 

Záznamy vystúpení všetkých rečníkov budú zverejnené na webeFacebooku podujatia

 

Čo je to TEDx

    Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia” ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť jedinečnú atmosféru. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

09.09.2019

Brigada.sk v denníku SME

Chceli by ste sa dozvedieť, ako ste tento rok dopadli, brigádnici? 

Boli sme oslovení autorkou článku Dianou Schniererovou o náš pohľad na situáciu brigádnikov za tento rok. Zvýšili sa platy? Ktorý kraj je najlepšie odmeňovaní? A ktoré brigády toto leto najviac zaujali? Dozviete sa v článku denníku SME...

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).