do:
Eur / hod.

Katarína Molnárová začínala za pokladňou v Bille

 
Katarína Molnárová začínala za pokladňou v Bille

18.11.2013

Ing. Katarína Molnárová je školiteľkou a konzultantkou, zakladateľkou úspešnej online marketingovej agentúry RUonline. V roku 2011 získala titul E-žena roka. Prednáša na rôznych známych konferenciách a spolu so svojou agentúrou aktívne spolupracuje aj s univerzitami, keďže aj zo svojej vlastnej skúsenosti vie, že mnohým študentom vysokých škôl veľmi chýba dotyk s praxou.

Ako si spomínate na vaše študentské časy? Stíhali ste popri štúdiu aj pracovať? Kde ste si hľadali brigády v tom čase? O aké brigády išlo?

V 15tich som začínala za pokladňou v Bille :-). Popri vysokej škole som hľadala skôr brigády v administratíve. Cez deň som bola buď v škole, alebo na brigáde v jednej personálke, večer som ťahala ešte neskoré zmeny v UPSke. Bežne som vstávala o 6tej ráno a končila o 10tej večer.

 

V čom myslíte, že boli tieto brigády pre vás užitočné do budúcnosti? Alebo ste v tom čase pracovali skôr len kvôli zárobku?

Veľmi skoro som pochopila, že robiť akúkoľvek prácu nie je na hanbu. Všade sa môžete niečo nové naučiť, spoznať zaujímavých ľudí. Brigády ma asi naučili pokory, ale mi aj otvorili oči v tom, že treba makať už popri škole.  Reálne som však ako študentka mala skôr sen o precestovanom lete ako o dokonalej kariére :-). Tá kariéra prišla nejak časom. Čím skôr začnete, tým skôr príde :-)

 

Vždy ste túžili po tom, že budete raz viesť vlastnú spoločnosť? Pred založením firmy ste vyskúšali aj nejaké iné zamestnania?

Vlastná firma sa nejak pritrafila :-) Keď môj pokus vybudovať si snubnú kariéru v nejakej spoločnosti na 3.krát zlyhal, začala som realizovať svoje plány na vlastné „triko“. Do teraz ľutujem, že som nezačala skôr.

 

Kde sa vo vás zrodil nápad založiť online marketingovú agentúru? Prečo ste si vybrali práve túto oblasť? Podnikanie mimo online sféry vás nijak nelákalo? 

Na začiatku bolo nadšenie pre prácu ktorá ma baví. Keď niečo robíte preto, že vás to baví, venujete sa tomu stále, v práci, v škole, vo voľnom čase, chodíte s tým spávať, budíte sa s tým, vyžarujete to všade okolo, ľudia to z vás cítia a začnú sa na vás obracať s prosbou o pomoc. Najskôr som pomohla pár známym dostať web na popredné stránky v Googli, potom to už chceli aj známi tých mojich známych a vtedy nastal správny čas otvoriť si živnosť :-) Zaujímam sa aj o iné oblasti, no nastal čas založiť si rodinu a na chvíľu zvoľniť tempo :-).

 

Nebáli ste sa ťažkého začiatku? Išlo všetko tak, ako ste si predstavovali?

Strašne. Pozná to asi každý. Čo ak nezarobím dostatok, aby som mohla zaplatiť za svoje účty? Toto proste musíte odfiltrovať a neriešiť čo ak. Niekedy si treba položiť otázku, čo by som práve teraz urobila, keby som sa nebála? Tiež som sa naučila improvizovať a problémy riešiť až keď nastanú..za to ma možno raz niekto ukrižuje  :-)

 

Pri vašej práci sa určite stretávate s mnohými klientmi. Stretli ste sa pri vašej práci s niečím vtipným, či prekvapivým? Napríklad s nejakou vtipnou požiadavkou klienta ? :-).


Pri stavbe domu, pán, ktorý nám robil strechu bol tak ohúrený mojou vizitkou s QR kódom, že som mu musela takú vyrobiť a porozprávať mu o tom, čo vlastne robím. Mimochodom spolupracuje s nami dodnes. Alebo nedávno sme si s manželom dali vypracovať záhradný projekt a pán, ktorý prišiel konzultovať našu záhradu spustil kompliment, že to ste vy čo máte tú najlepšiu SEO agentúru na Slovensku? Ja vás poznám z internetu :-). A takto sa to väčšinou zvrhne, keď niečo nové potrebujem okolo domu :-)

 

V roku 2011 ste vyhrali súťaž „E-žena roka“, kde súťažia ženy podnikajúce na internete. Čo pre vás znamená tento úspech? Kvôli čomu myslíte, že sa vám tento úspech podarilo dosiahnuť?

Nakopnutie, že to čo robím, robím dobre a treba vytrvať a makať ďalej.  Bol to 1.ročník súťaže, vôbec som nepredpokladala výhru v hlavnej kategórii, pôvodne som sa prihlásila, lebo bola možnosť hlasovať online prostredníctvom známych a výhra bola naozaj snubná 10 000 EUR na online kampaň. S rozbiehajúcou firmou bez akéhokoľvek kapitálu, či investora sa obracia ťažko. Potrebovala som tú výhru ako soľ. Sadla som za PC, bez okolkov spísala svoju cestu k podnikaniu,  vytrúbila celému Slovensku ako ma vyšmarili z posledného zamestnania a zdokonalila web podľa jednotlivých bodov, ktoré sa mali hodnotiť. Vyšlo to :-).

 

Ponúkate nejak stáže, brigády, či TPP  aj pre študentov, príp. absolventov škôl? Aký by mal byť uchádzač, ktorý má záujem pracovať v online marketingovej spoločnosti ako je napr. RUonline?

Študenti vedia byť tvoriví nakopnutí, ale niekedy sú schopní vyskočiť zlým smerom z dobre rozbehnutého vlaku idúceho na dobrý smer. Veľa študentov si mýli prácu v agentúre so školiacim strediskom. Niekedy treba vydržať, odmakať si to, že mi dal niekto príležitosť a využiť ten čas a naučiť sa čo najviac. Základom je však byť pre zamestnávateľa dlhodobo užitočný. Už sa mi viac krát stalo, že som investovala do šikovných študentov, no po pár mesiacoch dvihli kotvy vo falošnej domnienke, že už veľa vedia, utečú za vidinou lepšieho zárobku, alebo lepšie znejúcou ceduľkou na dverách kancelárie. V skutočnosti však často pohoria, pretože majú ešte stále málo skúseností.  Na jednej strane je dobré byť dravý, no treba vedieť odhadnúť potenciál toho, čo som začal robiť. Niekedy sa z vás môže stať aj v malej agentúre kvalitnejší odborník, pretože sa dostanete k viacerým veciam ako v megalomanskej korporácií, kde musíte odovzdať okolkovanú žiadosť ešte aj keď chcete vylepiť plagát vo firemnom výťahu. Ideálny uchádzač pre prácu u nás musí byť vytrvalý, prirodzene zvedavý a schopný dotiahnuť úlohy do konca. A naozaj musí chcieť pracovať práve u nás, nie hocikde len aby získal požadovanú prax :-).

 

Sú aj nejaké iné aktivity, ktoré ste pre študentov organizovali alebo organizujete v súčasnosti?

Minulý rok sme spustili ONLINE KLUB na Ekonomickej Univerzite, kde študentov učíme ako robiť ONLINE MARKETING v praxi. Zohnali sme partnerov ako Google, ETARGET, ADMA, MARTINUS, či ZARAGUZA, rozbehli sme prednášky a workshopy. Chceli by sme v tom pokračovať aj naďalej. Taktiež chodíme prednášať na Ekonomickú fakultu UMB v rámci študentskej konferencie FRESH na tému online merketing. Nepohrdnem žiadnom príležitosťou podieľať sa na vzdelávaní, možno práve preto že sama viem, ako veľmi mi chýbal dotyk s praxou na VŠ.

 

Aký je váš pracovný cieľ? Kam by ste sa s vašou spoločnosťou chceli dostať?

Aktuálne patríme medzi TOP SEO agentúry na Slovensku. Čoskoro chystáme veľké zmeny, ale aj pracujeme na nových produktoch a službách, chceme sa viac priblížiť k našim klientom. Ďalším cieľom je robiť online consulting pre väčšie korporácie na Slovensku, ale i v zahraničí.

 

Je nejaká vysnívaná práca, ktorú by ste niekedy ešte chceli skúsiť? Alebo môžete povedať, že ste sa vo vašej súčasnej práci našli?

Ak by ste sa ma opýtali pred rokom povedala by som vám, že je ešte jedna vysnívaná práca, ktorú by som chcela skúsiť. Teraz som však už mamou na plný úväzok, momentálne sa vidím presne tam kde som :-).

 

Myslíte si, že by mali mladí ľudia skúsiť rozbehnúť vlastné podnikanie? Z vašich skúseností, sú nejaké nástrahy pri podnikaní, na ktoré si dať pozor? Máte nejaké odporúčanie pre ľudí, ktorí uvažujú nad vlastným podnikaním?

Treba začať, nie zajtra, nie o týždeň, o mesiac, o rok, treba začať hneď.  Netreba sa nechať odradiť, znechutiť. A ešte spokojný klient je ten najlepší marketing, do ktorého môžete investovať :-)

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis