do:
Eur / hod.

Dominika Mirgová: Vždy ma lákali aj brigády

 
Dominika Mirgová: Vždy ma lákali aj brigády

11.11.2013

Speváčka Dominika Mirgová je mnohým známa hlavne z účinkovania v talentovej šou Slovensko hľadá SuperStar, kde sa v 3.sérii dostala až do finále. Patrí vôbec k najúspešnejším účastníkom tejto súťaže, keďže výrazne obohacuje slovenskú hudobnú scénu aj v súčasnosti. Jej najnovším dielom je album #Nová, ktorý vydala v septembri tohto roka.

Popri spievaní si stihla vyskúšať aj nejakú inú prácu, či brigádu, alebo si sa už odmalička naplno venovala len spievaniu?

Odmalička sa venujem spevu, ale vždy ma lákali aj brigády. Takže som skúsila veľa možností, ale najviac ma bavilo pracovať v kaviarni alebo v klube ako čašníčka :-) bola to zábava :-) Doteraz sa popri speve venujem aj inej práci. Už 4. rok som trénerkou tanečnej skupiny V.I.P. CREW v Trnave.

 

Nie veľa ľudí má to šťastie, aby svoj talent posunuli na takú úroveň, ako sa to podarilo tebe.  Čo myslíš, že ťa posunulo najviac. Bola ňou možno aj účasť v talentovej šou Slovensko hľadá SuperStar?

Superstar má v tom veľký podiel, naučila ma zodpovednosti, otvorila mi bránu do sveta šoubiznisu, spoznala som nových ľudí, ale je za tým aj odhodlanie, kopec driny a makania pred Superstar. Od svojich 12tich rokov som spievala s ocinom v kapele, veľa ma naučil.

 

Myslíš, že by malo byť takých súťaži na Slovensku viac?

Istotne malo. Ale nemalo by to byť len o priazni ľudí a SMS hlasovania. Vybrať najlepšiu profesionálnu porotu s rôznych kútov sveta a tí by to mali zhodnotiť. Na Slovensku behá toľko talentovaných ľudí, ktorí sa do súťaže neprihlásia lebo majú strach zo zmanipulovaných výsledkov.

 

Len niekoľko málo z finalistov (príp. semifinalistov) talentových súťaží sa v poslednej dobe dokáže presadiť. V čom myslíš, že je problém? Myslíš, že dnešné talentové sú už v niečom iné ako bola tá séria, v ktorej si súťažila aj ty

V našej sérií to bolo o ozajstných talentoch, ktoré sa našli v rôznych krajoch Slovenska. Tieto nové súťaže mi pripadajú ako keby boli niektorí ľudia podohadzovaní zo zahraničných miest, schválne kvôli sledovanosti.

 

Aké boli tvoje hudobné začiatky? Už od malička si vedela, že budeš speváčkou?

Od 3 rokov som začala spievať. Keď som mala 5 v reštaurácií kde hrali ocinovi známi, počas prestávky som sa vyparila k mikrofónu a začala som spievať Sen od Barbary Haščákovej :-) A vo svojich 12tich som začala naplno. Všetky plesy, svadby, vystúpenia som absolvovala s ocinovou kapelou DOMIband. Vždy som chcela byť speváčkou, bol je aj bude to mojím snom pokiaľ mi budú hlasivky slúžiť!

 

Čo považuješ za najdôležitejší faktor, prípadne nejakú vlastnosť speváka, aby sa vypracoval, mal množstvo fanúšikov, pozývali ho na koncerty, festivaly, vystúpenia?

Hlavne POKORA ! Tá je najdôležitejšia. Potom prístup k ľuďom, ochota, tvrdá práca a cieľavedomosť. Fanúšikovia sú tými najdôležitejšími osobami v našej kariére, oni vedia našu  hudbu, klipy, albumy oceniť 100 násobne viac ako ktorékoľvek rádio, či televízia alebo iné médiá.

 

Považuješ sa za pracovitého človeka ? :-)

Ako kedy :-) Keď mám k tomu nejakú dobrú motiváciu a keď sa do niečoho pustím, neviem sa zastaviť, makám až do zničenia, ale ak niekedy cítim, že to nemá zmysel, tak do toho nejdem a leňoším.

 

Veľa ľudí považuje umelcov za ľudí, ktorí dostávajú veľké peniaze za málo roboty. Čo si o tom myslíš? Stojí za tým veľa práce, ktorú ľudia mimo hudobnej brandže nevidia?

Už som to tu v niektorej odpovedi spomenula, ale mám na to stály názor. Nikto nevidí koľko za tým driny je až kým sa nepresvedčí na vlastné oči. Mala som kamarátku, ktorá nedokázala pochopiť prečo si na ňu neviem nájsť čas, tak som ju raz zobrala pozrieť si ako vyzerá môj pracovný deň. S vyplazeným jazykom za celý deň v štúdiu, stretnutí a rozhovorov mi o polnoci po akcii povedala, že si nikdy nedokázala ani len predstaviť koľko driny za tým je a že sa mi ospravedlňuje. Viete my umelci sme radi, že si môžeme zarobiť prácou, ktorú milujeme zo všetkého najviac, ale nie vždy je to ružové ako to vyzerá. Veľké peniaze za málo roboty ?? Ako kde a u koho.. u nás slovenských umelcov je toto nonsens teda sú nejaké výnimky, ale ja ňou isto nie som. Tvrdo na sebe pracujem a snažím sa posúvať svoju tvorbu čo najďalej a byť lepšou a lepšou. Len tak sa človek posunie ďalej.

 

Ktorá z tvojich piesní ti je najbližšia? Prečo?

Pieseň Nová. Je o mne o mojich pocitoch o mojom vzťahu ktorým som si prešla. Oslobodila ma od tiesni a smútku , preto bude pre mňa tá NAJ :-)

 

Máš pred koncertom nejaký špeciálny rituál? Príp. mávaš ešte niekedy na pódiu trému? :)

Správny umelec by mal mať pred každým vystúpením trému, aj ten najskúsenejší :-) Už ju nemávam až takú veľkú, ale sem tam ma to chytí, hlavne na veľkých akciách.

 

Spev, koncerty, nahrávanie piesní, či iné pracovné povinnosti ti zaberajú určite veľa času. Zostáva ti ešte nejaký čas aj na tvoje záľuby? Aké to sú?

Venujem sa snúbencovi, rodine, fanúšikom na nete a hlavne deckám v tanečnej škole – to je moje hobby !

 

A čo štúdium? Dá sa to popri tom všetkom stíhať? Ak sme dobre informovaní, študuješ odbor „Sociálne služby a poradenstvo vo verejnej správe“. Prečo si sa rozhodla práve pre toto zameranie? :) Nad štúdiom na konzervatóriu si neuvažovala?

Konzervatórium bola prvá možnosť po skončení základnej školy, ale moja mamina myslela do budúcnosti a preto mi zvolila pedagogickú strednú školu a neskôr som sa ja vybrala na vysokú UCM odbor sociálne služby. A spravila som dobre. S odstupom času sa na to pozerám už ako moja mamina. Čo by som robila keby mi náhodou prestali slúžiť hlasivky ?? Musím mať nejakú rezervu a deti milujem , chcem sa im venovať aj popri speve. A zvládať sa to dá, mám super školu !

 

Čo považuješ za tvoj doteraz najväčší úspech? Čo myslíš, že ti ho pomohlo dosiahnuť?

Môj album NOVÁ !! Pomohol mi ho dosiahnuť môj team : manažér Michal Šefčík, autor textu a producent : Miro Jaroš, moja mamina ocino a najviac ma inšpirovala moja polovička Peťko :-*

 

Aké sú tvoje plány do bližšej a možno aj ďalekej budúcnosti ?

Koncertovať, úspešne dokončiť 3. bakalársky ročník a odísť s mojou polovičkou na vysnívanú dovolenku.

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis