do:
Eur / hod.

Zuzana Haasová: Moja práca je moje hobby

 
Zuzana Haasová: Moja práca je moje hobby

04.08.2014

Známa slovenská herečka Zuzana Haasová sa okrem divadelného a filmového herectva venuje aj mnohým ďalším aktivitám – vlastnej kapele The Susie Haas Band, vlastnému Divadlu Haaf, režíruje predstavenia, píše texty pre kapelu, moderuje. Okrem toho sa venuje aj nekomerčným projektom, organizovaniu festivalu pre diabetikov, či písaniu blogov ako osvete diabetu a popri všetkých pracovných aktivitách sa stíha naplno venovať svojej rodine. Prečítajte si inšpiratívny, pozitívny a obohacujúci rozhovor so Zuzanou Haasovou.

S herectvom ste začínali veľmi skoro. Už ako šesťročná ste účinkovali v inscenáciách STV. Kto vás k tomu priviedol? Ako si na toto obdobie spomínate?

Nebolo to vtedy pre mňa herectvo, ale skôr hra. Hrala som sa a všetko naokolo som vnímala ako zábavu. K prvému seriálu „Najmenší hrdinovia“ ma nik nepriviedol. Skôr oni prišli k nám domov a pýtali sa, či ako 7 ročná, som schopná hrať a či to vôbec chcem.

A chcela som. A tak to potom išlo a ide ako vlna, nahrávala som platňu, rozprávky, moderovala som  v STV  súťažné programy a v rádiu som moderovala moju reláciu Twistík. Dodnes sa stále hrám, ale dnes ma to už aj živí.


Následne vaša herecká kariéra pokračovala ďalej a mohli sme vás vidieť v ďalších inscenáciách, filmoch, aj televíznych seriáloch. Na ktoré z účinkovaní si spomínate najradšej? Máte nejakú vtipnú príhodu z natáčania? :)

Na všetky. Spomínam si, ako potrebovali v seriáli, aby som plakala, čo ja sa stále od malička smejem. A tak mi režisér tesne pred ostrou hovoril o mojom škrečkovi, ktorý pár dní pred tým ako som točila, zomrel...Rozprával mi o ňom, že chudáčik zomrel, a tak...a tak som sa úpenlivo rozplakala a režisér kričal: Točte, točteee! A tak točili a ja som plakala. Mala som vtedy 7 rokov.


Myslíte si o sebe, že ste pracovitý človek?

Nie len pracovitý, ale aj veľmi prísny na seba. Veď celý život som na svojej vlastnej nohe a obraciam sa okolo svojej práce. Založila som si vlastnú kapelu  THE SUSIE HAAS BAND a vediem ju, vlastné divadlo DIVADLO HAAF, vyrábam si predstavenia a režírujem si ich, píšem texty do kapely. Som si sama sebe managerom a nik mi nič nedonesie na tácke :)

A dúfam, že budem ešte lepšia a vylepším sa vo veciach, ktoré ešte nie sú vymakané :)


Je o vás známe, že sa venujete viacerým aktivitám: spev, moderovanie, herectvo, televízne účinkovanie, písanie, réžia, dabing. Nikdy ste nemali problém to časovo stíhať ?

Vždy si to presne naplánujem. Nerada meškám a hlavne nikdy nezanedbávam moju rodinu. To je tá najpodstatnejšia aktivita, kým je moja dcérka maličká. Dokonale si dni premyslím a mám vždy naplánovaný týždeň dopredu. 

                                                                                                   foto: Vlado Anjel

Zuzana Haasová - slovenská herečkaKtorú z aktivít z predošlej otázky robíte najradšej? Ktorá z nich je pre vás najnáročnejšia?

Ako si hovorievam, všetko sa zdá ťažké prvýkrát. Mojou kariérou je len herectvo a aj to je pre mňa hobby. Všetko ostatné robím z dôvodu, že rada zabávam ľudí a zbožňujem, keď sa so mnou smejú. Preto robím koncerty, ktoré moderujem tak, aby to bolo hlavne zábavné a herecké, a potom aj pesničky robím tak, aby hudba bola kvalitná, ale aby nevyprchal humor. Aj divadlo mám popretkávané humorom, nie len pre deti, ale aj pre dospelých a často sa smejeme aj my, ktorí v ňom hráme.


Ako asi vyzerá váš bežný pracovný deň? :)

Bežne ráno o 6:00 vstávam. Prvou úlohou je nachystať dcérku do školy, potom idem pracovať. Pracujem v čase kedy je dcérka v škole a keďže má krúžky, porozvážam ju na jednotlivé krúžky, počas krúžkov obvolávam alebo sa učím, vymýšľam alebo nakúpim. Potom sa s dcérkou učím alebo som v záhrade, poprípade sa mením s mojim mužom Martinom a ja medzitým vybavím stretnutia. Večer opäť dcérka až do uspania. Nikdy nevynechávam rozprávanie sa s dcérkou o celom dni, čo sme zažili a tak...Keď zaspí, vybavujem, píšem zmluvy, maily a učím sa texty naspamäť na ďalší deň a umyť a spať :) Keď máme voľný čas, tak zväčša chodíme na výlety a vždy máme plány na vikend aj na ďalšie dni v strede týždňa.


Ste televízna aj divadelná herečka. Ak to porovnáte, máte radšej televízne hranie, alebo to divadelné, kde ste v bližšom kontakte s divákmi.

Robím rada oboje. Každá časť herectva alebo umenia má svoje čaro a ja som v tom to čaro našla. Zbožňujem moju prácu a rada v nej makám.                                                               


Ako ste sa k jednotlivým pracovným ponúkam dostávali? Ponuky ste dostávali, alebo ste museli oslovovať producentov sama?

Prácu som dostávala práve preto, že nie som typ človeka, ktorý sedí doma a ľutuje sa, že nemá robotu. Robím veľa vlastných nekomerčných projektov, mám za sebou organizovanie festivalov pre diabetikov, venujem sa písaniu blogov kvôli osvete diabetu, venujem sa množstvám aktivít, ktoré sú síce nekomerčné, ale tí správni ľudia si ich vždy všimnú a volajú ma do komerčných aktivít. Ono keď robíte niečo rád, je to na tom človeku nie len vidieť, ale je to na ňom aj cítiť.

Keď som nemala prácu, nemala som čo hrať, napísala som si vlastnú hru, napísala som v nej charaktery postáv a scenár spoluautorsky napísal Peter Pavlac. Nebudem predsa čakať, že mi do úst napadajú kurčatá a ešte sa aj samé upečú :)


Ak nepracujete, čo rada robíte ? Aké sú vaše hobby?

Ako som už spomenula, moje hobby je moja práca a ako bonus je, že mi za ňu už aj platia.


Pracovných úspechov ste dosiahli už určite niekoľko, ktorý ale považujete za svoj najväčší v živote? Ktorý si najviac vážite?

Vážim si prvú cenu ako speváčka v Amsterdame, práve preto, že ja som herečka a kariéru speváčky nemám ani v pláne :) Je to taká moja satisfakcia za to, čo robím popri herectve, čo o mne ľudia ani nevedia :)


Vašu tvár sme mohli vidieť aj v niektorých reklamách. V čom bola táto práca pre vás zaujímavá a možno iná ?

Iná a zaujímavá, ukázať svoju tvár a navyše zarobiť. Reklamu všeobecne vnímam ako dobrý zárobok a tým možnosť využiť peniaze napríklad na samofinancovanie môjho divadla, ktoré vzniklo na kolene. Kostýmy, hudba, organizácia je všetko na mne. Čiže na mojich financiách funguje taktiež aj kapela The Susie Haas Band a Divadlo Haaf


Už niekoľko rokov sa venujete aj spevu, v minulosti v skupine Old Time Band so svojim exmanželom (s ktorou ste absolvovali úspešné koncertné turné po Slovensku aj v zahraničí), momentálne v kapele The Susie Haas Band, ktorú ste aj sama založili. Ako ste sa k spevu dostali? Čo vás presvedčilo založiť si vlastnú kapelu?

K spevu som sa dostala cez Radošinské naivné divadlo a kabaretný spev je spojený s herectvom. Začala som spievať v kapele, ktorá sa výhradne venovala 30tym rokom a vniesla som do toho štýlu viac kabaretu, viac herectva a množstvo scénok...Veľmi ma to bavilo a keď som túto kapelu rozbehla, lákalo ma tento štýl posunúť trošku viac do súčasnosti. Keď som sa rozviedla, rozišli sa nám s exmanželom aj naše názorové cesty, tak som si založila kapelu a tie nápady a predstavy, ktoré mám, vkladám do mojej námorníckej kapely. Kostýmy, tak ako v tej predchádzajúcej mi radí moja sestra Iveta Haasová.

S kapelou sme nahrali Diabetickú hymnu, ktorú som naspievala pre Slovenskú republiku a aj Českú republiku a bude sa šíriť po celom svete v jazyku daného štátu. Pre Slovenskú diabetickú hymnu na jeseň pripravujeme natočiť videoklip, ktorý som dala zrežírovať Monike Haasovej.Máte nejaké pracovné skúsenosti, či zážitky zo zahraničia? Dočítali sme sa o vás napríklad aj, že ste spievala na lodi popri vystúpení kúzelníka. Je to pravda? :)

Áno je to pravda. Bolo to na lodi a pódium bol výťah. Keď som spievala, výťah šiel hore. Pripadala som si ako star, všetci tlieskali a kúzelník kúzlil. Potom som vyšla z lode von na bicykel a bola som opäť Zuzka :) Star ostala na lodi :)


Aké sú vaše pracovné plány v blízkej budúcnosti? Čo je pre vás momentálne prioritou, čomu chcete venovať najviac času?

Venujem sa Námorníckemu kabaretu - divadelné predstavenie, ktoré prvýkrát vyprodukovala moja producentská firma. Predávame ju po Slovensku. Cez letné prázdniny bude krst môjho dlho očakávaného CD. Venujem sa prehliadke mojej sestry Ivety Haasovej v Bešeňovej, detskému predstaveniu Divadla Haaf. V ďalších divadlách ma čakajú nove predstavenia a práve sme dotočili nový seriál, ktorý sa volá Dr.Ema a diváci ho uvidia od septembra. Pripravujeme ďalší seriál, kde mám byť hlavnou postavou a popritom robím naplno osvetu Diabetu.

 

 www.susiehaasband.sk - webtránka kapely The Susie Haas Band 
www.haasova.sk - webstránka Zuzany Haasovej, kde môžete nájsť aj súťaž o nové CD kapely The Susie Haas Band. 

 

The Susie Haas Band

                                                foto: Maroš Ďatko

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis