do:
Eur / hod.

Kde hľadať brigádu na Slovensku

Vyber si brigádu na Slovensku!

Vyber si z veľkej ponuky brigád na Slovensku a získavaj skúsenosti, kontakty a prax.

Uchádzač o brigádu na Slovensku má viacero možností, kde môže začať hľadať brigádu. Závisí to aj od toho aké má možnosti a dostupnosť PC s internetom. V prípade dostupnosti internetu sa možnosti uchádzača výrazne rozširujú. V prípade, že internet uchádzač nemá, vždy je možnosť navštíviť najbližšiu internetovú kaviareň, príp. ak je už evidovaný na Úrade práce, ten ponúka aj využitie internetu (na istý čas) na hľadanie zamestnania zdarma.

 

Zoznam možností, kde má uchádzač možnosť nájsť uverejnené ponuky na brigádu (aj prácu na trvalý pracovný pomer):

Brigádnický portál – v súčasnosti najvyhľadávanejší zdroj s ponukami na brigády. Medzi užívateľmi obľúbený hlavne vďaka jednoduchému reagovaniu na brigádu a veľkým množstvom ponúk na jednom mieste. K tomu obyčajne uchádzač nájde na portáli aj rôzne iné doplnkové služby (vytvorenie životopisu, email agent, simulátor pohovoru) a informácie (spravodajstvo).

Nevýhodou je, že medzi serióznymi ponukami sa občas môže nájsť aj neseriózna brigáda (ktorá sa javí ako seriózna). Preto treba byť pri hľadaní brigády opatrný, a tiež vedieť ako odhaliť neseriózneho zamestnávateľa a brigádu.

Personálna agentúra – asi rovnako často využívané na hľadanie brigády ako brigádnické portály sú aj personálne agentúry (študentské agentúry / servisy). V nich sa uchádzač jednoducho zaregistruje – vyplní všetky údaje o sebe (niečo ako životopis), uvedie tiež o aký typ brigády by mal záujem a podľa toho personálna agentúra v prípade, že dostane vhodnú ponuku, kontaktuje uchádzača. Ten môže brigádu prijať, alebo odmietnuť.

Nevýhodou je, že v týchto agentúrach je registrované veľké množstvo uchádzačov a len istej časti z nich sa podarí sprostredkovať prácu. To samozrejme závisí aj od aktuálnej situácie na trhu práce a schopností uchádzača.

Webstránky firiem – ide o veľmi dobrý zdroj ponúk na brigádu, využíva ho však len malé množstvo užívateľov internetu. Často aj preto, že nevedia o tom, že firma inzeruje ponuky na brigádu na svojej stránke. Niektoré spoločnosti (menšie aj väčšie) využívajú svoju webstránku na uverejňovanie pracovných ponúk.  Hoci tých ponúk nie je veľa a nie sú pridávané tak často, ide o najserióznejšie ponuky a najväčšiu šancu ako brigádu získať. Najčastejšie môžete nájsť tieto ponuky v záložke s názvom „Kariéra“, „Pracovné ponuky“, „Voľné pracovné miesta“, či „Stáže“ .  Ak máš záujem o brigádu v konkrétnej spoločnosti, určite by si mal skúsiť aj takúto cestu.

Za nevýhodu možno považovať asi len to, že je na Slovensku stále relatívne malé množstvo spoločností, ktoré pravidelne uverejňujú ponuky na brigádu (a to aj napriek tomu, že túto sekciu vytvorenú na webstránke majú).

Vyhľadávače - Veľmi často ľudia hľadajú brigádu, tak že do vyhľadávača napíšu nejaké kľúčová slová týkajúce sa brigády, o ktorú by mali záujem. Je potrebné zadať čo najpresnejšie slovné spojenie, aby sa ti zobrazili len relevantné výsledky. Často sa stáva, že ľudia napíšu do vyhľadávača len slovo brigáda alebo brigády a čakajú, že im zobrazí ponuky z ich mesta, či okresu. Ak si napríklad z Košíc, do vyhľadávača zadaj brigády Košice. Najčastejšie užívatelia zadávajú do vyhľadávača slovné spojenie brigáda Bratislava. Práve v Bratislave je ponúk najviac.

Sociálne siete  - hoci na Slovensku sa sociálne siete stále tak intenzívne nevyužívajú na hľadanie zamestnania, tak ako je tomu v zahraničí, je stále väčšie množstvo spoločností, ktoré inzerujú svoje ponuky práve na sociálnych sieťach. Už dlhšiu dobu funguje aj najväčšia profesijná sociálna sieť LinkedIn, na ktorej je registrovaných stále viac študentov – uchádzačov o zamestnanie ako aj spoločností, ktoré ponúkajú ponuky na brigádu aj trvalý pracovný pomer. S istotou na tejto sociálnej sieti nájdete aj všetky top spoločnosti sveta, ktoré na Slovensku pôsobia. Tie pravidelne uverejňujú pracovné ponuky a zároveň hľadajú a oslovujú vhodných kandidátov. Ak ešte nie si zaregistrovaný na LinkedIn, nemal by si viac čakať. Ak poctivo vyplníš svoj profil na LinkedIn budeš pre potenciálnych zamestnávateľov zase o niečo zaujímavejší.

Nevýhodou pri hľadaní brigády, či trvalého pracovného pomeru cez LinkedIn je fakt, že na Slovensku táto sociálna sieť nie je tak rozšírená ako je to v iných vyspelých krajinách sveta. Je však veľký predpoklad, že vrchol a úspech LinkedIn na Slovensku ešte len príde

Priamo v sídle firmy ­– ide o možnosť, ktorú využíva na hľadanie brigády najmenšie percento uchádzačov Ísť priamo do spoločností a informovať sa o voľných pracovných ponukách a zároveň tam zanechať aj svoj životopis si vyžaduje hlavne odhodlanie. Spoločnosť však môže po istom čase, keď sa uvoľní alebo otvorí nová pracovná pozícia, kontaktovať uchádzača, ktorý prejavil svoj záujem pre túto spoločnosť pracovať. Nevýhodou je prirodzene investovanie väčšieho množstva času a niekedy aj financií bez istoty získania brigády.

 

Inzeráty v tlači – stále menej využívanou formou hľadania sú inzeráty s ponukami na brigádu v tlači (magazínoch, novinách, časopisoch). Nie je to len z dôvodu, že ide obyčajne o nie veľmi zaujímavé ponuky, ale aj tým, že mladí ľudia menej čítajú tlač a dávajú prednosť internetu. Nevýhodou je v prvom rade malý počet zaujímavých ponúk na brigádu.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis