do:
Eur / hod.

Ako odoslať zamestnávateľovi žiadosť o brigádu?

Ako odoslať zamestnávateľovi žiadosť o brigádu?

25.01.2023

Našiel si tú pravú brigádu pre teba - a teraz čo? V prvom rade sa musíš ozvať priamo zamestnávateľovi, napísať mail alebo zavolať. Povieme ti, kde nájdeš kontakt na zamestnávateľa, ako napísať mail a odoslať životopis.

Brigády sa dajú zohnať rôznymi spôsobmi, tým najjednoduchším a najrýchlejším je hľadať pomocou inzertných stránok, ako je Brigada.sk. Registráciu majú brigádnici úplne zadarmo a vybrať si môžu z mnohých aktuálnych ponúk. 

 

Môžeš sa uchádzať o brigády na Slovensku alebo v zahraničí. Voľba je na tebe. Ak si chceš hľadanie uľahčiť alebo presne vieš, aký typ práce hľadáš a kde by ti brigáda najviac vyhovovala, môžeš sa obrátiť na brigády podľa kategórií alebo brigády podľa krajov. 

 

Ak si už našiel tú pravú brigádu pre teba je potrebné ozvať sa zamestnávateľovi. Zamestnávatelia na Brigada.sk uverejňujú svoje ponuky bez našej participácie, teda všetky detaily a informácie ohľadom brigády musíš získať priamo od nich.

Image

Tvorba životopisu 

Ešte predtým, ako sa pôjdeš ozvať zamestnávateľovi, maj pripravený životopis. Ten im môžeš poslať priamo pri posielaní e-mailu. Tvorba online životopisu na Brigada.sk je pre registrovaných úplne zadarmo. Jednoducho vyplníš potrené informácie v prednastavených poliach, zvolíš si vlastný dizajn a voilá, životopis máš raz-dva hotový. Následne si ho môžeš stihanuť a v prípade potreby editovať. 

Kontakt na zamestnávateľa 

Najprv sa prihlás do svojho účtu a otvor inzerát, ktorý ťa zaujal. Dôležité je prečítať si celý inzerát a dôklade zvážiť, či ti brigáda naozaj vyhovuje. Prečítaj si celý text, náplň práce a požiadavky na zamestnávateľa, všetky potrebné veci. Ak si prihlásený dole pod textom objavíš kontakt na zamestnávateľa. Každý zamestnávateľ by mal zverejniť svoj e-mail, telefónne číslo alebo oboje. Vyber si, na ktorý kontakt sa chceš ozvať. 

 

iphone text me GIF

Telefonáty

Volanie mnoho ľudí nepreferuje, je to však najrýchlejší spôsob, ako sa ozvať zamestnávateľovi. Môžete sa ho opýtať či je pracovná ponuka stále aktuálna, overiť si informácie, ktoré sú v inzeráte alebo iné detailnejšie otázky. Zamestnávateľ by vám mal všetko povedať, takže neváhajte a volajte. 

Maily

Písanie mailov je veľmi časté. Buďte si v prvom rade istý, že píšete na e-mail zamestnávateľa, aby sa nestalo, že vaša žiadosť výjde na zmar. 

E-mail, resp. Žiadosť o brigádu môžete zaslať priamo po otvorení inzerátu. Úplne dole pod kontaktom sa nachádza tlačidlo REAGOVAŤ NA PONUKU. Automaticky sa otvorí tabuľka, v ktorej budeš mať vypísané svoje osobné údaje, môžeš pripojiť svoj životopis a napísať správu. 

Nemusíš to však takto robiť. Stačí si skopírovať kontakt zamestnávateľa a odoslať e-mail priamo zo svojho sosobného účtu. Je to na tebe. 

 

 Image

Obsah e-mailu

Pri odosielaní žiadosti o brigádu cez Brigada.sk budeš mať automaticky vyplnenú správu. Ak chceš zaujať a vytŕčať z davu, je možné tento prednastavený text vymazať a môžeš sa realizovať podľa svojej predstavy. Správu, ktorú budeš pri žiadaní o brigádu odosielať môžeš rovno využiť ako malý motivačný list. Môžeš napísať, kde študuješ, pracuješ, prečo ťa práce táto ponuka zaujala a podobne. 

Spätná kontrola

Než odošleš svoju žiadosť ubezpeč sa, že je všetko v poriadku. Skontroluj, či máš správne vypísané svoje osobné údaje, pretože na tie bude reagovať zamestnávateľ. Skontroluj, či si pridal životopis a prezri svoj text - dáva text zmysel? Je gramatika v poriadku? Napísal si všetko podstatné? 

Spätná kontrola nikdy nie je odveci. 

 

Neboj sa reagovať aj na viac inzerátov súčasne. Pokiaľ si nutne hľadáš brigádu, odoslanie viacerých žiadostí je na správnom mieste. Nestratíš tak čas čakaním na to, kým sa ozve jeden zamestnávateľ. Povedzme, že sa ozveš hneď trom, tvoje šance na nájdenie brigády sa tak rapídne zvýšia. 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis