do:
Eur / hod.

Brigáda počas a po materskej dovolenke

Brigáda počas a po materskej dovolenke

09.03.2022

Si na materskej alebo rodičovskej dovolenke a nevieš, čo ďalej? Peniaze je treba, hlavne ak sa rodina rozrastá. Ponúkame ti možnosť zamestnania pre rodičov na dovolenke. Dozvieš sa, kde a ako hľadať brigádu a ktoré z nich by ťa mohli zaujímať.

Materská či rodičovská dovolenka nie je vôbec dovolenka, ale skôr neustála 24-hodinová starostlivosť. Vie byť náročná a namáhavá, ale za odmenu obdržíte lásku na celý život. Stojí to za to, nie?

Peniaze sú však nutnosť, o to väčšia, ak sa rodina rozrastá. Mamičky a oteckovia, ktorí to zvládate a ste odhodlaní pracovať už teraz, počas dovolenky, je možné vám váš sen splniť pomocu brigády.

 

Prezrite si ponuku brigád

Hľadaj svoju brigádu na overenom inzertnom portály, ktorý ponúka seriózne pracovné ponuky. Takýto web, ktorým je i Brigada.sk, ti každý deň poskytne nové inzeráty na prezeranie. Hľadanie si dokážeš uľahčiť napríklad hľadaním podľa kraja. Vyber si lokalitu brigády v okolí svojho mesta alebo dediny. Týmto spôsobom sa vyhľadávanie zúži a budeš mať poistené, že hľadáš iba brigády v okolí domova. 

 

Ak ti však viac záleží na zameraní brigády a jej profesie, môžeš vyskúšať vyhľadávanie podľa kategórie.

Zamestnávatelia obvykle vždy v inzeráte napíšu, koho si na pozícii, ktorú ponúkajú, predstavujú. Bývajú tam študenti ale i rodičia na materskej dovolenke. Je to signalizátor toho, že je možné sa so zamestnávateľom dohodnúť na špeciálnom flexibilnom pracovnom čase. To sa ti môže hodiť. 

Ak si nie si istý, môžeš zamestnávateľovi priamo zavolať a opýtať sa ho, či príjme i teba (rodiča na materskej alebo rodičovskej dovolenke).  

 Image

 

Brigády pre rodičov počas materskej a rodičovskej dovolenke

Ako mamička alebo otecko na materskej pravdepodobne nemáte možnosť odcestovať do vzdialenejšieho mesta či dediny. I pri nájdení vhodnej brigády, budete potrebovať nastaviť pracovný čas tak, aby vám ladil s vašimi rodičovskými povinnosťami.

 

Práca z domu

Najlepšou a najobľúbenejšou voľbou v tomto prípade je práca na doma. Home office zamestnanie môže mať rôznu formu náplne. Sú vhodné pre operátorky v call centrách, programátorov, redaktorov, prekladateľov, copywriterov atď.

Buď na pozore, inzeráty na prácu na doma bývajú niekedy veľmi nebezpečné scamy. "Zamestnávatelia", ktorí takéto inzeráty odpublikujú ohľadom práce vedia klamať. Snažia sa buď vymámiť peniaze, alebo ťa po ukončení práce nevyplatia. Zodpovedne si inzerát prečítaj, pýtaj sa na detaily alebo googli. Uisti sa, že brigáda, ktorú si si vybral je verifikovaná a informácie v inzeráte sú pravdivé. 

 

Administratívne práce

Administratíva môže byť taktiež vhodnou brigádou pre rodičov po materskej a rodičovskej dovolenke. Ak máš súsenosti s prácou v office, vyznáš sa v účtovníctve či by si chcela byť asistentka šéfa, môžeš vyskúšať. Bola by si dobrá administratívna pracovníčka? Over si svoje schopnosti v Simulátore pracovného pohovoru

 

Image

 

Asistent predaja

Ak nechceš cestovať príliš ďaleko a vieš komunikovať - môžeš pohľadať brigádu v miestnych obchodíkoch. Väčšie nákupné centrá väčšinou potrebujú výpomoc na predajni, ako skladanie oblečenia, aranžovanie výstaviek do výkladov a hlavne, pre príjemnú komunikáciu a predaj zákazníkom. Prípadne môžeš navštíiť obchod s potravinami a opýtať sa na brigádu asistenta predaja tam.

 

Prekladateľstvo a písanie článkov

Skvele ovládaš nejaký cudzí jazyk? Prečo nevyskúšaš prekladateľstvo. Najmä jazyky ako maďarčina, poľština, nemčina, angličtina alebo španielčina a francúzština, sú veľmi žiadané! Týmto spôsobom môžeš brigádovať napríkald pre e-shopy, ktoré chcú svoju distribúciu rozšíriť do zahraničia. 

Písanie článkov, najmä PR článkov, je tu pre tých, čo skvele ovládajú slovenčinu a majú kreatívne myslenie. Ak vieš, že na to máš, je to jedna z možností na brigádovanie.

 

Image

 

Doučovanie 

Ak sú tvoje znalosti histórie, biológie, matematiky, slovenského či cudzieho jazyka viac ako štedré, môžeš pomôcť tým, čo toto šťastie nemajú. To isté platí aj pre kreslenie, maľovanie, hudobné nástroje alebo spev, ak máš profesionálne skúsenosti a znalosti v tejto oblasti môžeš ich posunúť tým, čo by chceli vedieť viac. 

 

Brigáda môže byť vhodným medzistupňom medzi domácim prostredím a riadnou prácou na TPP. Ponúka vám mnoho ciest, ktoré môžete využiť a pripraviť sa tak na nové pracovné prostredie. Brigáda vie poskytnúť flexibilitu, možnosť rekvalifikácie, ale hlavne prispeje do vašej rodinnej pokladnice

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis