do:
Eur / hod.

Brigády v Anglicku

Brigády v Anglicku

29.01.2014

Ponuka brigád v Anglicku je pomerne veľká. Veľký je aj počet mladých ľudí, ktorý sa za brigádou do Anglicka každoročne vyberú, Pracovné pozície, z ktorých si môžete vyberať, sú rôzne. Skôr ako začnete brigádu v Anglicku hľadať mali by ste zvážiť svoje jazykové znalosti a svoje skúsenosti.

Ideálna brigáda v Anglicku

Veľmi dôležité je rozhodnúť sa akú brigádu by ste v Anglicku chceli získať. Ponuka brigád v Anglicku je bohatá a je len na vás, ktorú z brigád si vyberiete. Za ideálnu prácu sa dá považovať brigáda v nejakom nákupnom, či zábavnom centre, ktorých je v Anglicku veľké množstvo. Pri tejto práci máte možnosť rozvíjať vaše jazykové zručnosti a obyčajne aj mzda týchto brigádnikov je väčšia v porovnaní s prácami v kuchyni či nejakými inými pomocnými prácami.

Dievčatá ocenia množstvo zaujímavých ponúk na prácu au-pair v Anglicku. Táto práca je obyčajne aj dobre ohodnotená a zahŕňa rôzne bonusy, keďže sa pracuje v rodine, ktorá s au-pair udržuje viac priateľský ako pracovný vzťah.
Ďalšie možnosti uplatnenia sa mladých ľudí sú napríklad v hoteloch, stravovacích zariadeniach, pri zbere ovocia, či ako výpomoc v obchodoch (najmä pri výpredajoch v decembri a januári). Veľká možnosť uplatnenia je aj vykonávanie dobrovoľníckej práce v Anglicku. Hoci odmena za túto prácu nebýva veľká, vo vašom životopise táto práca vynikne. Okrem toho získate cenné kontakty, spoznávate krajinu a učíte sa jazyk.

Anglicko ako krajina je pre Slovákov jednou z najpopulárnejších destinácii spomedzi všetkých krajín ponúkajúcich brigády v zahraničí. Láka brigádnikov najmä výhodnými pracovnými podmienkami, slušnými odmenami, ale aj kultúrou a prírodnymi krásami.


Zamestnávateľ ponúkajúci brigádu v Anglicku bude od uchádzača požadovať aj životopis v anglickom jazyku. V našej poradni si môžeš vzor CV v angličtine stiahnuť a doplniť doň svoje údaje.

 

Zber ovocia v Anglicku

V letných mesiacoch je ponúk na zber ovocia v Anglicku veľmi veľa. Anglicko je krajina, kde sa ovocinárom darí a nikdy sa nestane, že by počet potrebných brigádnikov naplnili mladými Angličanmi, a tak oslovujú sprostredkovateľské agentúry v celej Európe. Medzi ponukami slovenských sprostredkovateľských agentúr sa často stretnete práve s prácou zber ovocia v Anglicku. 
                                                     

Odmeny pri zbere ovocia sú skôr priemerné až mierne podpriemerné spomedzi brigádnických prác v Anglicku, avšak práca nevyžaduje žiadne potrebné zručnosti a skúsenosti. Získať túto prácu môžete aj ak ovládate základy anglického jazyka. Samozrejme nemala by vám chýbať chuť pracovať. Zamestnávatelia často pri tejto práci ponúkajú aj prácu nadčas, a tak často záleží len na vašej snahe, akú odmenu dostanete.

Brigády v Londýne

Mnohých ľudí obyčajne lákajú metropoly miest, kde sú obyčajne ponuky práce najlepšie. Nie je to inak ani v Anglicku. Brigáda v Londýne je snom každého uchádzača o prácu v Anglicku. Londýn je miesto s bohatou históriou a rozmanitou kultúrou. Asi ťažko nájdete človeka, ktorý nepozná Big Ben, Tower Bridge, či London Eye. Ísť si po práci oddýchnuť do Hyde parku, prejsť sa po Trafalgarskom námestí a dať si kávu s bread and butter pudingom v niektorej z kaviarničiek.
 

Kultúra Londýna vás určite uchváti. Preto získať brigádu v Londýne by mohlo byť pre vás veľmi zaujímavé. Aj ostatné časti Anglicka však majú čo ponúknuť.

Kde hľadať prácu v Anglicku

Uchádzať sa o pracovné miesto v Anglicku nie je úplne jednoduché, keďže Briti uprednostňujú osobný pohovor, na ktorý sa však pravdepodobne len ťažko dostavíte, kvôli finančným nákladom a neistote pracovnej pozície. Najlepším riešením je obrátiť sa na špecializovanú agentúru na Slovensku, ktorá pracovný pohovor pre anglického zamestnávateľa sprostredkuje na Slovensku.
 

Noviny a magazíny

Ak nevedia anglickí zamestnávatelia naplniť rady zamestnancov z domáceho obyvateľstva, inzerujú svoje ponuky aj do zahraničných novín. Veľa pracovných ponúk však nájdete v britskej odbornej alebo regionálnej tlači.
 

Britský úrad práce

Ak ste ešte stále doma, veľmi vám tento úrad nepomôže, ak sa však ocitnete v Anglicku a nebudete si môcť nájsť prácu, určite sa naň obráťte. Úrad by ste mali navštevovať aspoň raz týždenne, aby ste ukázali váš skutočný záujem o prácu či brigádu.

Skúste poslať žiadosť o brigádu

Hoci získať takto prácu nie je úplne istá, šanca určite je. Napíšte priamo list spoločnosti aj s priloženým životopisom . V liste zdôraznite svoj záujem o prácu a zručnosti, ktoré sú pre danú prácu potrebné.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis