do:
Eur / hod.

Čomu sa vyvarovať pri hľadaní práce z domu?

Čomu sa vyvarovať pri hľadaní práce z domu?

06.08.2019

Práca z domu láka stále viac ľudí. Je to väčšinou záruka pohodlného a rýchleho zarobenia. Alebo nie? Naskytuje sa široká škála pracovných ponúk, ktoré ťa môžu uchvátiť a posľubovať aj modré z neba. Týmto článkom ti chceme predstaviť niekoľko spôsobov, ako zistíš, že ide z veľkej pravdepodobnosti o podvod.

 

Už sa ti stalo, že si sa plný zúfalosti snažil nájsť vhodnú brigádu? Ak áno, určite si narazil aj na ponuky, ktorým sa až nedalo uveriť. Mal si pravdu, väčšinou im never. Rozprávkový plat, aký ponúkajú určité firmy alebo samotné osoby za veľmi jednoduchú prácu je naozaj ťažko uskutočniteľný. 

 

Image

 

Nech si šikovný akokoľvek, jedná sa z veľkej časti o podvody. Nemyslíme tým iba nevyplácanie zarobených peňazí, ale aj spôsob, akým sa bude práca vykonávať. Zbytočným zatajovaním a predlžovaním stratíš iba čas. Preto si najprv presne ujasni podmienky a vždy si vypýtaj dokument, v ktorom sa bude uvádzať o aký druh práce ide. Hlavné je preverenie osoby, ktorá túto prácu ponúka, a tak by bolo ideálne, aby si si to všetko detailne prezrel. Ak ti práca príde podozrivá, pýtaj sa!

 

Takíto falošní inzerenti sa dajú najjednoduchšie vystopovať práve tak, že nemajú uvedený niektorý zo základných údajov, ako je napríklad adresa alebo kontakt. 

 

Nenechaj sa oklamať!  

Najčastejšie sa ľudia oklamú na inzerátoch, ktoré sľubujú aj 1000 € na mesiac iba za klikanie na reklamy alebo vypĺňanie dotazníkov. Mnohokrát si potom od teba stránka vypýta aj číslo karty a podobne. Naozaj ti to za to nestojí, pretože z klikania a vypĺňania nedostanete určite takú čiastku akú sľubujú. Vyplácanie peňazí prebieha až po dosiahnutí nejakej čiastky, veľakrát sa ľudia k nej ani nedostanú alebo sa už neozvú. Bude to iba strata času. 

 

Keď príde reč na prácu z domu, veľakrát započuješ slovo „investovanie“. Investícia ako taká je prosto risk, no v tomto prípade je to skôr naivita. Veľakrát nemusíš ani vedieť, čo robiť alebo do čoho investovať, no budú na teba tlačiť a sľubovať čistý zárobok. Pravdepodobne sa ti ozvú, že ide o burzu a najprv ti poradia, aby si sa registroval na ich stránke. To v každom prípade nerob. 

 

 Image

 

Ďalších z mnohých spôsobov je aj ten, kde si od teba vypýtajú najprv poplatok za materiál. Môže ísť iba o jednoduché skladanie obálok, pier alebo zasielanie listov, každopádne, budeš nútený si najprv zaplatiť  zálohu za materiál, ktorý budeš používať. 

 

Inak sa to dá aj vypýtaním si vstupného poplatku do práce alebo zálohy. Celá ponuka má divný podtón, no tým, že vypýtaný poplatok nie je až  tak vysoký, mnoho ľudí to riskne. Napokon dostaneš kontakty na podobných ľudí. Ak im aj niečo pošleš, je tu možnosť, že sa ti už nikdy neozvú a tvoje peniaze budú navždy stratené. S danou osobou sa už nikdy neskontaktuješ a navyše ich svojou investíciou iba podporíš. Preto sa na takéto ponuky ani nepozeraj. 

V skratke, vždy, keď od teba bude chcieť niekto peniaze vopred, prever si to.

 

„Bez práce niet pláce“

Nech sa napokon akokoľvek snažíš uľahčiť si prístup k financiám, ostáva to napokon na riadnej poctivej práci. Občas sa na internete vyskytnú aj seriózne pracovné ponuky a určite to nebude práca plná prázdnych sľubov a s vynechanými podstatnými informáciami, no možno ani s rozprávkovým platom. No, ako všetci vieme, za riadnu prácu potom za to stojí aj naša odmena.

 Image

 

Ak by si už naozaj rád pracoval z domu, bude k tomu potrebná najmä dávka kreativity a priebojnosti. Nezabúdaj ako sa riadne motivovať a prejaviť svoju identitu. V našom druhom článku sa oboznámiš s profesiami, ktoré sú vhodné pre prácu z domu. Prajeme veľa šťastia Wink.

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis