do:
Eur / hod.

Práca na doma – najčastejšie home office profesie

Práca na doma – najčastejšie home office profesie

13.11.2015

Ľudia pracovali z domu už oddávna. Keď ich klient potreboval, stačilo im zazvoniť na dvere. V dnešných časoch nie je nič zriedkavé, ak nevieme ani ako náš zákazník vyzerá. Vďaka moderným technológiám je práca z domu omnoho jednoduchšia. Ak sa o ňu zaujímate, inšpirujte sa vybranými príkladmi práce z domu.

Špecialista zákazníckeho servisu

Stačí byť vybavený telefónom, a zariadením, ktorým je možné vybavovať e-maily. Väčšina firiem vyžaduje milý tón hlasu a trpezlivosť s často sa opakujúcimi otázkami. Výška vzdelania nie je pri tomto type profesie dôležitá, skôr sa prihliada na zručnosti v medziľudských vzťahoch (soft skills).

 

Prekladateľ, príprava podkladov

Pri tejto práci je najdôležitejšia jazyková výbava. Nestačí ovládať základné frázy, no vyžaduje sa plynulá komunikácia. Hoci považujete niektorý z jazykov za neužitočný, na internete je škála potrebných prekladov naozaj pestrá. Dvere ku prekladaniu Vám otvorí prihlásenie do registra, kde nájdete aktuálne preklady.

 

Obchodný zástupca

Náplňou práce býva zväčša aktívne vyhľadávanie firiem a potenciálnych obchodných partnerov. Niektoré prípady si vyžadujú osobné návštevy u riaditeľov firiem a zástupcov organizácií pre reprezentačné účely. Ideálna práca pre ľudí, ktorí radi organizujú prácu z domáceho pohodlia, no nemajú problém s občasným „výjazdom do terénu“.

 

Grafický dizajnér

Ak si o sebe myslíte, že Vám nechýba kreatívne a estetické cítenie, začnite premýšľať o kariére grafického dizajnéra. Zdokonaľte sa v grafických programoch a začnite pracovať na návrhu internetovej stránky. Táto pozícia patrí medzi veľmi vyhľadávané a stačí sa len „ukázať“ a ponuky na seba nenechajú dlho čakať.

 

Spisovateľ

Väčšina ľudí si pri pojme práca na „voľnej nohe“ predstaví človeka medzi hromadou rozpísaných listov, káv a kníh. Ak je aj Váš takýto obraz o spisovateľovi, nezabúdajte, že vďaka počítaču už nemusíte mať neporiadok od rozrobených diel po celom dome. Okrem písania kníh sa môžete pokojne venovať aj písaniu blogov alebo správ pre on- line spravodajstvo.

 

Softvérový vývojár / freelancer

Inými slovami poskytovateľ technickej podpory klientom. Ako softvérový vývojár máte možnosť podieľať sa na tvorbe počítačových programov, ktoré pomáhajú ľuďom rýchlejšie a lepšie vykonávať pracovné úlohy. Motiváciou by pre vás mohlo byť vysoké finančné ohodnotenie.

 

Marketingový špecialista (SEO,..)

Marketing je jednou z ďalších profesií, ktoré vyžadujú samostatnosť a schopnosť dokončiť úlohy bez prísneho a sústavného dozoru. Ako marketingový špecialista využijete skúsenosti zo SEO, sociálnych médií, PR, reklamy… Všetky tieto funkcie je naozaj možné vykonávať z domu.

 

UI/ UX dizajnér

Často sa Vám stáva, že nie ste spokojný so spracovaním webovej stránky a presne viete, čo by ste zmenili? Excelentné technické a počítačové znalosti sú pre pozíciu UI/ UX dizajnérov nevyhnutné. O funkčnosť jednotlivých prvkov na stránke sa stará UX dizajnér (user experience). Úlohou UI dizajnéra (user interface) je zasa jej estetickosť a prehľadnosť. Dokopy vytvárajú pre užívateľa čo najjednoduchší spôsob získavania informácií.

 

Architekt, interiérový dizajnér

Ak máte pevnú ruku a chuť študovať, voľbou pre Vás by mohla byť kariéra architekta. Toto povolanie spája technické zručnosti s umením. Predpokladom je absolvovanie vysokej školy zameranej na architektúru. S architektúrou úzko súvisí aj interiérový dizajn. Aby ste vedeli spraviť z bytu vysnený priestor, mali by ste sa stotožniť s predstavami zákazníka.

 

Uviedli sme len niekoľko príkladov povolaní “na voľnej nohe”. Práca na doma už dávno neznamená, že danú zákazku budete vykonávať vo svojej obývačke. Výhodou je, že si prácu môžete zobrať na cesty, vďaka čomu spoznávate svet a sami si zvolíte tempo práce. Mnohých ľudí však odrádza stratenie kontaktu so spolupracovníkmi a necítia sa zapojení do diania v spoločnosti. Ak však naďalej túžite po domácej kancelárii, rozvojom svojich zručností nájdete tú správnu profesiu. 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis