do:
Eur / hod.

Kde a ako si hľadať brigádu?

Kde a ako si hľadať brigádu?

24.05.2013

Otázku kde hľadať brigádu si kladie na začiatku asi každý kto hľadá nejakú dobrú brigádu. Najväčším problémom je na aké miesta sa obrátiť, aby bola šanca nájsť si brigádu, ktorá vám vyhovuje, čo najväčšia. Nie každý má možnosť pracovať v rodinnej firme, kde si nájsť brigádu je pravdepodobne najjednoduchšie, a tak sa pozeráte po iných možnostiach.

Podľa  toho, či hľadáte brigádu radšej z domu, alebo uprednostňujete hľadanie brigády v teréne sa vám poskytuje v oboch prípadoch hneď viacero možností. Ťažko ich však zoradiť podľa úspešnosti, keďže často sa stáva, že hoci si brigádnik prostredníctvom niektorého zdroja brigádu nájde, nemusí zodpovedať práve jeho predstavám.

 

Či už hľadám prácu z domu prostredníctvom webu, tlače, alebo v priamo v teréne, prvou možnosťou ako čo najjednoduchšie a najrýchlejšie nájsť dobrú brigádu, je obrátiť sa na rodinu a známych. Hoci  vaši rodičia nepodnikajú, prostredníctvom svojich kontaktov a známych vám vedia odporučiť a sprostredkovať zamestnávateľa, ktorého môžete osloviť so žiadosťou o brigádu.


Zároveň s oslovením rodiny a známych môžete navštíviť niektorý študentský servis či agentúru, ktoré majú v databáze obyčajne hneď niekoľko brigád a v prípade výskytu ďalších, vás podľa vami zadaných kritérií hneď pri registrácii, budú kontaktovať.


Ponuky brigád v študentských servisoch však obyčajne nestačia brigádnikom, ktorých nároky sú vyššie a tiež nie všetky spoločnosti využívajú práve študentské agentúry na oslovenie svojich budúcich zamestnancov.


V dnešnej dobe informačných technológii, veľká časť firiem využíva práve internet k náboru nových pracovníkov, a teda aj brigádnikov. Ak teda hľadáte brigádu radšej z domu je veľká šanca, že si brigádu nájdete práve takto. Na internete je viacero možností ako pracovnú pozíciu prezentovať. Takáto forma hľadania je pre vás najlacnejšia, keďže obyčajne sa dá so zamestnávateľmi ponúkajúcimi pracovnú pozíciu skontaktovať aj mailom alebo telefonicky.


Jednou z možností, ktoré firmy využívajú veľmi často, sú brigádnické portály. Veľa firiem sem umiestňuje svoje ponuky, hlavne kvôli jednoduchosti procesu umiestnenia, a rôznym iným doplnkovým službám, ktoré pomáhajú ako inzerentom tak aj záujemcom o brigády. Navštevovať takéto portály by ste mali pravidelne, keďže ponuky sú aktualizované pravidelne. Nezabúdajte však, že dopyt je vždy väčší ako ponuka, takže na ponuku reagujte čo najskôr. Pri akomkoľvek hľadaní brigády platí staré známe: „Kto prv príde, ten prv melie“.


Stále populárnejšími formami náboru firiem sa stávajú sociálne siete. Je to práve kvôli tomu, že prevažná časť mladých ľudí sa na sociálne siete pripája každý deň. Preto ak máte záujem pracovať v nejakej konkrétnej firme a viete, že na sociálnej sieti je aktívna, sledujte jej príspevky, možno budete mať šťastie a ponuku na brigádu v danej firme nájdete medzi nimi.


Ďalej využívanou formou inzercie je tlačená forma inzerátov na ponuku brigád. Ak v nejakých magazínoch a reklamných spravodajských tlačovinách nájdete priestor kde zamestnávatelia inzerujú brigády, obyčajne sú úplne totožné s tými na internete a pri väčšine musíte zamestnávateľa kontaktovať telefonicky, nie prostredníctvom mailu.


Ak radšej uprednostňujete hľadanie brigády v teréne, prípadne hľadanie brigády z domu sa vám nedarí, zostáva vám možnosť prechádzky po meste a stopovania ponúk na pracovné pozície, obyčajne vystavených na výklade konkrétnej spoločnosti, prípadne dopytovanie brigády aj v spoločnostiach, ktoré momentálne brigádu neponúkajú. Síce je toto hľadanie najnáročnejšie na čas a neraz aj na financie, úspešnosť takéhoto hľadania v prípade, že nerazíte na takúto ponuku je vysoká. Otázkou však je, či sú pre vás takéto brigády dostatočne atraktívne. Väčšie a úspešnejšie spoločnosti obyčajne takto brigádnikov nehľadajú, a tak by ste márne vyhľadávali v ich výkladoch takéto ponuky.
So žiadosťou o brigádu vyskúšajte v svojom okolí navštíviť napríklad:

 • čerpacie stanice, autoservisy
 • hotely, penzióny
 • kúpalisko
 • miestne bary a reštaurácie
 • predajcu zmrzliny, langošov, kofoly
 • stavebné a poľnohospodárske podniky
 • obchodné reťazce


Sú to obvyklé prevádzky, kde potrebujú sezónne pokryť pracovnú silu a za opýtanie nič nedáte. Navyše si otestujete svoje komunikačné schopnosti, zistite po čom je dopyt a budete mať väčší prehľad.


Na otázku Kde hľadať brigádu? teda existuje veľa odpovedí. Vybrať tú najsprávnejšiu je však veľmi náročné. Niektorí si prejdú všetkými formami hľadania, iným sa už pri prvom pokuse podarí nájsť tú správnu brigádu. Treba sa však vždy do hľadania pustiť naplno a pri ponuke, ktorá vás zaujme ihneď kontaktovať zamestnávateľa so žiadosťou o danú pozíciu.

 

Nech už je to akokoľvek, dúfame, že sa vám podarí brigádu podľa vašich predstáv nájsť čo najskôr!

 • Registrácia
  • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
  • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis