do:
Eur / hod.

Sociálna sieť ako pomocník pri hľadaní brigády

Sociálna sieť ako pomocník pri hľadaní brigády

12.08.2013

Sociálne siete sa v 21. storočí stali bežnou súčasťou života generácie mladých ľudí ale aj jej rodičov a spoločností. Niektoré sociálne siete ako LinkedIn sú zamerané na ľudí, ktorí prácu hľadajú a spoločnosti ktoré ju ponúkajú. Facebook pomáha nadväzovať kontakty so známymi, rodinou a uľahčuje vzájomnú komunikáciu. Ako využiť sociálne siete na nájdenie brigády? A je vôbec možné si tu brigádu nájsť?

Kontakty. Ak hľadáte brigádu, ako prvé by ste mali osloviť rodinu a známych. Ako inak ich osloviť ak nie tou najjednoduchšou dnes ponúkanou cestou, teda prostredníctvom sociálnej siete. Prečo nevyužiť tie desiatky, u niektorých až stovky kontaktov. Je veľká šanca, že sa medzi nimi nájde niekto, kto vám brigádu sám ponúkne, prípadne sa spýta svojho okolia. Tento spôsob hľadania brigády sa brigádnikom najviac osvedčil. Taktiež zaručuje väčšiu bezpečnosť, keďže ak vám niekto brigádu odporučí, pravdepodobne pozná jej fungovanie detailnejšie.

 

Ponuky brigád  na sociálnej sieti

Na sociálnych sieťach môžete nájsť aj zverejnené ponuky brigád. Buď ich zverejňujú samotné brigádnické portály, spoločnosti, ktoré majú založenú stránku, alebo ich nájdete zverejnené na LinkedIn.

 

Fanstránky spoločností. Na sociálnych sieťach môžete už dnes nájsť takmer všetky spoločnosti. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pre ktoré by ste mali záujem pracovať. Pridajte sa k ich fanúšikom, či nasledovníkom. Často sa stáva, že práve na sociálnej sieti uverejnia pracovné ponuky ešte skôr ako by zverejnili ponuku na nejakom inzertnom portáli. Budete tak medzi prvými, ktorí na ňu môžu zareagovať.

 

 

Ak hľadáte napríklad brigádu v Leviciach, na sociálnej sieti vyhľadajte spoločnosti z okolia Levíc, v ktorých by ste mali záujem pracovať a ktorí majú svoju stránku na sociálnej sieti. Pokojne môžete nadviazať aj kontakt s touto spoločnosťou, aby o vašom záujme vedeli ešte skôr ako pracovnú ponuku zverejnia.

 

Brigádnické portály na sociálnych sieťach. Na sociálnych sieťach sa nachádzajú aj brigádnické portály, ktoré vám prinášajú aktuálne pracovné pozície aj priamo na svojej stránke. Okrem toho vás môžu pravidelne informovať o všetkých dôležitých veciach, o ktorých by ste ako brigádnik mali vedieť, či prinášať iný zaujímavý obsah.

 

Profil na LinkedIn. Už aj na Slovensku sa táto sociálna sieť dostáva stále viac do popredia. Ide o sociálnu sieť určenú najmä pre spoločnosti, ich zamestnancov a záujemcov o prácu. Aj mnoho slovenských študentov čakajúcich na svoju príležitosť tu má založený svoj profil. Veľa spoločností hľadá svojich nových zamestnancov cez LinkedIn, keďže sa o človeku dozvedia všetky podstatné informácie na jednom mieste. V svojom profile uvediete okrem kontaktných údajov aj podrobné informácie o vzdelaní, zručnostiach a čo je najdôležitejšie vaše skúsenosti z predchádzajúceho zamestnania, ktoré môžu potvrdiť priamo na LinkedIn aj vaši kolegovia, či nadriadený. Záleží len na vás ako sa o svoj profil budete starať a koľko informácií o sebe doň uvediete.

 

Na tejto sociálnej sieti môžete tiež sami vyhľadávať vašu vysnívanú prácu. Pracovné ponuky tu zverejňujú aj tie najväčšie spoločnosti sveta, stačí si nájsť čas a vyhľadávať medzi tisíckami ponúk.

 

Sociálne siete sa stali užitočným pomocníkom pri hľadaní brigády, treba však vedieť ako ich na túto úlohu využiť. Ak nebudete na sociálnej sieti v hľadaní úspešný, využite ďalšie možnosti akými sú napríklad rôzne personálne agentúry, brigádnické portály alebo ak ste trochu akčnejší aj oslovovanie spoločností priamo v ich pobočkách.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis