do:
Eur / hod.

Do ktorých krajín sa oplatí vycestovať za brigádou?

Do ktorých krajín sa oplatí vycestovať za brigádou?

05.05.2014

Ak sa človeku hľadajúcemu prácu na Slovensku nedarí nič vhodné nájsť, vždy má možnosť skúsiť svoje šťastie za hranicami. Rozhodnutím vycestovať za prácou do zahraničia sa ľuďom otvárajú obrovské možnosti ako využiť svoje skúsenosti a zručnosti. Ďalším veľký plusom brigády v zahraničí je možnosť zdokonaliť si úroveň cudzieho jazyka.

Pre mladých ľudí je to zasa spôsob ako naštartovať svoju pracovnú kariéru, naučiť sa cudzí jazyk na perfektnej úrovni a stať sa tak cennejším pre zamestnávateľov na Slovensku.

Veľmi podstatným rozhodnutím pred začatím hľadania je vybrať si zoznam krajín, do ktorých by ste sa rozhodli ísť. Obyčajne ide o viacero faktorov, ktoré sú podstatné pri výbere destinácie, v ktorej si začnete hľadať prácu alebo brigádu.

 

Jazyk

Rozhodne prvým kritériom, ktoré najčastejšie rozhoduje o výbere krajiny, je jazyk používaný v danej krajine. Samozrejme nikto neprikazuje ovládať úradný jazyk používaný v krajine, do ktorej sa chystáte, avšak vaše šance budú oveľa väčšie, a taktiež môžete hľadať lepšie platenú brigádu, ak tento jazyk ovládate na pokročilej úrovni. V prípade, že sa idete tento jazyk do krajiny učiť a viete len úplné základy, môžete si hľadať iba brigádu, v ktorej sa veľa nekomunikuje. Ide napríklad o pomocné práce, alebo práce na farme.

 

Zárobok na brigáde

Asi pre každého, kto sa rozhodne vycestovať za prácou do zahraničia ide o jednu z najpodstatnejších vecí. Platy sa líšia v závislosti od brigády, ale ešte výraznejšie rozdiely je vidno v rámci krajín. Priemerné platy sú v každej krajine iné. Pre porovnanie vo Švajčiarsku sa priemerný plat pohybuje okolo 5 300 eur, na Slovensku je to menej ako 800 eur a napríklad v takom Nemecku to je viac ako 3 500 eur. Platové podmienky v zahraničí sú teda pre Slovákov v porovnaní s väčšinou krajín Európy nadpriemerné.

 


Tu však treba brať ohľad aj na cenovú hladinu v daných krajinách. V tomto porovnaní sa pre Slovákov javí ako najlepšia možnosť nájdenia práce v Nemecku alebo pre študentov nejakej brigády v Rakúsku. Z pohľadu platu pripadá do úvahy aj nejaká dobrá brigáda v Anglicku,

Napriek tomu, že najlepšie platené sú brigády vo Švajčiarsku, cenová hladina v tejto krajine je neporovnateľne vyššia ako je tomu u nás.

 

Vzdialenosť

Ďalším veľmi dôležitým faktorom je vzdialenosť. Nie každý má rád cestovanie a tak si hľadá prácu, ktorá sa nachádza len neďaleko od slovenských hraníc. Najlepšie v susedných krajinách. Tu ako najideálnejšie riešenie znovu vychádza Rakúsko. Mnohí však hľadajú aj brigádu v Česku, kde sú platy o niečo vyššie ako u nás.

Iní zasa ani nerozmýšľajú nad brigádou v zahraničí, pokiaľ by to nemalo byť mimo Európy. V rebríčku mimoeurópskych krajín jednoznačne vedie USA a Austrália.

 

Pracovné možnosti

Hoci platovo je to vo veľa krajinách výrazne lepšie ako u nás, nie každá krajina ponúka rovnako veľké množstvo pracovných ponúk pre cudzincov. Personálne agentúry ponúkajúce prácu v zahraničí majú napríklad oveľa menej pracovných ponúk v Nórsku, ako v Nemecku, Rakúsku, Anglicku alebo Česku.

 

Kultúra

Istá časť ľudí, ktorí vycestujú za prácou do zahraničia hľadajú okrem zárobku aj niečo viac. Pre mnohých z nich je dôležitá aj kultúra krajiny, mentalita obyvateľov, história, príroda a atrakcie, ktoré krajina ponúka. Pre tých, ktorí hľadajú more sú veľmi zaujímavými hlavne pracovné ponuky v Taliansku, alebo Španielsku. Pre milovníkov hôr sú to zase oblasti v Rakúsku alebo ŠvajčiarskuPre dobrodružné typy sú to napríklad USA či Nový Zéland. Samozrejme náklady v týchto krajinách potom výrazne stúpajú.


Nech už si nájdete brigádu alebo prácu v akomkoľvek štáte v zahraničí, ide o veľkú príležitosť získať
cenné skúsenosti a naučiť sa cudzí jazyk. Aj takáto brigáda v zahraničí vám môže pomôcť vo vašej ďalšej pracovnej kariére na Slovensku, keďže stále väčšie množstvo zamestnávateľov uprednostňuje uchádzačov so skúsenosťami so zahraničia a bezpochyby je nevyhnutné aj ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis