do:
Eur / hod.

Jazykové zručnosti potrebné pre brigádu v zahraničí

Jazykové zručnosti potrebné pre brigádu v zahraničí

23.10.2013

Ak sa človek rozhodne pre brigádu v zahraničí, predtým než začne hľadať, mal by sa zamyslieť nad znalosťou cudzieho jazyka, ktorý ovláda. Tomu prispôsobiť nie len výber krajiny, v ktorej bude brigádu hľadať, ale aj pracovnej pozície, ktorú bude vykonávať.

Pri niektorých typoch brigád, ako sú napríklad pomocné práce, práce na farme stačí aj základná znalosť cudzieho jazyka, keďže v hovorovej reči ju pri práci nebudete natoľko potrebovať. Ak napríklad hľadáte brigádu v Anglicku a svojou zručnosťou v angličtine nie ste si celkom istý, mali by ste vyhľadávať medzi týmito typmi brigád.

 

Brigády v hotelierstve a v cestovnom ruchu

Dôležité však zároveň je, nepodceňovať sa pri výbere brigády. Ak ste sa učili tento cudzí jazyk už niekoľko rokov a dokážete sa dohovoriť v bežných životných situáciách, mali by ste si hľadať brigádu, ktorá ešte viac pomôže rozvíjať vaše jazykové zručnosti. Takými sú napríklad brigády v hotelierstve a cestovnom ruchu, či práca v reštaurácii ako čašník. Práve tieto typy práce, kedy budete na pracovisku nútení komunikovať so zákazníkmi v cudzom jazyku, vás veľmi rýchlo naučia pohotovo sa v ňom vyjadrovať.

 

Od času, ktorý tam strávite potom záleží ako veľmi sa v cudzom jazyku zdokonalíte. Môže sa však ľahko stať, že získate toľko skúseností, že pri ďalšom hľadaní brigády v zahraničí už budete hľadať pracovné ponuky, ktoré vyžadujú ovládanie jazyka na mierne pokročilej alebo pokročilej úrovni. Jedným z dôvodov prečo si hľadať prácu, ktorá vyžaduje lepšiu úroveň znalosti cudzieho jazyka, sú aj obyčajne lepšie platové podmienky.

 

 

Spočiatku, teda po nástupe do brigády, vám bude komunikácia v cudzom jazyku možno robiť mierne problémy, na to si však každý brigádnik rýchlo zvykne. Základom je prekonať prvotný strach z cesty a pobytu v zahraničí.

 

Ak máte naozaj obavy v komunikácii v cudzom jazyku, využite niektorú z možností, ktoré sa vám ponúkajú ešte kým ste doma. Môžete nájsť nejakého ochotného známeho, s ktorým budete spolu konverzovať v cudzom jazyku, prípadne ľahko si nájdete nejakého zahraničného priateľa na internete, s ktorým budete pravidelne komunikovať.

 

Konverzácia v cudzom jazyku 

Drahším riešením, ktoré je však výrazne efektívnejšie a účinnejšie je prihlásiť sa na kurzy konverzácie v cudzom jazyku, ktorý potrebujete. Jazykových škôl, ktoré takéto kurzy ponúkajú je už dnes viacero. Po absolvovaní takéhoto kurzu je takmer isté, že s komunikáciou už nebudete mať žiadne problémy a vaše sebavedomie, čo sa cudzieho jazyka týka, narastie.

Po prvej skúsenosti sa tam však obyčajne každý, kto pracoval v zahraničí, túži znovu vrátiť a brigádovať ďalej. Je to nie len kvôli pracovným podmienkam a platu, ktoré sú v niektorých krajinách za hranicami Slovenska výrazne lepšie, ale aj kvôli zaujímavej kultúre, či ľuďom, ktorých chcú v zahraničí spoznávať. Dnes sú aj kontakty v zahraničí veľmi užitočné, možno aj pre budúcu kariéru

Ak máte záujem o nejakú brigádu v zahraničí, veľmi zaujímavou a užitočnou pre každého uchádzača je publikácia Katalóg sprostredkovateľských agentúr, ktorá vám ponúka veľké množstvo kontaktov na overené agentúry v SR a ČR, ktoré vám sprostredkujú brigádu,či prácu v zahraničí podľa vašich predstáv. Zakúpiť si jú môžte priamo na našom portáli aj ako e-knihu.


Dôležitá pri niektorých ponukách na brigády nie je len komunikácia ale aj gramatická stránka cudzieho jazyka. Veľmi často zamestnávatelia dnes od uchádzačov vyžadujú aj životpis v anglickom jazyku. Vzor CV v angličtine ponúkame na stahnutie v našej poradni.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis