do:
Eur / hod.

Kde hľadajú prácu extroverti?

Kde hľadajú prácu extroverti?

31.01.2020

Zaraďuješ sa medzi extrovertov? Milovať svoju prácu a cítiť sa v nej pohodlne je veľmi dôležité. Pokiaľ niekoho jeho práca nebaví, býva ťažké podávať dobrý výkon. Ako to majú extroverti a čo ich najviac na práci zaujme? Extrovertné typy pováh vie uspokojiť v prvom rade každá interakcia s ľuďmi, či už ako pacientmi, klientmi alebo žiakmi.

 

Hľadanie vhodnej práce má záležať najmä od toho, ako dobre sa poznáš a vieš, čo máš rád. Už si zistil, ktorí zo základných dvoch typov si ty?

 

Aké sú zásadné rozdiely medzi extrovertom a introvertom?

Minulý článok sme venovali introvertom, kde sme objasnili isté základné poznávacie znaky. Už je teda viacerým známe, že zásadný rozdiel spočíva v prijímaní energie alebo skôr k nadobudnutiu väčšieho pokoja a reštartu skrz ľudí či samoty.

Introverti potrebujú čas sami pre seba, extroverti na druhú stranu svoju vnútornú energiu prijímajú z okolia a od ľudí, ktorí ho obklopujú. Sú teda zvyčajne popisovaní ako spoločenské a zábavné typy. To však neznamená, že extroverti nevedia byť vôbec sami alebo sú nesamostatní. Ide o interakciu s inými ľuďmi, ktorá je pre nich veľmi podstatná a cítia sa vtedy najviac uvoľnení. Preto sa im najlepšie pracuje v prostredí, ktoré im umožňuje pracovať v tíme alebo mať pravidelný styk s ľuďmi.

Extroverti vďaka svojmu daru výrečnosti a spoznávania rôznych ľudských pováh vedia byť kamaráti s každým. Väčšinou je extrovert ten človek, čo vojde do miestnosti a rad za radom zdraví všetkých okolo seba. Vedia väčšinou zabaviť celú partiu a úprimne si to užívajú. Inou charakteristikou týchto otvorených ľudí je riskovanie. Radi vedia urobiť rozhodnutie ešte predtým, ako si niečo premyslia, to sa dá chápať v pozitívnom (vedia sa vždy vynájsť a improvizovať), ako aj negatívnom zmysle. 

 

 Image

 

Práce, ktoré by extrovert mohol zvážiť:

 

Obchodný manažér

Si sebavedomý a neľahko sa vzdávaš? Pozícia obchodného manažéra je pre teba ako stvorená. Tvojou náplňou práce bude starostlivosť o klientov, aktíve vyhľadávanie nových zákazníkov na trhu a vytváranie partnerskej siete. Tvoja najsilnejšia stránka musí byť komunikatívnosť a precíznosť. Prezentácia nových produktov a služieb je neoddeliteľnou súčasťou.

 

Marketingový manažér

Extroverti so záľubou v sociálnych sieťach a s kusom kreativity môžu zažiariť ako marketingoví manažéri. Tvojou prácou bude zabezpečenie externých komunikačných aktivít, komunikácia s reklamnými agentúrami a podobne. Taktiež potrebuješ byť znalý o nových mediálnych a komunikačných stratégiách.

 

Psychiater/ Psychológ/ Terapeut

Nezdá sa to ako práca pre introvertov? Ani nie. Práca psychiatra, psychológa ako aj terapeuta vyžaduje človeka, ktorí sa vie s pacientom dobre porozprávať a nevadí mu pravidelné stretávanie. Vedia nahliadnuť aj tam, kde iní nie. Môže ísť o stretnutia s jednotlivcami alebo skupinami. Každopádne, tvojou hlavnou úlohou bude pozorné počúvanie.

 

Zdravotná sestra

Ich práca je v nemocniciach veľmi dôležitá. Okrem toho, že sú vyučené asistovať doktorom, musia byť ľudské, starostlivé a chápavé. Starostlivosť o rôzne vekové kategórie, rozhovory s rodičmi či deťmi a hlavne upokojenie pacientov. Deň a nocou musia byť k dispozícii. Pre extrovertov, ktorých teší starať sa o iných ľudí a byť nich oporou je táto práca ako stvorená.

 

Image

 

Učiteľ

Najlepší a obľúbení učitelia sú tí, ktorí vedia nadviazať veľmi dobrý kontakt so svojimi žiakmi či študentmi. Tento úspech závisí hlavne od toho, ako sa učiteľ vie so svojimi žiakmi porozprávať a keďže sú extroverti rodení rozprávači zvládnu to ľavou zadnou. Druhou základnou vecou je vystúpiť pred celú triedu a voľne rozprávať o novom učive, odpovedať na otázky a podobne. Extroverti milujú byť stredom pozornosti, takže žiadny problém.

 

Existuje veľmi veľa ďalších zamestnaní, kde vie extrovert využiť všetky svoje silné stránky, napríklad: personalista, kaderník, finančný poradca, herec, hudobník ...

 

Podľa MBTI testu môžeš bližšie zistiť, ktorý typ extroverta sa v tebe ukrýva. Pomocou niekoľkých otázok ti test môže dopomôcť k hlbšiemu sebapoznaniu. Ľudia, ktorí si nie sú istí svojou osobnosťou a nevedia, ktorá práca by im vyhovovala by sa mohli bližšie oboznámiť so svojou skrytou povahou práve týmto spôsobom. MBTI je test, ktorý sa vie bežne používať aj na pracovných pohovoroch a pomáha zamestnávateľom upresniť, či sa daný človek hodí pre prácu u nich.

Nemrhaj časom, vytvor si životopis a ešte dnes sa ozvi zamestnávateľovi!

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis