do:
Eur / hod.

Recenzia pracovného portálu Profesia.sk

Recenzia pracovného portálu Profesia.sk

28.03.2019

V dnešnej dobe je hľadanie práce jednoduchšie ako v minulosti. Vieš si predstaviť, že by si dnes prišiel do firmy a spýtal sa na voľné pracovné ponuky? Našťastie, nič také už robiť nemusíš. 

 

 

 

Vďačíme za to internetu a online pracovným portálom, ktoré sú na hľadanie pracovných pozícií vyslovene zamerané. Tieto pracovné portály zverejňujú na jednom mieste ponuky pracovných miest rôznych spoločností z rôznych odvetví. Pri hľadaní práce cez internet môžeš natrafiť na rozličné pracovné portály. Nie všetky sú však overené a spoľahlivé. Pozrime sa na online pracovný portál Profesia.sk

 

 

 

 

Čo nás pri voľbe online pracovného portálu zaujíma najviac?

1. Zverejnenie pracovnej ponuky a jej dôveryhodnosť

2. Čo ponúka trhová jednotka v inzercii?

3. Prehľadnosť portálu

4. Ako si tu nájdem prácu

5. Aké sú výhody používania tohto portálu

6. Ponúka aj brigády a práce na dohodu?

7. Ponúka aj prácu v zahraničí?

 

Základné informácie o online pracovnom portáli Profesia.sk

V roku 1997 bol založený pracovný portál Profesia.sk a v roku 2000 bola založená spoločnosť Profesia, spol. s r. o. V priebehu rokov sa spoločnosti darilo získavať certifikáty, ocenenia  a vyhrávať súťaže. Spoločnosť spustila portál Edujobs.sk, ktorý bol zameraný na prácu v školských zariadeniach, zakúpila portál Domelia.sk na Slovensku a Domelie.cz v Českej republike s inzerciou prác na pomoc v domácnosti, s doučovaním či opatrovaním. Firemný blog bol založený v roku 2014.

 

1. Zverejnenie pracovnej ponuky a jej dôveryhodnosť

Predtým, ako sa na online pracovnom portáli Profesia.sk zverejní pracovná ponuka, na oddelení zákazníckej podpory si prejdú všetky informácie (IČO, DIČ, IČ DPH). Fiktívne a neaktuálne ponuky voľných miest na Profesia.sk nenájdete. Každá spoločnosť, ktorá chce inzerovať pracovnú ponuku, sa musí zaregistrovať a počkať na overenie.

 

2. Čo ponúka trhová jednotka v inzercii?

Na pracovný trh prinášajú kvalitné online riešenia a pomáhajú spájať ľudí hľadajúcich prácu s tými, ktorí ju ponúkajú.

PROFESIA - najväčší pracovný portál - Pracovný portál Profesia spája zamestnávateľov s najväčšou databázou uchádzačov o prácu. Denne tu nájdete tisíce overených pracovných ponúk zo Slovenska aj zo zahraničia. Stránka ponúka užitočné informácie o trhu práce a množstvo ďalších služieb.

EDUJOBS - portál s inzerciou voľných miesto v školstve - Portál Edujobs vznikol ako iniciatíva za zjednodušenie výberových procesov v školstve. Za zvyšovanie transparentnosti získal ocenenie Via Bona Slovakia. Školám a školským zariadeniam umožňuje bezplatne inzerovať akékoľvek voľné pracovné pozície.

DOMELIA - portál s inzerciou prác v domácnosti - Domelia je najväčší portál s inzerciou prác v domácnosti na Slovensku. Pôsobí aj v Českej republike. Jeho cieľom je spájať rodiny s overenými poskytovateľmi služieb v oblasti opatrovania detí, starostlivosti o seniorov, upratovania či doučovania.

PLATY.sk - online prieskum platov - Portál Platy.sk ponúka osobné analýzy platov pre ľudí či profesionálny nástroj pre nastavenie optimálnej mzdy na pozícii. Umožňuje bezplatne porovnať plat či vyrátať čistú mzdu. Slovenský prieskum vychádza z medzinárodného odborného prieskumu platov Paylab, ktorý je vo viac než dvadsiatich krajinách sveta.

CHRÁNENÉ DIELNE- portál s ponukou chránených dielní - Portál Dielne zadarmo združuje chránené pracoviská a spája ich s firmami, ktorým vzniká zákonná povinnosť zamestnať určitý počet občanov so zdravotným postihnutím. Na stránke môže spoločnosť osloviť vybranú dielňu a zabezpečiť si náhradné plnenie.

KATALÓG PRACOVNÝCH POZÍCIÍ - Katalóg najbežnejších pozícií na Slovensku obsahuje stovky profesií. Ponúka detailné informácie o jednotlivých pracovných miestach, ktoré vám pomôžu pri výbere budúceho povolania. Nájdete tu slovník trhu práce a zoznam odborných kurzov a školení.

MARK VAŠA APLIKÁCIA - online HR aplikácia - HR aplikácia Mark je efektívne riešenie pre online spravovanie uchádzačov vo výberových konaniach. Nástroj je prehľadný, intuitívny, pomáha zlepšovať imidž spoločnosti a vďaka nemu sa v kvantách uchádzačov ten najlepší kandidát určite nestratí.

 

3. Prehľadnosť portálu www.profesia.sk

Pri prechádzaní si stránky Profesia.sk sme nemali žiadny problém s vyhľadávaním si pracovných ponúk. Stránka je prehľadná, hneď v prvom kroku sme si mohli zvoliť kraj, v ktorom prácu si hľadáme. Po vybratí si kraja nás presmerovalo na konkrétne ponuky, ktoré sa v danom kraji nachádzajú. Samozrejme, ponúk práce bolo neúrekom. Našťastie, na ľavej strane bola ponuka filtra. Filter bol veľmi prehľadný, dalo sa zvoliť všetko, čo nám malo pomôcť pri hľadaní práce ako ušitej pre naše kritériá.  

V prípade voľby práce v zahraničí boli krajiny zoradené podľa počtu ponúk. Pracovné ponuky boli prehľadné, takisto bola možnosť filtra ako v prípade hľadania práce na Slovensku.  

 

4. Ako si tu nájdem prácu?

Vyhľadávanie na online pracovnom portáli Profesia.sk ti umožní v ponuke filtra zadať nielen okresné mestá a kraje, ale aj všetky mestá a obce na Slovensku, ale aj v Českej republike. To je veľmi výhodné, nakoľko môžeš určiť presnú lokalitu.

Keď už si si raz zadal/a  konkrétnu obec, môžeš si zvoliť aj vzdialenosť, na výber máš 10 km, 20 km, 30 km, 60 km, 100 km. Máš možnosť zvoliť si hľadanie práce len v presnej lokalite, v prípade že nemáš možnosť alebo nie si ochotný dochádzať.

Máš tu možnosť nájsť aj pracovné pozície,ktoré sú označené ako Práca z domu, pri ktorých nemusíš chodiť do kancelárie. Ide napríklad o preklady a tlmočníctvo, telemarketing, účtovnícke služby či programovanie. Sú to pozície, ktoré môžeš vykonávať z domu. alebo z miesta, ktoré si sám/a  zvolíš.

Veľkou výhodou je jednoduché vyhľadávanie pracovných ponúk. V prvom vyhľadávacom políčku na ich domovskej stránke si môžeš zvoliť pracovnú pozíciu, pracovnú oblasť, kľúčové slovo alebo aj konkrétnu firmu, o ktorú máš záujem. Spolu s určením konkrétnej obce a vzdialenosti, pri ktorej si ochotný/á  dochádzať, si môžeš nájsť prácu naozaj rýchlo.

Chceš pracovať v konkrétnej firme? Môžeš zistiť, aké pozície má voľné.

Farebné nálepky alias nápoveda

Na Profesia.sk sa pomocou farebných nálepiek môžeš dozvedieť dôležité informácie pred tým, ako ponuku rozklikneš. Na základe týchto informácií sa môžeš rozhodnúť, či je pre teba ponuka zaujímavá.

Zabezpečená doprava a ubytovanie

Mnohokrát je dôvodom, pre ktorí si nehľadáš prácu ďalej od domova to, že sa tam nemáš ako dostať či kde prespať. Na Profesia.sk na to mysleli, preto pridali možnosť voľby výberu zamestnávateľa, ktorý uvádza, že poskytuje zabezpečenú dopravu v plnom rozsahu, alebo v čiastočnej participácii od zamestnancov (napr. kyvadlové linky, zvoz zamestnancov), aj zamestnávateľa, ktorý poskytuje zabezpečenie ubytovania v plnom rozsahu, alebo v čiastočnej participácii od zamestnancov (napr. firemné byty, ubytovne).

 

5. Aké sú výhody používania tohto portálu?

Na Profesia.sk si môžeš vytvoriť vlastné konto. V rámci konta si môžeš vytvoriť životopis, na výber máš 5 šablón, takže ti to nezaberie viac ako 15 minút. Príjemným bonusom je možnosť kontroly kvality životopisu. Životopis si môžeš zverejniť v databáze, pričom prístup k nemu budú mať len registrovaní zamestnávatelia. Ďalšou výhodou vlastného konta je, že si môžeš v sekcii Pracovné ponuky emailom nastaviť vlastné kritériá, na základe ktorých ti budú pracovné ponuky filtrovať. Tieto pracovné ponuky ti budú zasielané na tvoju emailovú adresu, čím ušetríš čas s ich hľadaním. Ak nestíhaš na ponuku práce reagovať hneď, v zozname ponúk si stačí kliknúť na Uložiť pracovnú ponuku a tá sa ti uloží do tvojho konta.

 

6. Ponúka aj brigády a práce na dohodu?

Brigády a krátkodobé pracovné ponuky na dohodu nájdeš veľmi rýchlo, stačí použiť rozšírené vyhľadávanie. Ako druh pracovného pomeru zvolíš Na dohodu (brigády). Počas roka 2019 ostávajú v princípe tri typy práce na dohodu. Dohodu je možné uzatvoriť na  vykonanie práce, pracovnú činnosť a dohodu o brigádnickej práci študentov. Rozdiely sú hlavne v možnostiach, koľko práce môže dohodár vykonať. Pri dohode o brigádnickej práci študentov sa môže uzatvoriť na maximálny rozsah prác v trvaní priemerne 20 hodín týždenne. Na portály Profesia.sk sa nachádza 693 pracovných ponúk v kategórii Na dohodu(brigády). Ponúka širokú škálu pracovných pozícií, pričom najviac ponúk práce je pre Administratívnych pracovníkov a referentov, Asistentov, Predavačov... Pracovné pozície sú zoradené abecedne, pričom pri každej je uvedený počet pracovných ponúk. Rovnako ako pracovné pozície aj pracovné oblasti sú zoradené abecedne a je pri nich uvedený počet ponúk. Je to nápomocné pri výbere oblasti, o ktorú máš záujem, pretože čím viac je ponúk, tým širšie je portfólio výberu brigády, ktorá najviac spĺňa tvoje požiadavky.

 

7. Ponúka aj prácu v zahraničí?

Blíži sa leto a s ním aj cestovanie za prácou mimo Slovenska. Pre niekoho, hlavne pre mladých ľudí a  študentov, je práca v zahraničí dočasný spôsob, zväčša uskutočňovaný počas leta, ako si zarobiť peniaze. Pre niektorých je tento spôsob zárobkov celoročný. Ak máš v pláne vycestovať za prácou dlhodobo, mal/a by si zvážiť spoluprácu s personálnou agentúrou. Ak pracovným agentúram neveríš, na portáli Profesia.sk snáď nájdeš, čo hľadáš. Pracovné ponuky v zahraničí nájdeš, ak použiješ rozšírené vyhľadávanie. Ako lokalitu si vyberieš krajinu, v ktorej hľadáš prácu. Pozrieť si tiež môžeš všetky pracovné ponuky v zahraničí, ktoré majú zverejnené na stránke. Na Profesia.sk je uverejnených v čase písania článku 1334 pracovných ponúk v zahraničí, pričom najviac, až 736 ponúk je z Českej republiky. Pracovná oblasť je zameraná prevažne na mužov, nakoľko najviac pracovných ponúk je z oblasti elektrotechnikystavebníctva. Ďalšie najfrekventovanejšie krajiny sú Nemecko, Rakúsko a Holandsko. Najmenej pracovných ponúk je z krajín ako sú Chorvátsko, Cyprus, Slovinsko či Malta. Zamestnávatelia preferujú uchádzačov so znalosťou Nemeckého a anglického jazyka.

 

Zhrnutie

Na záver môžeme zhrnúť, že Profesia.sk je najkvalitnejší a najspoľahlivejší internetový online portál na hľadanie si práce, ktorý ponúka široké spektrum inzerovaných pracovných ponúk, či už na Slovensku alebo v zahraničí, ktoré sú šikovne zoradené s možnosťou rôznych filtrovaní pre lepšiu prehľadnosť. Vrelo ho odporúčame a  prajeme veľa úspechov pri hľadaní práce a v ďalšom kariérnom rozvoji.

 

 

 

 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis