do:
Eur / hod.

Crazy brigády. Tak toto ste ešte nevideli !

 
Crazy brigády. Tak toto ste ešte nevideli !

04.09.2013

Každý človek sníva o práci, ktorá bude preňho potešením a ešte za ňu dostane aj dobre zaplatené. Vo svete sa nájde niekoľko málo šťastlivcov, ktorých náplňou práce sú činnosti, ktoré sú zároveň aj ich hobby. Sú nimi napríklad mnohí športovci a umelci, ktorí si svoju kariéru užívajú a zároveň za svoju prácu majú veľmi slušne zaplatené. Sú však aj ľudia, ktorí sú schopní urobiť pre peniaze takmer čokoľvek. 

Ďalej vám predstavíme niekoľko príkladov naozaj netradičných brigád. Sú to brigády a práce, s ktorými sa na Slovensku len tak bežne nestretnete, no v niektorých končinách sveta sa s nimi stretnúť môžete. Trúfli by ste si na niektorú z nich?

 

Tester nábytku

Každý po ťažkom dni na brigáde, príde domov ľahne na gauč, vyloží nohy a je rád, že je konečne doma. Viete si predstaviť, že do práce idete s tým, že budete skúšať niekoľko takýchto gaučov, sedačiek, postelí a podobného nábytku ? Samozrejme nie zadarmo. Ako brigáda v zahraničí by bola pre každého mladého človeka určite zaujímavá. Plat „testovača nábytku“ sa pohybuje okolo 10-15 USD/hod. Na prvý pohľad sa môže zdať táto práca pohodlná a jednoduchá. Predstavte si však, že za jediný deň máte odskúšať desiatky až stovky druhov nábytku. Popísaš všetky funkcionality a chyby a prípadne aj navrhnúť vylepšenia. 

 

Oddeľovač pohlaví kuriatok

Anglicky Chicken Sexer. Pod týmto názvom si však nepredstavujte nič zlé. Síce je názov trochu diskutabilný, ale s touto prácou sa môžete stretnúť celkom ľahko. Stačí zavítať na nejakú väčšiu farmu. Úloha je celkom jednoduchá: oddeliť sliepky od kohútov no len pár dní po ich vyliahnutí.

 

Prirodzene sliepky majú iné životné poslanie ako kohúty. Aj ich výchova je tým pádom odlišná, preto je dôležité čo najskôr oddeliť sliepky od kohútov. Práca nie je tak náročná ak viete ako na to. Popis tejto činnosti však nebudeme rozvádzať do detailov. Možno vás to prekvapí, ale v niektorých častiach sveta sa dokonca organizujú súťaže v tejto činnosti.

 

Človek, ktorý bude túto brigádu vykonávať sa musí pripraviť na hodiny státia, koncentrácie a tisícky stretnutí s kuriatkami denne. A plat? Pohybuje sa tesne pod 10 USD/hod.

 

Tester psieho žrádla

Zachutil vám už niekedy voňavý obsah konzervy pre psov ? Tak táto práca je práve pre vás.

 

Asi uznáte, že každé jedlo predtým než sa začne hromadne vyrábať by malo byť testované ochutnávačmi. No a ono to tak naozaj aj je. Ochutnávači sú školení práve na testovanie rôznych chutí, ktoré majú docieliť čo najväčšiu popularitu jedla, teda aby sa čo najviac predávalo. Ako to je však so psami? Skutočne na testovanie psieho žrádla sa nevyužívajú psi, keďže by sa veľmi ťažko od nich zisťovalo ako veľmi im chutí a čo im na strave prekáža. Na túto činnosť sú teda zamestnávaní ľudia, ktorí vedia chute presne popísať a navrhnúť, čo daná strava ešte potrebuje a čoho je naopak priveľa. Ak nabudúce budete kupovať stravu pre svojho domáceho miláčika, spomeňte si na toto zamestnanie.

 

No a plat testerov psieho žrádla je naozaj slušný. Viac ako 20 USD/ hod. a k tomu takmer celodenná strava Smile

 

Maskot

Tak s týmto typom brigády ste sa ako s jediným už stretli pravdepodobne všetci. V našich končinách však určite nie je táto brigáda, tak bežná ako je tomu napríklad v USA, kde sa s chodiacimi hotdogmi, kurencami, hamburgermi, hranolkami, či inými americkými chuťovkami stretávate pravidelne. A plat? Okolo 8-10 USD/hod. Samozrejme o niečo lepšie platená je táto brigáda v niektorých zábavných parkoch, napr. Disneyland, kde úlohou takéhoto maskota nie je len bezcieľne postávať, prípadné rozdávať letáčiky, ale zabávať ľudí, predovšetkým deti, ktoré do parku zavítajú. Tu si môže brigádnik zarobiť až do 15 USD/ hod.

 

Tento typ brigády je určený predovšetkým pre mladých ľudí, keďže sa pri práci vyžaduje celkom aktívny pohyb a takmer nepretržité státie na nohách. Pri niektorých špeciálnych udalostiach ako sú napr. Majstrovstvá sveta, olympiáda, či iné športové podujatie, sú pozývaní špeciálni vyškolení maskoti – akrobati, ktorí stvárajú často krkolomné kúsky. Určite si mnohí ešte spomínajú na Majstrovstvá sveta v hokeji v Bratislave z roku 2011 a nezabudnuteľného maskota GOOOLYho.

 

Tak čo, vybrali by ste si niektorú z týchto štyroch crazy brigád, alebo máte ešte nejakú inú predstavu o podobne netradičnej brigáde ? Pokojne sa vyjadrite. Smile

 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis