do:
Eur / hod.

Juraj Sasko začínal roznášaním letákov

 
Juraj Sasko začínal roznášaním letákov

14.10.2013

V roku 2009 založil internetovú marketingovú agentúru VISIBILITY, ktorá sa vypracovala na top marketingovú agentúru na Slovensku. V roku 2013 sa dostal do finále súťaže Mladý inovatívny podnikateľ. Je spoluzakladateľom Asociácie internetových marketingových agentúr (ADMA) a prednáša na Univerzite Komenského, UCM v Trnave a odborných konferenciách.

Jeho začiatky boli späté s brigádami už od základnej školy.

Brigádoval som už od trinástich rokov, kedy som začal roznášať reklamné letáky. Postupne som mal na starosti celý Pezinok a letákov pribúdalo a keďže prácu a techniku rozvozu som si vedel zoptimalizovať, dostával som sa niekedy na hodinovú mzdu až 10 EUR, čo bolo v tom čase úžasné.

 

Ani cez prázdniny som nezaháľal, postupne som si vyskúšal prácu v sklade, reštaurovanie starého nábytku, starostlivosť o záhradu až po kopanie studne. Počas vysokej školy som si taktiež privyrábal kde sa dalo, od supermarketu, vešania plagátov až po prácu na stavbe, či organizovanie maratónu. Vždy som si vedel slušne privyrobiť, aby som nemusel byť úplne závislý od rodičov. 

 

Okrem klasických brigád som strávil štyri letá v zahraničí v detských táboroch, najprv dvakrát v USA a potom ďalšie dva razy v Španielsku. Brigády mi pomohli v získaní väčšej samostatnosti a sebestačnosti a aj vďaka nim som si mohol dovoliť odísť študovať do Anglicka a nezaťažiť rodinný rozpočet.

 

Pamätáte si na nejaký zaujímavý, či vtipný zážitok z brigády?

Tých zážitkov boli desiatky. Na brigádach som strávil v podstate všetky letá od strednej školy po koniec vysokej a aj popri štúdiu som si privyrábal kde sa dalo. Asi najzábavnejšie bolo, že v detskom tábore v USA sme bývali na chatkách a spolu s nami bol na chatke aj Ondro- chalanisko z Čiech. Všetko bolo v poriadku až na jeho problém s námesačnosťou. Jednu noc ma zobudil strašný krik ďalšieho spolubývajúceho z Izraela, ktorému sa Ondro počas spánku vymočil do topánok hneď vedľa postele. Myslel som, že v tom momente zomriem od smiechu Smile

 

Čo hovoríte na aktuálnu situáciu, čo sa týka dohodárov – brigádnikov (máme na mysli hlavne zavedené odvody a nezamestnanosť).

Z pohľadu zamestnávateľov je to podľa mňa kritické. Firmy oveľa viac zvažujú, či niekoho zoberú a zvýšené náklady na dohodárov pretavujú potom aj do miezd samotných brigádnikov.

 

VISIBILITY patrí medzi top internetové marketingové agentúry na Slovensku. Organizujete niekedy aj stáže, alebo prijímate aj študentov na niektoré pozície vo vašej agentúre? Čo by mal spĺňať uchádzač, ktorý by chcel pracovať v spoločnosti ako je tá vaša?

Áno, máme systém vzdelávania pre študentov a berieme naraz cca 2 stážistov a aktuálne v agentúre pracuje asi 10 brigádnikov na rôznych pozíciách od link builder až po copywriter. Študent sa musí zaujímať o online marketing a preukázať, že je viac ako len pasívny študent bez potreby vzdelávať sa a praxovať.

 

V tomto roku sa vám podarilo dostať medzi finalistov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 a získať ocenenie „Podnikateľ s najväčším zamestnávateľským potenciálom“. Čo podľa vás stojí za týmito úspechmi?

Veľmi ťažko sa mi odpovedá, keďže je to mix faktorov. Kvalitní ľudia s ktorými spolupracujeme, dobrá znalosť trhu a produkty ako aj vízia, ktorú so spolumajiteľom máme od začiatku podnikania a jej prispôsobujeme naše krátkodobé aj dlhodobé kroky.

 

Je podľa vás ťažké v dnešnej dobe pre mladého človeka začať s podnikaním?

Ťažké to nie je. Začať môže v podstate každý, oveľa ťažšie je ale presadiť sa a uspieť.

 

Možno z vlastných skúseností - Čo myslíte, že by mladému človeku (študentovi) mohlo najviac pomôcť pri hľadaní práce, či v začiatkoch jeho podnikania?

Som veľkým zástancom cestovania, keď si človek rozširuje obzory. Počas školy som strávil dva roky v Brne, ďalšie dva na škole v Anglicku a popri tom pár mesiacov v USA a Španielsku. Dalo mi to obrovský rozhľad, skúsenosti a samozrejme spoznal som veľa inšpiratívnych ľudí, čo ma viac nakoplo v podnikaní.

 

Zdroj foto: Michal Matloň

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis