do:
Eur / hod.

Peter “Expl0ited“ Altof: Trvalo 3 - 4 roky kým si ma niekto všimol

 
Peter “Expl0ited“ Altof: Trvalo 3 - 4 roky kým si ma niekto všimol

06.11.2016

Sociálne siete vládnu svetu. Chceš vedieť čo všetko obnáša byť jedným z najznámejších slovenských vloggerov? Aj ty si myslíš, že natáčať krátke zábavné videá predsa nemôže byť nič ťažké?

Svoju kariéru začal budovať na strednej škole. Peter „Expl0ited“ Altof má len dvadsať rokov, no už skoro štyri roky baví ľudí krátkymi videami. Má populárny youtube kanál, vydal vlastnú zbierku básní a všetko investované úsilie sa mu konečne vracia späť. Jeho najväčší koníček ho v súčasnosti dokáže slušne uživiť. 

 

S počtom odberateľov cez 600 000 si jednou z najznámejších slovenských tvárí youtube-u. Zabávanie ľudí tvorením videí ťa prakticky živí. Ako ale vyzeral tvoj život pred kariérou na youtube? Musel si si zo začiatku privyrábať? Mal si niekedy brigádu?

Áno, na youtube mám viac ako 600 000 odoberateľov a momentálne ma natáčanie videí naozaj živí, ale málokto vidí ako som 3-4 roky vymýšľal, natáčal, strihal videá len tak zadarmo, pre radosť. Trvalo 3-4 roky kým si ma niekto skutočne všimol a kým som z toho skutočne začal zarábať, čiže pred mojou kariérou na youtube som budoval moju kariéru na youtube. Čo sa týka brigád, raz som bol roznášať letáky, ale keď som za obehanie pol Prievidze dostal 20 euro, vykašlal som sa na to. 

Minulý rok si dokončil strednú školu. Podľa mojich informácií si sa z biochémie prerozhodol na masmediálnu komunikáciu. Podarilo sa? Študuješ teda ďalej alebo sa venuješ len videám?
Máš správne informácie :D. Chodil som na gympel, bavila ma biológia a chcel som študovať medicínu, nakoniec som ale skončil na masmediálke. Pár dní predtým, ako sa mali poslať prihlášky na vysoké školy som si totiž uvedomil, že keby študujem medicínu, tak celá ta práca okolo youtube, všetok ten čas, ktorý som mu venoval, by vyšiel nazmar. Nemal by som na Youtube čas, a tak som rýchlo zvolil ľahšiu a zameraním trochu bližšiu školu. Na tú som sa ale vykašlal po prvom semestri. Nebavila ma. Už už som mal hotové všetky skúšky, zostávala mi len jedna posledná a odovzdať nejakú 10 stranovú písomnú prácu, ktorú som tiež už mal z 99% napísanú a práve počas toho dopisovania práce som si uvedomil, že túto školu vlastne robiť nechcem. Zatiaľ mi je zbytočná a len ma oberá o čas. Keď budem chcieť školu tak si ju dorobím, zatiaľ si vystačím bez nej.

Ak by videá nevyšli, bol by z teba biochemik? Vieš si to reálne predstaviť? Mal si prípadne nejaké ďalšie vysnívané zamestnanie? 
Vyzerá to tak :D. Teraz si to neviem predstaviť, ale na strednej som biológiu zbožnoval, bol to asi jediný predmet, na ktorý som nepotreboval ťaháky :D. Ale momentálne, keby nerobím videá, vedel by som sa predstaviť niekde v reklame. Tento rok som mal tú česť pracovať s reklamnou agentúrou Zaraguza a celé mi to prišlo veľmi zaujímavé a fascinujúce.

Vďaka youtube-u si sa dostal už naozaj k rôznym prácam a projektom. Prišla ti dokonca ponuka na dabing vo filme Warcraft, konkrétne postava s menom Callan. Napadlo ti vôbec niekedy, že by tvoj hlas mohol byť vo všetkých slovenských kinách? Išiel by si do toho znova?
Niečo takéto mi nikdy nenapadlo a preto, keď ma s touto ponukou oslovili, neváhal som a skočil po nej. Bola to skvelá skúsenosť a som za ňu vďačný. Ak by ma v budúcnosti ešte niekto na podobnú prácu oslovil, nebránil by som sa tomu.

 
Ani nie mesiac dozadu vyšla tvoja zbierka básni s príznačným názvom Nie som básnik. Napísať v devätnástich zbierku básni je asi trochu riskantné, no aj veľmi odvážne a určite inšpirujúce. Aké sú ohlasy? 
Ohlasy sú skvelé. Ako som už niekde písal, áno bol to risk a vydavateľstvá po mne vyslovene chceli knižku akú vydal Gogo, knižku mojich príbehov, ktorú by za mňa napísal niekto iný a ja by som ju potom prezentoval ako moje dielo. Čistý mainstream mierený len na prachy. Pod to by som sa nepodpísal, a tak som spravil pravý opak. Vydal som zbierku básni. Veľa mladších fanúšikov ju nechápe, ale starší si to vážia a to ma veľmi teší. Nedávno mi dokonca prišla správa, že aj keď daný človek nie je čitateľ tak sa rozhodol kúpiť knižku Nie som básnik, vraj to k sebe nejako sedí. A podľa neho to bola jedna z najlepších kníh aké čítal, hoci ich bolo málo.

Kedy ti vôbec zišla na um táto myšlienka? Ako vlogger začne písať básne?
Písanie básni bol môj ventil a vždy keď som mal zlú náladu alebo proste len chuť oddýchnuť si od toho vlogerského sveta, napísal som báseň.    

Máš dvadsať, úspešnú kariéru a talentovanú priateľku s rovnakými záujmami. To vôbec nie je málo. Žiješ tak, ako si dúfal? Aké máš ďalšie bližšie či ďaleké ciele?
Mám viac ako som kedykoľvek dúfal a som za to veľmi vďačný. V budúcnosti si chcem len udržať veci čo mám a možno to niekam ďalej posunúť, jednoducho stále robiť čo ma baví a baviť sa pri tom, ako robím.
 
Chcel by si nakoniec niečo odkázať našim brigádnikom?
Neroztrhajte sa, často to naháňanie za peniazmi, brigádami, povinnosťami ani za to nestojí, niekedy je fajn len trochu vydýchnuť a užívať si dané chvíle. 
 
Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a tešíme sa na ďalšie videá.
 
zdroje fotiek:
archív Petra Altofa
  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis