do:
Eur / hod.

Pornikárky: Kým ste mladí, treba vyskúšať všeličo.

 
Pornikárky: Kým ste mladí, treba vyskúšať všeličo.

14.06.2018

Prinášame vám interview s Aďou, Romčou a Zdenkou - babami, ktoré dali úplne nový nádych tradičným perníkom. Ich perníky, ktoré nazývajú porníky, zdobia rôzne vtipné nápisy. Spýtali sme sa ich na inšpiráciu aj na výrobu.

 

Mohli by ste sa nám v krátkosti predstaviť ?

Voláme sa Aďa, Romi a Zdenka. Každá z nás je úplne iná a predsa sme rovnaké J Aďa miluje prácu s ľuďmi a veci vždy doťahuje do posledného detailu, Romi je ten najväčší zabávač, ale keď treba, tak s chladnou hlavou vyrieši každú situáciu a Zdenka je kreatívna duša, ktorá rozvinie potenciál všade tam, kde to má zmysel. Spája nás predovšetkým dlhoročné priateľstvo, rovnaké zmýšľanie a podobný vkus (našťastie nie na mužov).

 

porníky

Ako ste sa spoznali a prečo ste sa rozhodli spolu podnikať?

Asi by to na nás málokto povedal, ale spoznali sme sa na katolíckom gymnáziu v Banskej Bystrici, kde sme spolu študovali. Bola to úžasná škola, kde vzniklo kopec priateľstiev, ktoré pretrvali až dodnes. Jedným z nich bolo našťastie aj to naše. To, čo nás vždy držalo pokope bol náš humor, ktorý nás neopustil ani v dospelosti. Možno pre niekoho trošku nezvyčajný a provokatívny, ale o to úprimnejší a srdečný. Keď už podnikať tak jedine s vtipom.

Ako vznikol tento nápad ?

Tak ako väčšina dobrých nápadov – úplne spontánne. Cez jeden chladný letný deň, na menej známom festivale, v jednom malom meste. Okrem hudby si organizátori pre návštevníkov pripravili overenú kombináciu stánkárov – bižutéria, langoše, alkohol, klobása a perníky. Za „obeť“ padli práve perníky.

Pečiete Porníky vy samé alebo vám niekto pomáha ?

Je super mať po boku ľudí, na ktorých sa môžete spoľahnúť. My sme mali to šťastie, že sme už na začiatku nadviazali spoluprácu s rodinnou pekárňou, zameranou na perníky. Receptúra, ktorú používame je rokmi overená a perníky sú pečené a zdobené s láskou (bez ohľadu na nápis) skúsenými cukrárkami. Preto sú naše porníčky skutočne výborné.

Kde beriete inšpiráciu na nápisy na Porníkoch ?

Paradoxne za inšpiráciou väčšinou nechodíme my, ale inšpirácia si nás nájde sama. Niekedy nám stačí zájsť na nevinnú kávu s našimi kamarátmi, alebo sa len tak pohrabať v našich životoch a o nápisy máme postarané. Máme ich pripravených veľa, preto si myslíme, že v tejto oblasti nikdy nebudeme mať problém. Naše „štipľavé“ nápisy zákazníkom dávkujeme postupne a z ich reakcií vidíme, že ich dokážeme stále niečím novým prekvapiť.

Rozbehol sa váš biznis podľa očakávaní ? Porníky sú vaším jediným zamestnaním ?

To, ako sa nám biznis rozbehol predbehlo naše očakávania. Keď idete do niečoho nového, vždy máte malú dušičku. A aj napriek tomu, že sme našim Porníkom verili, že budú mať úspech, takéto množstvo pozitívnych ohlasov a záujem ľudí sme vôbec nečakali. Porníky nás ale neživia, každá z nás má aj svoje vlastné zamestnanie. Skúste sa nás však na to opýtať znova o rok, možno už všetko bude inak a stanú sa z nás Pornikárky na plný úväzok.

Kde si okrem e-shopu môžeme kúpiť vaše Porníky?

Najviac si užívame predaj Porníkov naživo :) Zúčastňujeme sa preto rôznych trhov a jarmokov. S našimi zákazníkmi sa snažíme aktívne komunikovať, preto sme nadšené, keď sa s nimi takto môžeme stretnúť osobne, trochu sa s nimi zoznámiť, vyrozprávať, zasmiať…vždy nám to dodá kopec energie. Okrem toho fungujeme pod značkou Porníky aj na sociálnych sieťach – Facebook alebo Instagram. Stačí nám tam napísať správu, po akom Porníku Vaše srdce túži a našu netradičnú dobrotu môžete mať za pár dní doma. 

 
                                porníky

 

Čo všetko obnáša podnikanie v takejto oblasti ?

Základom je NÁPAD J Nasleduje určitá výška investície, marketingový plán, kontakty (na začiatku, priatelia, známi, známi vašich známych...atď). Potom realizácia – vytvorenie stránok na sociálnych sieťach, e-shopu, robiť si reklamu, kde sa dá. A nakoniec znova pridávať nové nápady, a hlavne veci treba robiť s HUMOROM!

Bol pre vás začiatok s Porníkmi ťažký ?

Ako sa to vezme. Každý štart je náročný, keď veci rozbiehate musíte do nich investovať čas, energiu, entuziazmus a peniaze, bez ktorých by to nešlo. V našom prípade bolo veľkou výhodou, že sme na rozbeh Porníkov boli tri. Nie nadarmo sa hovorí, čím viac hláv tým viac rozumu...Každá fáza v živote Porníkov však mala a aj má svoje čaro a snažíme sa si ju užívať naplno :)

Aká bola vaša prvá brigáda ?

AĎA: Moja prvá brigáda bola u mojich rodičov v rodinnej firme. Dievča pre všetko - od administratívy po počítanie skladu. Avšak v rámci strednej a vysokej školy som vyskúšala všetko možné – roznášanie letákov, upratovanie, lepenie vzoriek krémikov do časopisov, catering/hostessing, čašníčku, ale aj au-pair. Takže, ako vravím, dievča pre všetko J

ROMI: Úplne prvé peniaze som si zarobila blokovaním na pokladni v nemenovanom reťazci, kde sa predával nábytok a s ním veci spojené. Tú prácu som neznášala, ale tie prachy potom stáli za to.

ZDENKA: V rámci mojej prvej brigádysom robila ochutnávku jogurtov a musím povedať, že chutili naozaj každému J

Čo by ste odkázali alebo odporučili mladým ľuďom, ktorí možno majú nejaké dobré nápady, ale nemajú dostatok odvahy ísť do toho ?

Myslíme si, že vždy je ľahšie robiť veci vo dvojici, prípadne trojici. Pretože, keď sa na niečo sami necítite, niekedy postačí začať to zdieľať s niekým ďalším (viac hláv viac rozumu). Takto sa rozhodnutia, nezávisí na tom aké veľké, robia jednoduchšie. Ale ak si človek samotár, tak len hlavu hore, a IDEŠ do toho!!

Chcete ešte niečo odkázať našim brigádnikom ?

Kým ste mladí, treba vyskúšať všeličo. Možno nenájdete prácu, ktorá vás bude hneď baviť. Určite však vyskúšajte aj niečo, čo by ste hneď na prvý pocit nezobrali. Nikdy neviete s čím alebo kým sa tam stretnete. Žiadna práca nie je zlá alebo nie „dosť dobrá“, vy len pritom získate skúsenosti, nazbierate rôzne nápady, ktoré možno vyústia do novej značky – ktorá môže byť nakoniec tá Vaša.

 

                porníky  porníky 

 

Pornikárky : Adriána Moravčíková, Zdenka Tomaidesová, Romana Metelková

 

 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis