do:
Eur / hod.

4 otázky, ktoré by si sa mal spýtať predtým, ako si vyberieš povolanie

4 otázky, ktoré by si sa mal spýtať predtým, ako si vyberieš povolanie

19.09.2022

Nájsť si prácu alebo brigádu, ktorá jednak pokryje všetky tvoje výdavky, náklady na život a súčasne ťa bude baviť je veľmi namáhavé. Slávne porekadlo: Rob to, čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť pracovať.” sa možno zdá až moc dobré, na to aby to bolo pravdivé. Čo však nie je - môže byť. Prečítaj si o 7 otázkach, ktoré ťa navedú ku správnej kariére pre teba.

Nie si si istý, čo by si mal robiť v svojej nasledujúcej práci alebo brigáde? Na čo si stavaný, aká profesia ťa bude naozaj napĺňať a baviť? Odpovedať ti nemôžu rodičia, ani priatelia - síce ich môžeš využiť ako radcov - ale svoju vysnívanú prácu objavíš iba ty sám. Čo ma baví? 

Čím viac o sebe človek vie, tým jednoduchšie sa mu vyberá kariérne smerovanie. Vezmi do úvahy svoje osobnostné črty a záujmy. 

 

Môžu ti pomôcť rôzne osobnostné testy. Pokiaľ si viac introvert, možno sa ti budú páčiť pracovné pozície, kde budeš môcť pracovať samostatne. Zato, ak si extrovert tak budeš hľadať prácu v tíme.  

 

Tvoje hobby môže byť taktiež veľmi dôverným ukazovateľom tvojich záujmov, talentu a silných stránok. Využi to, čo ťa tvoje koníčky celé roky učili. 


Image

 

Bude ma náplň práce baviť? 

Okay, nie všetky povinnosti v práce ťa budú baviť. Tomu komu sa to podarí, naozaj vyhral prácu šitú presne pre seba. Aby ťa však práca napĺňala je podstatné dbať na to, aby ťa aspoň vyše polovice práce naozaj bavilo a vedelo zatieniť aj tú nudnú alebo nepríjemnú časť zamestnania. 

 

Dôkladne si prezri, aké požiadavky má zamestnávateľ na svojho nového zamestnanca. Zváž či sa na tú prácu hodíš a či už teraz v tebe prebúdza motiváciu pracovať.Bude mi výplata z vybraného zamestnania stačiť? 

Len keby každá práca snov bola tak dobre platená, že? Niektoré kategórie prác stále platovo zaostávajú, čím sa stávajú neatraktívnymi a pomaly miznú - ani tak nejde o to, že by sa nenašli ľudia, ktorým by sa taká kariéra páčila, ale ide o PLAT. 

 

Predtým, ako budeš hľadať novú prácu alebo brigádu, odporúčame ti vytvoriť si finančný plán, teda zistiť na aké veci pravidelne míňaš. Porovnaj túto sumu s výškou príjmu, ktorá ti bude v novej práci ponúknutá.Get Your Billion Back Make It Rain GIF by Billion Back Records

 

Kde sa vidím o niekoľko rokov? 

Každá brigáda je dobrá brigáda. Nielenže ide o prvý krok do sveta dospelých a financií, tiež ponúka nové skúsenosti, pomôže ti zdokonaliť si svoje zručnosti a talent. Každému mladému človeku odporúčame začať brigádovať. Okrem toho, že si zarobíš, získaš istú samostatnosť aj nové skúsenosti, ktoré potom môžeš pridať do životopisu

 

Ak si už však vyberáš svoje kariérne smerovanie, teda či budeš robiť prácu čašníka, kuchára, predajcuprogramátora, je potrebné premyslieť si svoje ciele a nehľadieť iba na momentálnu situáciu.

 

Polož si otázku: Kde si seba predstavujem o 5 - 10 rokov popri vykonávaní tejto práce? Je to to čo chceš robiť, alebo sa ti zdá lepšia iná možnosť. Možno sa budeš chcieť kariérne posúvať vyššie, je to možné v takej práci, ktorú by si chcel robiť?

 

Pondering Alicia Silverstone GIF by Filmin

 

Brigády nás zoznamujú s rôznymi pracovnými odvetviami, preto je úplne v poriadku, ak ich meníš a snažíš sa vyskúšať toho čo najviac. Každá jedna brigáda prichádza so stále novými výzvami, novými vedomosťami a zručnosťami, ktoré sa ti budú určite hodiť ako v osobnom, tak aj v práci. 

 

Ak sa už rozhoduješ, aké kariérne smerovanie bude pre teba ako stvorené, je v prvom rade dôležité poznať samého seba, teda svoje koníčky, svoj talent a hlavne čo ho láka a kde sa cítiš byť sám sebou. Dôležitým ukazovateľom je aj momentálny trh práce, teda zvážiť, aký bude plat a či budeš schopný zaplatiť si svoje mesačné výdaje. 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis