do:
Eur / hod.

5 najpopulárnejších motivačných kníh (1.časť)

5 najpopulárnejších motivačných kníh (1.časť)

08.11.2022

Čítanie je pre zdravie mysle ale i ducha veľmi prospešné. Tí, čo hľadajú cestu k úspešchu, nevedia ,ako začať alebo sa potrebujú inšpirovať a trochu nakopnúť by mali nahliadnuť do týchto kníh. Prečítajte si o najpredávanejších a časom overených motivačných klasikách, ktoré vám pomôžu nabrať druhý dych a začať na sebe pracovať.

Stephen R. Covey: 7 návykov skutočne efektívnych ľudí

Kniha bola vydaná v roku 1989 a dodnes je inšpiráciou pre mnohých, čo hľadajú spôsob, ako zlepšiť svoj kariérny aj osobný život. 

Stephen Corvey bol biznismen, uznávaný lektor a tréner leadrshipu. 7 návykov… je jeho najznámejším dielom. 

 

Názov môže znieť tuctovo, ale ide o veľmi kvalitné čítanie. Autor v knihe predstavuje 7 princípov a mnoho užitočných rád pre rozvoj osobnosti, svojho talentu a ako zlepšiť vzťahy s okolím. Je písaná zaujímavým spôsobom, autor predkladá rôzne prirovnania, skúsenosti a metafory, v ktorých sa môže nájsť každý. 

 

Citát od Coveyho: Mnoho ľudí počúva nie preto aby porozumeli, ale preto aby odpovedali.


Image

 

Dale Carnegie: Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí

Dale Carnegie bol americký spisovateľ a lektor, najviac ho preslávili jeho kurzy rozvoja osobnosti, obchodníctva, rečníctva a interpersonálnych vzťahov. 

Kniha bola vydaná už v roku 1939, zato je nestarnucou klasikou v oblasti motivácie a sebarozvoja. Dodnes sa vydalo približne 30 miliónov kópií a kníhkupectvá ju naďalej predávajú. 

 

Komunikácia a vystupovanie sú základné veci pre dosiahnutie úspechu. Nie každý je stvorený preto aby rozprával na verejnosti, zoznamoval sa a vždy vedel nájsť správne slová pre komunikáciu s rôznymi ľuďmi. Carnegie mal v tejto oblasti cenné skúsenosti, ktoré zanechal v tejto knihe. Nauč sa, ako si zlepšiť vzťahy, získať ľudí na spoluprácu, ako správne rozprávať a získať si priateľov. 

 

Citát od Carnegieho: V rámci 2 mesiacov môžete mať viac priateľov tým, že sa o nich budete zaujímať, než tým, že sa ich počas 2 mesiacov budete snažiť zaujať. 

 

Napoleon Hill: Mysli a zbohatni 

Kniha od Napoleona Hilla sa radí medzi 10 najpredávanejších motivačných kníh všetkých čias. Považuje sa tiež za základ všetkej literatúry pre rozvoj, inšpiráciu, motiváciu a úspech. 

Napoleon Hill sa zaujímal o myslenie a správanie úspešných ľudí, zhováral sa s nimi, študoval ich a analyzoval. Následne vznikla kniha Mysli a zbohatni, v ktorej sa dočítate o Thomasonovi Edisonovi, Alexandrovi Bellovi, Henrym Fordovi, prezidentovi Theodorovi Rooseveltovi a Williamovi Taftovi a mnoho ďalších.

 

Kniha má za cieľ preladiť myseľ človeka a sústrediť sa iba na to, čo naozaj chce. Hill v knihe opisuje 13 princípov, ktoré by si mal aplikovať, aby ti zlepšili život a pomohli zbohatnúť. Jedným z nich je Viera (vizualizácia svojho cieľa), potom Autosugescia (ovplyvňovanie svojho podvedomia) a Rozhodnutie (prekonať prokrastináciu a rozhodnúť sa veci realizovať), o ostatných sa dočítaš v knihe.

 

Citát od Hilla: Ste tvorcom svojho osudu. Môžete ovplyvniť, usmerniť a kontrolovať svoje prostredie. Dokážete urobiť do svojho života to, čo z neho chcete. 


Get Your Billion Back Make It Rain GIF by Billion Back Records

 

Timothy Ferriss: Štvorhodinový pracovný týždeň 

Možno trochu zvláštny názov pre motivačnú literatúru, nie? Kniha však ponúka a nabáda k tomu, aby ľudia využívali čo najviac výdobytkov modernej doby a uľahčili si tým prácu a bežný život - jednoducho, pracuj múdro a nie tvrdo

Ferriss v knihe vysvetluje v 4 základných kapitolách ako zmeniť svoj život, byť pri peniazoch a zároveň si nájsť čas na seba miesto toho, aby si sa prepracoval, bol zaneprázdnený a všetok pôžitok z peňazí si šetril až do dôchodku.

Timothy Ferriss je autor viacerých bestsellerov o sebarozvoji, pracuje tiež ako motivačný speaker, investuje a podniká. 

 

Citát od Ferrissa: Zamerajte sa na to, aby ste boli produktívny a nie zaneprázdnený. 

 

Mark Manson: Jemné umenie mať veci v paži 

Mark Manson je spisovateľ a bloger z USA, ktorý si v roku 2008 založil vlastný blog, kde radil ľuďom, a prevažne mužom, o randení. Neskôr však svoj obsah rozšíril o sebarozvoj, motivačné články a rôzne iné zaujímavosti. 

Jeho najznámejšia kniha Jemné umenie mať veci v paži vyšla v roku 2015. Už jej názov je veľmi chytľavý, upúta a pobaví skoro každého - ide však aj o veľmi zaujímavé čitanie. 

 

Autor touto knižkou reaguje na rad motivačnej literatúry, ktorá ľuďom núti myšlienku, že prehnaná pozitivita im prinesie úspech do života. V knihe však pomocou vlastných skúseností ukazuje, že to nemusí byť pravda a vlastne bežné problémy majú v živote každého svoje právoplatné miesto. 

Manson radí, aby sme sa zamerali na veci, ktoré vieme kontrolovať, ako napríklad úprimnosť, byť milý k ľuďom atď. a nie na veci, ktoré nie, ako je napríklad popularita a názor druhých.

 

Citát od Mansona: V mojom živote som sa vykašľal na veľa ľudí a veľa vecí, ale tiež som sa nevykašlal na veľa ľudí a veľa vecí. A rovnako, ako som sa rozhodol na niekoho nevykašľať, aj to, že som sa na niečo vykašľal spravilo v mojom živote veľké zmeny.

 

 Image

 

Motivačná literatúra nie je iba o pozitívnom myslení, prehnanej pozitivite a motivácii. Prináša mnoho zaujímavých myšlienok, či už zo života úspešných ľudí alebo samotného autora. Mnohým ľuďom motivačné knihy pomohli objaviť svoj potenciál, investovať viac času do seba a svojich záľub a dokonca aj úplne zmeniť pohľad na každodenný život, kompletne ho obrátiť a zlepšiť. 

 

Motivačnú literatúru nečítajú iba ľudia, ktorí chcú zbohatnúť, ale pomáha rozvíjať osobnosť človeka, využívať viac svoj talent a vylepšiť tak celkové fungovanie v živote. Možno vám práve tieto z nášho výberu môžu pomôcť a minimálne spríjemnia jesenné, sychravé večery. 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis