do:
Eur / hod.

Veci navyše, ktoré zlepšia priebeh pracovného pohovoru

Veci navyše, ktoré zlepšia priebeh pracovného pohovoru

14.11.2022

Existujú vlastne nejaké pomôcky, pomocou ktorých sa dokážeš 100% pripraviť na pracovný pohovor? Každý, kto sa chystá na pohovor presne nevie kto alebo čo ho bude čakať. Pomôcky a rady pre pracovný pohovor ti však môžu napovedať, ako správne vystupovať, ako sa správať tak, aby si zaujal a vynikol.

Čaká ťa pracovný pohovor a chceš sa dôkladne pripraviť? Nachystali sme pre teba niekoľko rád, ako zaujať na pracovnom pohovore. 

 

Urob príjemný prvý dojem 

A teraz nehovoríme iba o tom, ako sa pekne obliecť, ale hlavne o tom, ako budeš vystupovať. Odoslanie životopisu je prvá fáza hľadania práce, pokrýva tvoje pracovné skúsenosti a zručnosti. Ak zamestnávateľa tvoj životopis zaujal, si na dobrej ceste. 

 

Pohovor však nie je iba o tom, aby si zamestnávateľovi preukázal, že si dostatočne kvalifikovaný, to má možnosť z veľkej časti vidieť v životopise. Na pohovore sa sústreď na to, aby si zanechal príjemný, hrejivý dojem. Zamestnávateľ nechce iba niekoho dostatočne kvalifikovaného, ale tiež niekoho s kým sa bude jednoducho vychádzať a kto sa bude hodiť do už existujúceho kolektívu.

 

Pri prvom stretnutí so zamestnávateľom nezabudni sebavedomo podať ruku, tlak by nemal byť príliš silný ani úplne slabý. Vždy je veľmi príjemné komunikovať s človekom, čo sa usmieva, rovnako dôležitý je aj očný kontakt, aby zamestnávateľ vedel, že sa na neho sústredíš. Určite počas pohovoru nezaškodí vytiahnuť príbehy, či už zábavné, alebo o tvojom osobnom rozvoji, z bývalej práce a podobne. 

 

Paul Thomas Anderson Hello GIF

 

Spoznaj svojho zamestnávateľa

Pred pracovným pohovorom si každý musí preštudovať, o akú firmu ide a čo sa v nej robí. Ak si chceš však počas pracovného pohovoru prilepšiť, je vhodné preskúmať aj dotyčnú osobu, s ktorou budeš mať pohovor. Je to bežná prax, robia to väčšinou zamestnávatelia, aby lepšie spoznali uchádzačov. Niekedy sa to robí aj naopak a je to veľká výhoda. Môžeš si popredu pripraviť rôzne témy, pomocou ktorých môžeš viesť rozhovor, uvoľniť atmosféru a preukázať svoj záujem. Nikdy nerozoberaj súkromné veci, sústreď sa na profesionálne úspechy a pod. 

 

Pamätaj, pracovný pohovor nie je monológ alebo skúška, je to zoznamovanie. Je preto dôležité preukázať tvoj záujem o prácu aj zamestnávateľa.

 

Image

 

Prezentuj svoje silné stránky a úspechy

Na pohovor musíš prísť so sebavedomím a hlavne, musíš vedieť, prečo by si mali zvoliť práce teba. Priprav si zoznam svojich úspechov a buď pripravený na to, aby si vedel odpovedať, aké sú tvoje silné stránky. Tvoje bývalé brigády alebo zamestnania museli do tvojho kariérneho života niečím prispieť. Spomeň si na svoje svetlé momenty, odvetvia, kde si vynikal - bola to komunikácia s klientami, jazykové zručnosti, kreativita alebo niečo iné? Zamestnávateľovi musíš ukázať, v čom najviac vynikáš. 

 

Možno náročnejšia otázka na každom pohovore je, aké sú tvoje slabé stránky. Zamestnávateľ nechce nič iné, ako úprimnosť. Na pohovore síce nikto nechce vyznieť, ako slabý jedinec, ale sme ľudia, robíme chyby a máme aj slabé chvíľky. Prerozprávaj o svojich slabých stránkach a ako sa ich snažiť minimalizovať, aký je tvoj príbeh? Ako prekonávaš ťažké situácie alebo stres? Ukáž, že na sebe pracuješ a uvedomuješ si aj svoje slabé stránky. 

 

wolf of wall street GIF

 

Pracovný pohovor nie je iba o tebe, ide hlavne o to, aby ste si z oboch strán sadli a aby obidve strany našli čo hľadajú. Síce presne nikdy nevieš, čo ťa bude čakať, radšej sa vždy poriadne priprav. V prvom rade potrebuješ dôkladne poznať svoj životopis, aby si o ňom mohol plynule rozprávať. Z histórie svojich zamestnaní vyber highlighty, ktoré ťa zapíšu v očiach zamestnávateľa, preukážu tvoje silné stránky a úspechy. 

Nezabudni do miestnosti prísť s odhodlaním a sebavedomím, podanie ruky je samozrejmosťou. Počas pohovoru udržiavaj očný kontakt, usmievaj sa a nezabudni sa pýtať. Ak si nie si istý, ako bude pracovný pohvoor prebiehať, preskúšaj sa najprv v našom Simulátore pracovného pohovoru.

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis