do:
Eur / hod.

5 tipov ako sa stať cennejším pre zamestnávateľov

5 tipov ako sa stať cennejším pre zamestnávateľov

20.11.2013

Mnohým mladým ľuďom, ktorí si hľadajú nejakú brigádu už dlhší čas je pomerne známe, že zamestnávatelia nezamestnajú len tak hocikoho. Túto situáciu len znásobujú zavedené odvody.Aj preto si zamestnávateľ dá lepší pozor pri výbere nového zamestnanca. 

Často sa však stáva, že zamestnávateľ nikoho vhodného nenájde, a tak radšej túto pozíciu neobsadí, prípadne nájde iný spôsob ako túto situáciu riešiť. Kde však je problém? Ľudia sa na pozíciu hlásia, ale vybratí nie sú. Každý zamestnávateľ hľadá v prvom rade osobu, ktorá bude firme prínosom, u ktorej nebude musieť platiť náklady navyše za zaúčanie zamestnanca a strácať čas jeho pomalým adaptovaním sa v novej firme.

 

Obyčajne hľadá človeka so skúsenosťami a všetkými potrebnými zručnosťami, správne motivovaného na prácu v jeho firme a ochotného robiť pre firmu maximum.

 

Zdá sa, že ide o veľké množstvo podmienok, ktoré nemá šancu uchádzač nijak splniť. Ide však väčšinou o zručnosti a skúsenosti, ktoré by mal uchádzač získať ešte počas štúdia na strednej, či vysokej škole. Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré ešte počas štúdia môžu zvýšiť vašu hodnotu pre zamestnávateľa. Tipy však rovnako platia aj pre tých, ktorí už školu absolvovali, no dlhšiu dobu nevedia nájsť žiadnu prácu. 

 

 

Konferencie, prednášky

Mnohé sú úplne zdarma, hlavne pre študentov.  Informácie, ktoré sú však na nich ponúkané sú veľmi cenné a užitočné pre budúce povolanie. Každý zamestnávateľ oceňuje, ak sa uchádzač vzdeláva v oblasti, ktorá s danou prácou súvisí.

Kvalitnejšie podujatia a eventy tohto typu sú spoplatňované, no pre študentov sú obyčajne ponúkané výrazné zľavy zo vstupného.  Okrem cenných informácií môžete získať aj dôležité kontakty na odborníkov z praxe, príp. iných účastníkov prednášky.

 

Takéto konferencie zo všetkých možných odborov sú organizované po celkom Slovensku. Samozrejme najviac sú sústredené do hlavného mesta, ktoré pre prednášajúcich vytvára najlepšie podmienky. Niekedy je preto potrebné za takouto prednáškou prejsť aj väčšiu vzdialenosť.

 

Veľmi zaujímavé sú aj prednášky zahraničných odborníkov, ktorí obyčajne prinášajú informácie a skúsenosti, ktoré sú na slovenskom trhu úplne nové a prevratné. Okrem toho si pri takýchto prednáškach rozvíjate aj vaše jazykové zručnosti.

 

Jazykové pobyty

Každý zamestnávateľ si dnes cení ak uchádzač o brigádu ovláda nejaký cudzí jazyk, o to viac ak sa tento cudzí jazyk učil na nejakom jazykovom pobyte alebo pracovnej stáži.

 

Cena niektorých jazykových pobytov nie je nízka, avšak ak sa vám podarí získať takýto pobyt prostredníctvom nejakého študentského programu sú vaše náklady úplne minimálne. Skúsenosti, jazykové zručnosti, taktiež aj zahraničné kontakty sú neoceniteľné.

 

Ovládanie zručností

Základnou dnes pre každého zamestnávateľa je už spomínaná jazyková zručnosť. Ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka sa už považuje za takmer úplnú samozrejmosť a nájsť si nejakú lepšiu pozíciu bez znalosti cudzieho jazyka je dnes už takmer zázrakom. K naučeniu sa jazyka pomáhajú rôzne kurzy, jazykové pobyty, zahraničné stáže, ale aj cudzie jazyky vyučované na školách, či iné interaktívne prvky.


Ak sa vám nechce za kurzom nikam cestovať máte jedinečnú príležitosť absolvovať bezplatné online vzdelávacie kurzy priamo na našom portáli. Každý úspešný absolvent online kurzu získa aj originálny certifikát.

 

Mnohí dnes napríklad využívajú aj sociálne siete na naučenie sa cudzieho jazyka. A to tak, že komunikujú slovom aj písmom s mladými ľuďmi so zahraničia. Takáto konverzácia je naozaj užitočná a veľmi efektívna pre  schopnosť vyjadrovať sa v cudzom jazyku.

 

Ďalšou nevyhnutnou zručnosťou sú počítače. Každý zamestnávateľ sleduje kolónku počítačové zručnosti a ovládanie softvéru.  Takisto sa už dnes bežne vyžaduje ovládanie balíka MS Office (minimálne MS Word, Excel  a PowerPoint) na pokročilej úrovni. Každý ďalší softvér je veľkým plusom, ktorý zamestnávateľ pri výbere ocení.

 

Okrem týchto najzákladnejších zručností môžu byť ďalšími napríklad strojopis, kreatívne myslenie, komunikačné zručnosti a rôzne iné v závislosti od pracovnej pozície.

 

Správna motivácia

Pre každého zamestnávateľa je správne motivovaný zamestnanec, človekom ktorého hľadá. Ak uchádzač už na pohovore preukáže, že je motivovaný, že práca, ktorú by vykonával ho baví a zaujíma sa o dianie v danej oblasti, a preukázal všetky potrebné zručnosti, zamestnávateľ nebude dlho váhať nad jeho výberom.

 

Získať však motiváciu nie je jednoduché. Neexistuje žiadny kurz, ktorý by vás motivoval. Ide skôr o osobné presvedčenie. Veľmi zaujímavým je však napríklad motivačná literatúra, ktorá mladého človeka často naštartuje v pracovnej kariére a ponúkne mu nové možnosti, tipy a odporúčania. Veľmi užitočnými sú aj publikácie o brigádach a práci, kde nájdete okrem užitočných informácii ako brigádu, či prácu získať aj zoznam pracovných ponúk, či kontakty na sprostredkovateľské agentúry.

 

Prax

Asi najväčším problémom je získať študentskú prax počas školy. Aj keď sa zdá takmer nereálne získať nejakú relevantnú prax, mali by ste sa o to určite pokúsiť. Niektorí zamestnávatelia sú otvorení prijímaniu mladých ľudí na niektoré pracovné pozície. Hoci ide napríklad aj o neplatenú prax, mali by ste ju vyskúšať. Skúsenosti a zručnosti, ktoré pri práci získate vám neskôr môžu výrazne uľahčiť situáciu pri hľadaní práce.

 

Taktiež ak by išlo o naozaj zaujímavú pozíciu, skúste navrhnúť zamestnávateľovi, že budete uňho pracovať istý čas aj zadarmo, prípadne len preplatenie istých nákladov, ako napr. cestovné, či strava, tak aby ste neboli stratový. Samozrejme neaplikujte to pri akejkoľvek brigáde, ale len pri tej, o ktorej dopredu viete, že vám prinesie cenné skúsenosti, informácie a kontakty pre vašu ďalšiu kariéru.

 

Ak pred zamestnávateľom preukážete vašu šikovnosť a tá sa ukáže aj vo výsledkoch spoločnosti, je veľká pravdepodobnosť, že vám sám po čase navrhne pracovnú pozíciu s fixným platom.

 

To je len pár z tipov, ktoré zvyšujú pred zamestnávateľom vašu hodnotu. Práve to, čo do firmy so sebou prinesiete (a tým nemáme na mysli nič hmotné), môže znamenať nie len prijatie do zamestnania ale aj istotu jeho udržania po veľmi dlhú dobu.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis