do:
Eur / hod.

Do čoho investovať zarobené peniaze z brigády?

Do čoho investovať zarobené peniaze z brigády?

30.09.2013

Investovať zarobené peniaze do ďalšieho rozvoja osobnosti a tým aj svojej kariéry je jedným z najlepších riešení ako narábať s financiami, ktoré zarobí mladý človek na študentskej brigáde. Je veľa možností resp. aktivít, ktoré si môže človek, či už študent alebo absolvent, vybrať a rozvíjať pri tom svoje zručnosti naberať nové skúsenosti a získavať kontakty.

V nedávno publikovanom článku sme sa venovali téme na čo nemíňať zarobené peniaze z brigády. Popísali sme predovšetkým rôzne zlozvyky, či návyky, ktoré značne odčerpávajú financie z výplaty brigádnika ako napríklad fajčenie, zábava, alkohol či shopoholizmus.

 

Jazykové a iné kurzy

Napriek tomu, že na stredných aj vysokých školách sa povinne vyučujú cudzie jazyky, niektorí študenti sa rozhodnú rozvíjať počas štúdia alebo absolventi po štúdiu, svoje jazykové zručnosti. Prihlásia sa na jazykový kurz, kde môžu svoje zručnosti z cudzieho jazyka vylepšovať.

 

Výsledkom je obyčajne certifikát, ktorý účastník kurzu dostane po úspešnom vykonaní skúšok. Tento certifikát je neskôr preukázateľným dokladom pre budúceho zamestnávateľa, že cudzí jazyk ovládate na danej úrovni.

Priamo na našom portáli máte možnosť bezplatne absolvovať vzdelávací online kurz soft skills alebo online kurz finančnej gramotnosti a po ich úspešnom skončení dostanete aj originálny certifikát.

 

Veľký väčšina pracovných pozícií si dnes už vyžaduje ovládať cudzí jazyk písomnou aj ústnou formou. Odbornejšie pozície s väčšími nárokmi vyžadujú dnes ovládanie aj dvoch cudzích jazykov na perfektnej úrovni. Oplatí sa preto vzdelávať v tomto smere.

 

Prednášky, konferencie  a semináre

Mladým ľuďom sa v dnešnej dobe ponúka veľké množstvo seminárov, konferencií, prednášok a iné podujatia pre študentov a brigádnikov. Časť z nich má vstup voľný, pri niektorých je poplatok skôr symbolický, pri zvyšných treba siahnuť do vrecka trochu hlbšie. Informácie, ktoré sa však človek na prednáške, či seminári dozvie sú veľmi cenné a môžu mu výrazne pomôcť v jeho osobnostnom rozvoji. Popri tom môže získať rôzne cenné kontakty na odborníkov z praxe.

 

Môže si vybrať z oblasti, ktorá ho zaujíma, či konkrétnej témy z danej oblasti, na ktorú je celá konferencia zameraná. Stretnúť sa môžeme s prednáškami z oblasti vedy a techniky, manažmentu, marketingu, zdravotníctva, filozofie a podobne. Iné konferencie sú zamerané všeobecnejšie a každý účastník si môže vyberať z rôznych prednášok podľa záujmu.

 

Napríklad aj pri pracovnom pohovore môže zavážiť ak uvediete, že sa pravidelne zúčastňujete seminárov a konferencií z danej oblasti. K tomu môžete ešte stručne uviesť aj konkrétne informácie z prednášok, ktoré by vám mohli pomôcť pri vykonávaní budúcej práce.

Motivačná literatúra

Populárnym sa čoraz viac stáva aj motivačná literatúra. Každoročne sú vydávané desiatky kníh, ktoré sa človeka snažia motivovať, prospievajú rozvoju osobnosti, naštartovaniu kariéry a uvádzajú taktiež aj nejaké užitočné rady, tipy a triky. Väčšinu z nich nájdete preloženú do českého alebo slovenského jazyka.

 

Investícia do naozaj kvalitnej motivačnej literatúry určite nie sú vyhodené peniaze a môžu vám priniesť len úžitok. Motivačnú literatúru však nestačí len čítať, ale aj sa ňou do istej miery riadiť.

Vzdelávacie tábory

 

Vzdelávací tábor spája príjemné s užitočným. Nielen, že sa človek postupne učí nové veci, obyčajne zaujímavejšou formou ako je tomu napríklad v škole, ale zároveň spoznáva nových ľudí, nadväzuje kontakty a odreaguje sa pri rôznych aktivitách. Zaujímavých na nich je aj to, že sa obyčajne organizujú v príjemnom prostredí s rôznymi dostupnými atrakciami.

Semináre z asertivity

Asertívne správanie je pre každého brigádnika veľmi žiaduce.  Asertívny človek vychádza dobre so svojimi kolegami a zároveň vie presadzovať seba a svoje názory. Nie každý človek je však automaticky asertívny. Práve v tom pomáhajú semináre z asertivity, kde človek absolvuje niekoľko prednášok a kurzov asertívneho správania.

 

Iné aktivity

Je samozrejmé, že mladého človeka nerozvíjajú len výhradne vzdelávacie aktivity, preto je prirodzené a nevyhnutné, aby časť svojich financií z brigády investoval aj do zábavy a voľného času. V žiadnom prípade by však nemalo ísť o väčšinu príjmu.

 

Každá voľno-časová aktivita, či už ide o šport, umenie alebo vedu má zmysel. Rozvíja isté schopnosti človeka, myslenie, tímovú prácu, flexibilitu, kreativitu a podobne. Každá z týchto vlastností môže byť pri tom veľmi dôležitá pri výbere pracovníka a jeho budúcom povolaní.

 

Každá takáto aktivita, činnosť, absolvovaný kurz s nejakým certifikátom má veľký zmysel a dobre sa ukáže aj v životopise. Práve životopis je dokument, do ktorého by ste tieto aktivity mohli uviesť prípadne ich určite spomenúť na pracovnom pohovore. Mohli by veľmi pozitívne zavážiť pri získaní brigády.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis