do:
Eur / hod.

Načo nemíňať zarobené peniaze z brigád

Načo nemíňať zarobené peniaze z brigád

16.09.2013

Zarobiť peniaze na študentskej brigáde dá zabrať. V dnešnej situácii, kedy získať brigádu pre mladého človeka nie je ľahké, je dôležité zvážiť na čo zarobené peniaze použijeme. K tomu, aby sme si zarobili na brigádach čo najviac, nám nepomáhajú ani zavedené odvody dohodárov.

Ak sa pozrieme zo širšieho pohľadu na to, ako narábajú s peniazmi mladí ľudia, môžeme rozlišovať dve skupiny. Na jednej strane sú tí, ktorí svoje peniaze z brigády sledujú, investujú ich najčastejšie do vzdelania a ďalšieho pokroku vo svojej kariére a len malú, dá sa povedať nevyhnutnú časť svojho zárobku, vkladajú do nejakých vedľajších aktivít, či záľub.

                                    

V tomto článku sa však bližšie pozrieme na druhú skupinu, ktorá sa na zárobky z brigád pozerá trochu inak. Peniaze nie sú ochotní investovať do svojho vzdelania a rozvoja, ale keďže ich berú ako niečo navyše, majú záujem ich skôr použiť na zábavu, voľný čas, svoje zlozvyky a návyky. Problémom však potom zostáva, že zárobok už často potom nestačí na pokrytie iných, často dôležitejších nákladov.

 

Je niekoľko vecí, na ktoré mladý človek dokáže minúť obyčajne viac peňazí. V tomto vedie celosvetovo fajčenie, ďalej je to zábava, ku ktorej takmer nevyhnutne pre väčšinu ľudí patrí aj alkohol a časť ľudí dokáže minúť takmer celú svoju výplatu na kupovanie oblečenia, doplnkov a iných materiálnych potrieb.

 

Fajčenie

Tento zlozvyk mnohých ľudí na prvý pohľad nepatrne uberá značné finančné prostriedky z výplaty. Keďže však ide pre mnohých o veľmi pravidelnú činnosť, peniaze ubúdajú pomaly, ale isto. Samozrejme odstrániť tento zlozvyk si vyžaduje veľmi pevnú vôľu a zásadné rozhodnutie. Ak sa však zamyslíte nad tým, koľko financií by ste tak mohli ušetriť za mesiac, či za rok, zistíte, že sú to naozaj veľmi slušné sumy peňazí.

 

Nasledujúca tabuľka názorne zobrazuje koľko môže fajčiar minúť za cigarety pri rôznych počtoch vyfajčených cigariet za deň. Budeme predpokladať, že priemerná cena cigariet je 2,70 € a v jednej škatuľke sa nachádza 20 cigariet. 

 

Počet cigariet denne

Za mesiac

Za rok

1

4,05 €

48,60 €

5

20,25 €

243 €

10

40,50 €

486 €

15

60,75 €

729 €

20

81,00 €

972 €

30

121,50 €

1458 €

40

162,00 €

1944 €

 

Kde v tabuľke sa ako fajčiar nachádzate vy? Možno vás sumy v tabuľke prekvapili, no je to skutočná realita, ktorú si máloktorý fajčiar uvedomuje.

 

Alkohol

K zábave neodmysliteľne patrí aj alkohol. Málokto si vie predstaviť, že by si odpustil akýkoľvek alkohol pokiaľ sa ide večer zabávať do mesta. Nie je samozrejme ničím neodpustiteľným dopriať si nejaký alkohol, avšak mať pitie ako záľubu pri dnešných cenách alkoholu a hlavne kvôli ďalším možným následkom môže byť veľmi nebezpečné a často spôsobuje mladším aj starším rodinné a finančné ťažkosti. V prvom rade by žiaden človek nemal brať alkohol ako nevyhnutný doplnok zabávania sa.

 

Ako sa hovorí „Všetko s mierou“, pri alkohole by to malo platiť dvojnásobne. Často je však problém aj v rodičoch, ktorí svojim deťom dávajú nadpriemerné vreckové a účel daných peňazí ich nijak nezaujíma. Racionálne mysliaci brigádnik by však ani zo svojho zárobku z brigády nemal míňať na zábavu väčšinu peňazí.

 

Nákupné horúčky

Niektorí majú nakupovanie radšej, iní menej. Sú však aj ľudia, ktorí sú schopní minúť celú svoju výplatu z brigády na oblečenie, módne doplnky, a veci, ktoré nepotrebujú a často ďalej ani nevyužívajú. Je prirodzené a správne, že svoj šatník by si každý človek mal časom obmieňať a dopĺňať. Ani tu sa však neoplatí preháňať. Mali by ste si stanoviť rozumnú sumu, istú časť svojho zárobku, ktorú mesačne miniete na seba.

 

Nákupné mánie sú nebezpečné hlavne v istých obdobiach roka. Tou sú predvianočné nákupy, ale aj výpredaje po Vianociach, či rôzne letné výpredaje. Vtedy na nás akcie a výpredaje kričia z každého výkladu. Obchodníci nás však lákajú na akcie počas celého roka a odolať im je niekedy naozaj ťažké, no je dôležité si uvedomiť, že často ide len o marketingové ťahy, ktorými sa snažia upútať svojich zákazníkov nepretržite.

 

Každá zo spomínaných aktivít, zlozvykov, či záľub začínala míňaním len nepatrných súm. Tie sa však postupne zvyšujú, a ak získate brigádu a ste schopní si ich financovať aj sami, môže sa vám stať, že sa míňanie na ne ešte znásobí. Buďte teda opatrní ako zo svojimi peniazmi nakladáte, jasne si určite koľko si môžete dovoliť minúť na zábavu a aktivity za mesiac. Míňať ťažko zarobené peniaze je jednoduché, ale ľahko sa dá naučiť s peniazmi narábať a investovať ich do aktivít, ktoré pomôžu rozvoju vašej osobnosti a tým pádom aj pracovnej kariére.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis