do:
Eur / hod.

7 atraktívnych zručností, ktoré môžu zaujať tvojho potencionálneho zamestnávateľa II.

7 atraktívnych zručností, ktoré môžu zaujať tvojho potencionálneho zamestnávateľa II.

05.03.2018

Prinášame ti ďalšie body týkajúce sa atraktívnych zručností, ktorými môžeš osviežiť celý postup o žiadosť do zamestnania. Chceme ťa inšpirovať, aby si vedel, čo zo svojho života treba vyzdvihnúť a čo môže tvojho budúceho zamestnávateľa zaujať. Tento článok je nadväzujúcim na článok 7 atraktívnych zručností, ktoré môžu zaujať tvojho potencionálneho zamestnávateľa I.

4. Technické zručnosti

Bez ohľadu na oblasť, v ktorej žiadaš o pracovnú pozíciu, v dnešnej dobe sú veľmi dôležité technické zručnosti. Vždy by si mal uvádzať zoznam príslušných programov, v ktorých vieš pracovať a máš s nimi skúsenosť. Ak tvoje  odvetvie vyžaduje nejaký špeciálny program, napríklad Photoshop pre grafikov, určite ho nezabudni vymenovať medzi prvými zručnosťami vo svojom životopise. Neboj sa však uviesť aj menej známe programy, každá skúsenosť môže byť pre teba plusom. Ak spoločnosť pracuje v programoch, ktoré sú ti neznáme, nevzdávaj to vopred, spoločnosti často poskytujú zaškolenie v týchto programoch a okrem toho, často využívajú vlastné resp. interné programy a informačné systémy, do ktorých ťa zaškolia. Ak sa ale chceš ešte pred pohovorom naučiť pracovať v nejakom programe, existuje množstvo spoločností, ktoré ponúkajú zaujímavé školenia a kurzy.

 

5. Schopnosť vedenia

Ak sa hlásiš na miesta vo vedúcich pozíciách, zamestnávatelia chcú vidieť, že si naozaj dobrý, a preto sú veľmi dôležité skúsenosti. Môžeš svoju schopnosť vedenia podrobne popísať v životopise alebo motivačnom liste, uveď napríklad aké tímy si v minulosti viedol a aké úspechy tvoj tím dosiahol pod tvojím vedením. Neboj sa uviesť aj napr. prácu šéfredaktora študentského časopisu, členstvo v študentskom parlamente, dobrovoľnícke aktivity a pod. kde si pracoval v tíme a využil svoje líderske schopnosti.
 Na pracovnom pohovore potom môžeš hovoriť aj o tom, ako dobre si zvládol vytvoriť vyvážené tímy a vyzdvihnúť tak silné stránky každého člena tvojho tímu.

 

6. Schopnosť pracovať v tíme alebo sám

Takmer všetky úlohy vyžadujú určitú formu tímovej práce. Je však tiež dôležité, aby si vedel pracovať a byť produktívni aj sám. Väčšina ľudí sa prikláňa k jednému alebo druhému, ale aby si bol najžiadanejším a najspoľahlivejším zamestnancom, musíš byť schopní dobre pracovať aj v tíme aj sám. Snaž sa ukázať obe schopnosti tým, že načrtneš to, čo si priniesol do tímov, v ktorých si pracoval, ako aj to, čo si dosiahol sám.

 

7. Tituly a certifikáty

Pri mnohých pracovných miestach budeš musieť doložiť nejaký druh vysokoškolského diplomu alebo inú odbornú kvalifikáciu, aby si bol považovaní za kvalifikovaného na túto prácu. Čo môže byť ešte dôležitejšie, sú špecifické certifikácie. Môžeš absolvovať špeciálny test, ktorý ponúka nejaká organizácia a získaš tak certifikát, ktorý môže byť dôležitejší ako vysokoškolský titul. Niekedy ťa takéto špeciálne certifikácie spravia omnoho kvalifikovanejším kandidátom o pracovné miesto ako čerstvého absolventa. Napríklad byť certifikovaný v určitých softvérových programoch alebo pre určité technológie, môže byť tiež veľmi žiadúce. Niektoré pozície zase vyžadujú, aby si mal licenciu, pretože bez nej nebudeš môcť danú prácu vykonávať.

 

 

Toto sú všetko zručnosti, ktoré môžeš pridať do svojho životopisu. Nezabudni však dodržiavať všetky ostatné štandardné odporúčania týkajúce sa životopisu, motivačného listu a pracovného pohovoru. Na pracovnom pohovore môžeš hovoriť aj o svojich dobrých a zlých vlastnostiach, čo môže taktiež pomôcť k opisu tvojej osobnosti. V každom prípade buď sám sebou a nikdy nehovor to, čo nie je pravda. Dúfame, že sme ti týmto článkom pomohli a že získaš svoju prácu snov. Celý náš tím ti drží palce !

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

02.11.2020

Máme pre teba novinku: Online životopis

Brigada.sk prináša ďalšiu zo svojich praktických služieb pre brigádnikov. Práve teraz je to nová služba na tvorbu online životopisov. Čo všetko v sebe skrýva a ako ti bude nápomocná?

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis