do:
Eur / hod.

8 rád do života od svetovo slávnych a uspešných ľudí (2. časť)

8 rád do života od svetovo slávnych a uspešných ľudí (2. časť)

14.08.2022

Na počiatku majú všetci iba sny a ciele. Ako ich však dosiahnuť a byť naozaj úspešný? Podstatné je ostať motivovaný a zvyšok ti prezradia tí, ktorí to dokázali vo veľkom. Dúfame, že ťa tieto výroky dostatočne motivujú a budú dlhodobo inšpirovať.

Pokračovanie prechdázajúceho článku. Tu máš pripravené nové inšpiratívne rady a motivačné slová ku svojej ceste za úspechom.

 

Sheryl Sandberg: Maj dlhodobý plán

Je momentálne prevádzkovou riaditeľkou Facebooku a viceprezidentkou Global Online Sales and Operations v spoločnosti Google. Okrem toho obsadila pozície ako riaditeľka kancelárie ministra financií USA Larryho Summersa, v administratívne Williama Clintona a je tiež konzultantkou v spoločnosti McKinsley.

Podľa časopisu Times je jednou zo 100 navplyvnejších osobností sveta.

 

Podľa nej je dôležité mať dôležité dlhodobý cieľ, ku ktorému by sa mal vytvoriť plán na dlhšiu dobu. Tento cieľ umožňuje snívať vo veľkom, zatiaľ čo, doplnkový dlhdoobý plán s malými cieľmi umožňuje človeku hnať sa vpred, vidieť výsledky a postupne sa prepracovávať k svojmu veľkému snu. 

 

Opýtajte sa sami seba: V čom by som mohol byť lepší a prečo to nechcem alebo nedokážem urobiť? To je zvyčajne vec, ktorú by ste urobiť mali. Warren Buffet: Buď pokorný a trpezlivý

Svetovo známy americký miliardár, investor, obchodník, akcionár a CEO holdingovej spoločnosti Berkshire Hathaway a filantrop. Taktiež jedna z najvplyvnejších osobností sveta podľa časopisu Times. 

 

Počas interview z roku 2010 povedal, že najlepšia rada, akú kedy dostal bola od člena predstavenstva spoločnosti Berkshire Hathaway Thomasa Murphyho. Murphy mu povedal:

 

Nezabudni, Warren, môžeš nejakého chlapíka poslať do pekla, ale radšej buď dnes ticho a zajtra uvidíš, či to tak budeš stále cítiť.


Image

 

Tony Robbins: Pracujte na svojich slabých stránkach 

Anthony Robbins je svetoznámy autor populárnych motivačných kníh (napr. Nekonečná vnútroná sila, Prebuďte svoju vnútronú silu). Okrem toho pracuje ako životný kouč, motivačný spíker a filantrop. 

 

Predtým, než bol Robbins úspešným spíkerom a autorom, jeho kariéra v skutočnosti nesmerovala nikam. Jeho vtedajší mentor a tiež motivačný spíker Jim Rohn mu povedal:

 

Tony, veľmi sa zameriavaš na to, aby sa veci čo najskôr uskutočnili… Tvoja hodnota na trhu sa musí zakladať na schopnosti pridať ešte viac hodnoty, než ktokoľvek iný. Ak nájdeš spôsob, ako urobiť pre ostatných v svojej spoločnosti, pre zamestnancov či klientov niečo viac, bude sa ti dariť. Aby si to však dokázal musíš si vybudovať potrebné zručnosti. Lloyd Craig Blankfein: Uvoľni sa

Blanfein je americký investičný bankár, ktorý pôsobil ako investičný bankár a neskôr ako generálny riadtieľ Goldman Sachs. 

 

Jeho rada je veľmi jendoduchá: Uvoľni sa

Nie je šport, ani nijaká aktivita v živote, o ktorú sa veľmi snažíte a budete v nej najlepší. Či ide o bejzbal alebo golf… čím viac budete uvoľnenejší, tým ďalej sa dostanete.. Pretože je jednoduchšie ohýbať struhu než palicu. Ak ste veľmi napjatý, a teraz hovorím v metafore,  nemusí to byť pre vás to najlepšie. 


Relax Self Care GIF by Razer

 

 

Melanie Whelan: Nájdite si prácu, akúkoľvek

Momentálne pôsobí ako výkonná riaditeľka investičnej spoločnosti Summit Partners a jej rada pre mladých a študnetov znie, aby si jendoducho našli akúkoľvek prácu. 

 

Nájdite si prácu a tvrdo na sebe makajte. V ktorejkoľvek práci sa môžete toho mnoho naučiť, takže moc nestresujte ohľadom toho o akú prácu sa jedná a čo tam budete robiť. Proste prijmite prácu, pustite sa ihneď do práce a ak niekto niečo bude potrebovať, vždy zdvihnite ruku. 

 

Dodáva: Mnoho ľudí sa pozastavujú nad tým, či by niečo mali - mal by som byť bankár, mal by som ísť študovať právo? Možno by som mal ísť znova študovať. 

To je chyba

 

 

Steve Jobs : Nenasledujte len svoju vášeň, choďte za niečim väčším

Ais nie je ani potrebné hovoriť, kto je Steve Jobs. Jeho rada znie:

 

Áno, stále hovoríme o tom, ako by sme mali nasledovať svoju vášeň… ale my všetci sme súčasťou prúdu histórie. Musíme vložiť niečo do tohro prúdu, aby sme pomohli celej spoločnosti. Ľudia si za 20,30,40 rokov môžu povedať, že ten človek nemal iba vášeň, ktorú nasledoval, ale vytvoriť niečo, čo prispieva do životov všetkých ľudí. 


Image

 

 

Arianna Huffington: Nepracujte zbytočne tvrdo 

Je grécko-americká podnikateľka a novinárka, ktorá založila veľmi vplyvný blog Huffington Post a je spoluzakľadateľkou Thrive Global. 

 

Mnoho mladých ľudí pracuje pod myšlienkou, že vyhorenie je potrebná vec, aby dosiahli svoje ciele. 

Povedala, že keby sa vie vrátiť v čase a niečo povedať svojmu mladšiemu ja, povedala by si toto: Arianna, tvoj výkon sa o mnoho zlepší, ak nebudeš pripútaná iba k práci, ale budeš schopná si odpočinúť a vypnúť. Steward Butterfield: Viac experimentuj

Kanadský miliardár a obchodník, ktorý sa preslávil ako spoluzakladateľ webovej stránky na zdieľanie fotografií Flickr a tímovej aplikácie na posielanie správ Slack. 

 

Jeho rada pre teba: Niektorí ľudia vedia presne, čo chcú, ale ich nájde na úspech je príliš malá. Myslim si, že mladý ľudia do 25 rokov sú veľmi vážny. Berú sa veľmi vážne a chcú dosiahnuť veľké veci vo veľmi mladom veku, než aby sa sústredili na to čo vlastne robiť. Snažím sa cih preto posúvať vpred a povzbudiť ich k experimetom. 

 

Explosion Foam GIF by adamploomis
 
 
Marla Malcolm Beck: Pamätaj, že nikdy neskončíš tam, kde si začal 

Podnikateľka, generálna riaditeľka a investorka. Spoluzaložila a pracovala ako riaditeľka pre Bleumercury, firma, ktorá je zameraná na predaj kozmetiky. 

 

Hovorí: Nikto neskončí v tej istej práci, ktorú mal po strednej škole. Choďte a nájdite si takú, čo vás zaujíma, pretože najviac uspejete pri tej, ktorá vás baví. Choďte za tým, nemáte čo stratiť. 

 

 

Inšpirovali vás rady od slávnych a śupešných podnikateľov? Čo ste si z nich zobrali?

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis