do:
Eur / hod.

7 rád, ako sa v práci cítiť spokojnejšie

7 rád, ako sa v práci cítiť spokojnejšie

10.08.2022

Čo si ty predstavuješ pod pojmom úspech? Každý jeden človek má predstavu úplne inú - chce postupovať na vyššie kariérne úrovne, chce sa v pracovnom prostredí cítiť dobre, aby ho kolegovia mali radi alebo chcú mať svoju prácu proste radi a vykonávať ju čo najlepšie.

Život je jednoducho príliš krátky, aby si ho strávil v práci, ktorú nenávidíš. V práci väčšina z ľudí trávi trištvrte času z týždňa, zamestnanie nám zarába na živobytie aj rozmary. 

Toto sú rady, ktoré by vám mohli pomôcť dovŕšiť úspech v práci:Vyber si zamestnanie, ktoré ti sadne

Brigáda ťa pripraví na všelijaké kariérne aj životné situáciu, je to však aj na to, aby ti ponúka alebo skôr vnukla víziu tvojho budúce zamestnania. Vďaka nej si môžeš osvojiť množstvo potrebných zručností a vedomostí, ktoré neskôr budeš aplikovať v novej, stálej práci. 

 

Mysli pri tom na seba, nie na mamu, otca, babku, táto práca bude živiť iba teba a je veľmi podstatné, aby ťa bavila. Preto sa najprv opýtaj:

“Dokážem si seba predstaviť celý deň, každý deň a dlhé roky v takomto zamestnaní?” 

 

Pozoruj sa - čo máš rád, čo nemáš, aké sú tvoje silné vlastnosti, schopnosti a aké sú tvoje hodnoty v súvislosti s prácou?

 

Sprav si prieskum trhu práce, tak najlepšie zistíš, aký približný plat môžeš očakávať, dozvieš sa niečo viac o pracovných povinnostiach, kvalifikácii, vzdelaní pre konkrétne zamestnania.Image

 

Nenechajte si do svojho výberu kecať

Ľudia sú veľmi múdri, ak majú radiť niekomu inému. Ich rady nemusia byť jednoznačne zlé, môžu to myslieť dobre. Nenechaj si však kecať do toho, čo chceš a čo rád robíš. 

Ľudia radi hovoria: “Zarobíš tam kopu peňazí, takže nezaleží či tú prácu miluješ alebo nenávidíš. Hlavne v nej ostaň.” 

 

Takto by to fungovať nemalo. Ľudia robia aj práce, ktoré ich výslovne nebavia, demotivujú a stresuje, potom prichádzajú na rad iné komlikácie, v profesijnom aj súkromnom živote. 

Ľudia, ktorí svoju prácu nemajú radi, alebo ich príliš deptá, sú viac depresívny, v strese a napätí, čo ovplyvňuje ich výkon v práci a počase to môže prerásť aj do syndrómu vyhorenia

 

Nenechaj si natlačiť cudzie názory a radšej sa riaď vlastnou hlavou či inštinktom. Hľadaj v svojom zamestnaní potešenie


Image

 

Čo je tvoj úspech a cieľ? 

Ako sme začali písať v úvode, úspech a cieľ v kariére každý definuje inak. Chceme ti však pripomenúť, že je vhodné si ho stanoviť a vedieť, kam v práci cieliš. Vďaka tomu ti práca nepríde bezduchá a zbytočná, naopak budeš mať stále čo riešiť a na čom pracovať, aby si sa k svojmu osobnému úspechu dostal.

 

Nemusí to byť hneď povýšenie na miesto manažéra. Zo začiatku to môže byť stíhať dokončiť prácu skôr a vytvoriť priateľstvá v pracovnom kolektíve. 

 

 

Neboj sa požiadať o pomoc a rešpektuj svojich kolegov

Opýtať sa kolegu, či ti s niečím nepomôže nie je žiadna hanba. Vždy bude v práci niekto kvalifikovanejší a skúsenejší než si ty. Oni vedia, ako to funguje a budú ti vedieť po lopate vysvetliť, ako rôzne problémy riešiť. 

 

Je veľmi dôležité týchto obetavých ľudí, čo ti v práci pomohli, oboznámiť s tým, ako moc si ich pomoc ceníš. Ak budeš vidieť, že aj oni potrebujú s niečím pomôcť, stoj prvý v rade.


Pozitívna atmosféra
v rámci kolektívu je mnohokrát kľúčová aby samotná spoločnosť, ale aj zamestnanci vedeli podať vysoký a kvalitný výkon. Nezanedbávaj dobré vzťahy na pracovisku. 


Happy Lets Go GIF by Poms

 

Buď svoj najväčší fanúšik!

Kto už bude v teba veriť viac, než ty v sám? Potrebuješ sa naučiť oceniť vlastnú prácu a výsledky z nej. Oslavuj a odmeň sa, ak sa ti v práci niečo výnimočné podarí. 

 

Zabudni na nízke sebavedomie a podvedomé myšlienky, ktoré ti ničia plány a nádeje. Ak ich nemáš, o to lepšie. Môžu to však byť aj ľudia v tvojom okolí. Musíš byť silný a prekonať aj takéto prekážky. Buď na ne pripravený. 

 

 

Neboj sa robiť chyby, aj tie ťa posunú ďalej

Robiť chyby je ľudské, nikto nie je dokonalí. Perfekcionizmus vie byť  v zamestnaní niekedy veľmi náročný na zvládanie. Chyba sa občas stane a je to úplne v poriadku. 

Hlavne ich neignoruj a radšej hľadaj riešenia, ako ich napraviť. 

 

Chybu môžeš urobiť aj v hľadaní práce - zdá sa ti, že nakoniec to nie je úplne práca pre teba? Jednoducho si hľadaj novú a vyskúšaj niečo nové. Jeden pekný citát znie: “Ak sa ti niečo nepáči, pohni sa. Nie si predsa strom.”listen i can't hear you GIF by NBC

 

Uč sa počúvaním 

Predtým, než začneš konať, niečo vymýšľať alebo rozprávať, dobre svojho nadriadeného počúvaj. Prácu ti vysvetlí vo všetkých detailoch a ak niečomu nerozumieš, môžeš sa opýtať. 

Pre prípad, že je toho veľa, zaobstaraj si svoj poznámkový blog, kde si budeš zapisovať úlohy a zadania. Toto sú naše rady, ako si zaobstarať uspokojivú kariéru a byť v nej úspešný.V skratke, vyberaj si zamestnanie dôkladne. Najmä podľa toho, čo ťa vždy bavilo a v čom si dobrý. Nenechaj si do výberu ani do nijakých svojich životných rozhodnutí kecať. Najlepšie sa poznáš ty sám. 

V práci sa ku svojim kolegom chovaj tak, ako chceš, aby sa chovali oni k tebe. Určite ti bez výčitiek pomôžu, keď to budeš potrebovať. Ty im to neskôr môžeš vrátiť. 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis