do:
Eur / hod.

Akými testami ťa môžu prekvapiť na pohovore?

Akými testami ťa môžu prekvapiť na pohovore?

14.02.2017

S príchodom nového roka sa opäť výrazne zväčšil všeobecný záujem o brigády. Zamestnávatelia musia častokrát vyberať z mnohých záujemcov a výberový proces nie je úplne jednoduchý. Aké testy na teba môžu vytiahnuť?

Aj keď to možno u nás nie je príliš bežné, môže sa stať, že na teba na pohovore vytiahnu testy a neostáva nič iné, len sa s tým nejak popasovať. Ako lepšie overiť tvoje vedomosti v odbore a schopnosti zvládať nečakané situácie? Stres nesmie premôcť tvoj zdravý rozum. Pri akých ponukách by si to mal určite čakať? Ako taký test môže vyzerať?

 

Psychotesty

Stále viac personalistov vo väčších firmách vyťahuje na pohovoroch nie len testy z oblasti odborných znalostí, ale aj psychotesty či testy zamerané na logiku. Ak je odborná spôsobilosť uchádzačov relatívne vyrovnaná, čo sa stáva pomerne často, skúšajú to cez spomínané psychotesty alebo tzv. chytáky a navonok nezmyselné otázky.

 

Táto metóda je stále viac obľúbená. Dokáže odhaliť ozajstný charakter človeka a poodkryť masku, ktorú si každý na pohovore nasadzuje. Ide hlavne o to, zistiť ako uchádzač dokáže reagovať v neočakávaných situáciách, otestovať jeho vynaliezavosť a schopnosť zachovať si chladnú hlavu. Preto ak by sa ťa náhodou na pohovore začali pýtať na počet vagónov pražského metra, počet kilometrov, ktoré futbalista nabehá počas jedného zápasu alebo prečo má verejná kanalizácia guľatý tvar, nechce vedieť skutočné odpovede. Ani on sám ich veľmi pravdepodobne nepozná. Chce vidieť tvoju reakciu a zistiť, či ťa podobná podpásovka dokáže rozhodiť. Ak sa ohradíš voči nezmyselnosti otázky, ktorú ti pokladá, neuspeješ. Nezačni panikáriť, otázku zváž a skús vydedukovať záver.

 

V niektorých prípadov môžu použiť aj známy Rorschachov test, pri ktorom ti ukazujú rôzne škvrny. Tvojou úlohou je popísať, čo ti tieto škvrny pripomínajú. Opäť odpovede typu machuľa, kaluž a fľak asi nikam viesť nebudú. Inokedy od teba zasa môžu chcieť nakresliť strom, dom alebo postavu. Je teda mnoho metód, ktorými sa personalisti snažia zistiť kto si a či si na danú pozíciu vhodný. Základom je prijať každú viac či menej nezmyselnú úlohu a pristúpiť k nej s otvorenou mysľou. Dôležitá je aj úprimnosť a zdravá sebadôvera.

 

Odborné testy

Testy znalostí sú predsa trochu viac zaužívané. Pri týchto testoch ti pomôže jedine rozum a racionálne uvažovanie. Vedomostný test môžeš dostať všade od pozície recepčnej až po web dizajnéra. Snaž sa sústrediť a využiť všetok čas, ktorý ti je poskytnutý.

 

Nakoniec si môžeš vyskúšať vypracovať úlohu veľkej auditorskej firmy na pozíciu recepčného/nej - brigádnik/čka.

 

Úloha č.1

Ako recepčný/á máš na starosti aj rezerváciu zasadacích miestností a ich obsluhu. Príde manažér, má rezervovanú jednu zo zasadačiek. Predtým ako začne jeho jednanie oznámi ti, že je to veľmi dôležité a výslovne si nepraje aby ho ktokoľvek rušil. Vojde do zasadačky a zavrie za sebou a svojim hosťom dvere. O pár minút neskôr ti volá jeho kolega s dôležitým a neodkladným odkazom pre manažéra. Nalieha aby si vošiel/a do zasadačky, prerušil/a jednanie a odovzdal/a odkaz. Ako budeš riešiť situáciu?

 

Úloha č. 2

Ráno ti na recepciu zavolá správca budovy s oznamom, že na recepcii nebudú fungovať toalety. Sú to toalety pre návštevníkov a v ten deň má byť veľká konferencia v najväčšej zasadačke. Len v tejto zasadačke bude celý deň sedieť okolo 40 ľudí. Návštevníci bežne nemajú prístup do priestorov kancelárií mimo recepcie a zasadačiek. Aké by bolo tvoje riešenie?

 

Zdajú sa ti tieto postupy prehnané alebo náročné? Nuž, každý si chce vybrať tých najlepších. Hlavne sa neľakaj, ver svojim schopnostiam a nezabúdaj: nepodarí sa teraz, podarí sa nabudúce. Na druhej strane, stále je mnoho brigád, ktoré žiadne špeciálne schopnosti nevyžadujú a zabezpečia ti slušný vedľajší príjem.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis