do:
Eur / hod.

5 novoročných predsavzatí pre ľudí hľadajúcich brigádu

5 novoročných predsavzatí pre ľudí hľadajúcich brigádu

30.12.2014

Blíži sa koniec roka, a to je obdobie kedy si ľudia už tradične dávajú rôzne predsavzatia. Začnem cvičiť, zdravo sa stravovať, prestanem fajčiť, začnem si na seba zarábať... Aj keď všetko nie vždy vyjde podľa plánu, bez predsavzatia sa to podarí len ťažko. Nový rok môže byť tiež začiatkom niečoho nového. do čoho ste sa doteraz obávali pustiť. Aké predsavzatia by ste si mohli dať do nového roku, ak si stále hľadáte prácu alebo brigádu? Tu je 5 tipov.

Získam alebo si zdokonalím zručnosti

Ovládate cudzí jazyk alebo ste zdatný v počítačoch alebo niečom úplne inom? Neustále na sebe pracujte, snažte sa svoje zručnosti ešte vylepšiť . Neuspokojte sa s tým čo ste sa naučili doteraz. Zamestnávateľa oveľa viac osloví ak mu poviete, že sa neustále v niečom zlepšujete, navštevujete vzdelávacie kurzy, ako keď mu poviete, že ste sa pred piatimi rokmi niečo naučili, odvtedy ste sa s tým však viac nestretli. Najmä čo sa týka cudzích jazykov a počítačových zručností, sú tu takmer neobmedzené možnosti sa zlepšovať. Ovládate super jeden cudzí jazyk? Prečo sa nezačať učiť aj nejaký ďalší? 


Cudzí jazyk sa dnes už môžete učiť aj online a zadarmo. Celkom zaujímavá je napríklad stránka Duolingo.com (https://www.duolingo.com/).  Ak neovládate angličtinu máte možnosť sa ju naučiť, ak angličtinu ovládate máte sa možnosť na tejto stránke učiť mnohé ďalšie jazyky (španielčina, taliančina, dánčina, portugalčina, švédčina...). Rôzne zaujímavé kurzy od množstva univerzít a ďalších vzdelávacích ústavov môžete nájsť na stránke Coursera.org https://www.coursera.org/ a výbornou stránkou s online kurzami je aj Udacity.com (https://www.udacity.com/). Po úspešnom absolvovaní dokonca môžete získať aj certifikát. Keďže  obe stránky sú len v angličtine, mali by ste ovládať angličtinu aspoň na pokročilej úrovni.

Aj u nás máte možnosť získať certifikát, ktorý si môžte uviesť aj do životopisu. Vyskúšajte online vzdelávacie kurzy.

Budem sa venovať dobrovoľníctvu

Dobrovoľníctvo vám síce neposkytne mzdu, za to vám však dá množstvo skúseností a možností na rozvoj zručností ako bežné zamestnanie. S hľadaním dobrovoľníckej práce to tak ťažké mať nebudete, keďže záujem o dobrovoľníctvo na Slovensku v porovnaní s niektorými krajinami je stále nízky. Ak neviete kde hľadať, pozrite si napríklad stránku Dobrovolnictvo.sk (http://www.dobrovolnictvo.sk/), kde určite nájdete hneď niekoľko ponúk. Každú dobrovoľnícku prácu si môžete uviesť aj do životopisu, personalisti si dobrovoľnícke aktivity uchádzačov všímajú a prikladajú im stále väčšiu hodnotu.

Pripravím si nový životopis

Máte už niekoľko mesiacov, či dokonca rokov starý životopis? Čo tak ho pripraviť nanovo? Stáva sa nám, že nám občas príde do schránky s dátumom aj spred dvoch, či troch rokov. Ak si personalista niečo takéto v životopise všimne, nebude životopisu vôbec prikladať takú váhu, keďže mnohé z údajov už nemusia byť pravdivé a aktuálne, najmä ak hovoríme o jazykových a iných zručnostiach. Ak si hľadáte prácu alebo brigádu, je potrebné, aby váš životopis bol vždy aktualizovaný. Pred odoslaním by ste si mali byť istý, že sa v životopise nachádza všetko čo tam má byť. Personalisti majú rozdielne požiadavky na životopisy ako v minulých rokoch. Ak nie ste si istý, prečítajte si ako napísať dobrý životopis v roku 2015.

Budem viac networkovať 

Pojem networking sa už aj na Slovensku celkom udomácnil. Networking sa dá v skratke nazvať ako budovanie a udržiavanie siete kontaktov. Čím máte väčšiu a pestrejšiu túto sieť kontaktov, tým väčšie šance máte na úspech v rôznych oblastiach života. Často totiž potrebujete  pomoc, odbornú radu a vtedy sa vždy môžete obrátiť na nejaký z vašich kontaktov.

Získavanie nových kontaktov je taktiež možnosť ako si otvoriť cesty na miesta, kam by sa vám inak nepodarilo dostať. Práve kontakty vám často môžu pomôcť získať aj pracovnú príležitosť . Čím viac takýchto kontaktov máte, tým ľahšie to budete mať v budúcnosti s hľadaním zamestnania. Kde môžete takéto kontakty získať? Často sú to napríklad veľtrhy práce, vzdelávacie kurzy, konferencie a rôzne ďalšie podujatia, ktorých sa zúčastníte ako aj už spomínané dobrovoľníctvo, pri ktorom sa určite stretnete s množstvom zaujímavých ľudí. Samozrejmosťou sú bývalí spolužiaci, či kolegovia z práce s ktorými by ste mali udrižavať vzťahy aj po skončení štúdia, či po odchode zo zamestnania.

Zamestnávateľov budem oslovovať premyslene

Mnohí uchádzači o zamestnanie oslovujú stovky zamestnávateľov bez toho, aby si zistili, či spĺňajú aspoň základné požiadavky na pracovnú pozíciu. Je potrebné povedať, že takéto oslovovanie zamestnávateľov je strata času. Personalista totiž nemôže na pracovnú pozíciu prijať niekoho, kto nespĺňa základné požiadavky na prácu. Premyslite si systém ako oslovovať zamestnávateľov a od nového roku oslovujte naozaj len tých, ktorých požiadavky spĺňate. Ušetríte tak množstvo času, ktoré môžete investovať do niečoho iného (napríklad aj do nejakej z aktivít spomínaných vyššie). Niekedy je lepšie osloviť pár zamestnávateľov, u ktorých máte nejakú šancu ako tisícky zamestnávateľov, u ktorých šancu nemáte, kvôli nedostatku zručností a praktických skúseností

 

Ak sa budete držať aspoň niektorej zo spomínaných aktivít, výrazne zvýšite svoje šance na nájdenie dobrej brigády.

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

02.11.2020

Máme pre teba novinku: Online životopis

Brigada.sk prináša ďalšiu zo svojich praktických služieb pre brigádnikov. Práve teraz je to nová služba na tvorbu online životopisov. Čo všetko v sebe skrýva a ako ti bude nápomocná?

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis