do:
Eur / hod.

Čaká ťa online pohovor? Pripravíme ťa

Čaká ťa online pohovor? Pripravíme ťa

20.12.2019

Ako sa dobre prichystať na online pohovor a na čo nezabúdať? Online interview je rovnako dôležité ako pohovor osobne. Nič nepodceňuj.

 

Online pohovor pomáha mnohým firmám, ktoré sú vzdialené od svojho uchádzača. Miesto toho, aby márnili svoj čas a peniaze, ponúka sa možnosť online interview. Ide o pohovor skrz webkameru.

 

Existujú dva možné spôsoby online pohovoru:

  1. Ne/Osobný pohovor

Prebieha tak, že sa dohodne čas a obe strany zapnú svoje webkamery. Princíp je rovnaký, ako pohovor osobne. Personalista dáva otázky a ty odpovedáš.

  1. Pohovor osamote

Ide o jednoduchší spôsob, kedy personalista spíše otázky, na ktoré bude chcieť, aby si odpovedal. Následne sa sám natočíš. Svoje video iba pošleš.

 

Príprava

Ešte predtým, ako príde ten osudný deň, priprav si všetko potrebné. To znamená: vyber vhodné miesto, kde budeš mať ticho, pokoj a hlavne neutrálne pozadie. Potom prezri svoju kameru, v akom je stave a jej nastavenia. Nemôže sa stať, že počas pohovoru zistíš, že ti kamera vôbec nejde, alebo má biednu kvalitu. Ešte nezabudni na internet! Ak vieš, že ti vypadáva, nájdi miesto, kde bude jeho spojenie silné a stabilné. Nie, že ukončíš pohovor predčasne. Preskúšaj si aj mikrofón.

 

Skontroluj aplikáciu

Samozrejme, musí ti byť oznámené cez akú aplikáciu sa bude pohovor odohrávať. Ak ešte nemáš vytvorené konto alebo si si svoj účet vytvoril veľmi dávno, vytvor si nový s profesionálnym menom- najlepšie tvoje meno a priezvisko.

Taktiež sa s aplikáciou zoznám. Ako hovor začať a ako ho vypnúť. Skús si zavolať so známym a zisti, ako je na tom svetlo v miestnosti, z ktorého uhľa budeš dobre vyzerať a podobne.

 

Image

 

Dodržiavaj stanovený čas

Nie je slušné chodiť neskoro, najmä ak sa jedná o tak dôležitú vec, ako je pohovor. Všetky naše rady, ktoré poznáš z minulých článkov, stále platia. Prihlás sa aspoň o 10 minút skôr a čakaj.

 

Vzhľad

Nemôžeš zabúdať na to, že online pohovor je to isté, ako pohovor osobne. Rozdiel je samozrejme v prostredí, v ktorom sa s personalistom budeš baviť. Ako sme spomenuli vyššie, pozadie musí byť neutrálne, najlepšie s dobrým osvietením (nie chrbtom k svetlu, nebude ťa vidieť). To isté platí aj o oblečení, máme pre teba aj typy na oblečenie v našich dvoch článkoch pre dámypánov. Obleč sa, akoby si išiel na klasický pohovor. Nezabúdaj na spodnú časť, lebo tú veľa ľudí ignoruje, pretože kamera zachytí iba tvoju vrchnú časť. No čo ak sa stane, že sa počas pohovoru budeš musieť postaviť a pre niečo ísť?

 

Hovor pomaly a zrozumiteľne

Rovnako, ako pri obyčajnom pohovore, aj tu ti musí druhá strana porozumieť. Pohovor online, cez niektorú aplikáciu to môže trochu sťažiť. Je treba dbať na to, že rozprávanie cez mikrofón je úplne niečo iné ako naživo, preto ten dôraz na pomalšiu reč a zrozumiteľnosť.

Na druhej strane sa snaž poriadne počúvať. Ani slúchadlá nie sú bezchybné. Počúvaj a odpovedaj, zapájaj sa do pohovoru a urobíš skvelý dojem. Pre viac typov a rád navštív náš článok o pracovných pohovoroch.

 

Image

 

Cvič prácu s kamerou

Neskúsení ľudia majú problém s pozeraním na obrazovku, radšej svoj pohľad venujú malému okienku napravo, kde sú oni sami. Máš aj ty tento problém? O nič nejde, je to bežné. Pri pohovore sa to však nedá nevšimnúť a pôsobí to veľmi nepekne. Sústreď sa na obraz pred sebou a dodržiavanie očného kontaktu.

 

Máš problém s pohovormi alebo nevieš, ktorá práca by sa pre teba najviac hodila? Vyskúšaj náš online simulátor pracovného pohovoru.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis