do:
Eur / hod.

Chceš zvýšiť pracovný výkon svojich zamestnancov?

Chceš zvýšiť pracovný výkon svojich zamestnancov?

27.08.2019

Dostať za vykonanú prácu finančnú odmenu? Áno, to je dobrá motivácia. Avšak v dnešnej dobe už ani zďaleka nieje dostačujúca. Zamestnanec potrebuje cítiť a počuť, že jeho práca je dôležitá. Medzi moderné metódy riadenia ľudských zdrojov patrí komunikácia a motivácia.

 

 

Motivácia zamestnancov zahŕňa určité opatrenia a zmeny. Je dôležité venovať jej dostatok času a pozornosti, lebo jej výsledkom bude lepší pracovný výkon, vyššia efektivita, lepšie vzťahy a v neposlednom rade sa budú vaši zamestnanci do práce tešiť. Ako na to?

 

Pochvala

Jedným z dôležitých faktorov motivácie sú pochvala či slovné ocenenie zamestnanca a jeho práce. Nikomu sa nepáči dostávať stále nové rozkazy, nové zadania a stráviť napomenutia za vykonanú prácu. Každý potrebuje počuť slovko uznania, poďakovanie, ocenenie svojej práce. Veď do práce investuje svoj čas, energiu, úsilie. A to si zaslúži jednu či dve pochvalné vety. Takéto pozitívne ohodnotenie bude zamestnanca hriať pri srdci, zlepší mu náladu a bude ho motivovať k lepším výkonom a pracovnému nadšeniu.

 

Image

 

Spôsob vedenia

Zamestnanci potrebujú cítiť trochu slobody. Nebuďte ten typ vedúceho, ktorý direktívnym spôsobom presadzuje svoje požiadavky. Veďte ich. Počúvajte ich názory, usmerňujte ich, nechajte ich malými náznakmi prísť na také riešenie, aké chcete presadiť. Keď si budú myslieť, že je to z ich hlavy a vy ste to s nadšením prijali, vzduch sa bude len tak hmýriť ich nadšením a hrdosťou, že sú dôležití.

 

Pohodlie

Dni v práci budú plynúť jednoduchšie a efektívnejšie, ak budú mať zamestnanci dostatočné pohodlie. Sedieť celý deň na tvrdej stoličke, pri zlom osvetlení, v miestnosti bez klímy alebo vonku na slnku bez studenej vody je náročné. Zabezpečte komfort, v prípade práce v kancelárii sa postarajte o to, aby sedenie bolo pohodlné a hlavne zdravé pre chrbticu, v zime zabezpečte kúrenie a v lete klímu. Rovnako zamestnanci ocenia kuchynku s kávou, čajom, poprípade s malým občerstvením, koláčikmi alebo osviežujúcimi nápojmi. Ak vaši zamestnanci pracujú vonku, postarajte sa o nich. Zabezpečte im vychladenú vodu, nejaký prístrešok v prípade dažďa či veľkej horúčavy. Zamestnanci vašu starostlivosť ocenia lepším výkonom a nebudú hľadať iné miesto.

 

 Image

 

Obedy

Obedná prestávka je veľmi dôležitá. Na jednej strane kôli pravidelnému stravovaniu, ktoré by malo prebiehať v kľude, na druhej strane predstavuje zaslúženú prestávku v polovičke pracovného dňa. Načerpanie energie na ďalšie výkony, utuženie vzťahov pri rozhovoroch. Zabezpečte svojím zamestnancom stravu v podobe teplého jedla, alebo stravných lístkov.

 

Benefity

Mnohé spoločnosti, ktoré zamestnávajú väčšie či menšie skupiny ľudí, motivujú svojich zamestnancov prostredníctvom rôznych benefitov. Aké benefity to môžu byť? Napríklad víkendové pobyty pre celú rodinu aspoň raz za rok, kupóny na masáže, lyžovačku, zvýhodnené ceny lístkov na kúpaliská a podobne.

 

 Image

 

Vzťahy na pracovisku

Každý chce chodiť do práce s radosťou, bez zbytočných obáv zo stretnutia s tým či s oným kolegom. Je preto dôležité udržiavať na pracovisku dobré, priateľské vzťahy a prípadné spory či konflikty riešiť hneď. Sú rôzne spôsoby na utužovanie vzťahov. Najvhodnejšie sú teambuildingové aktivity. Pomocou teambuildingov spolu kolegovia strávia čas mimo pracoviska, zabavia sa, vytvorí sa iná atmosféra. Na týchto akciách sa vedúci stáva jedným z nich, hierarchia tu ide bokom. To pomáha zamestnancom si uvedomiť, že aj vedúci je len človek, ktorý má zmysel pre humor, je dobrý do partie a na zábavu.

 

Zvyšovanie pracovného výkonu je veľmi rozšírená problematika. Personálnemu poradenstvu sa venujú aj profesionálny pracovníci, ktorý po podrobnej analýze vašich zamestnancov navrhnú vhodné motivačné postupy a prostriedky.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis