do:
Eur / hod.

Mladí si pochvaľujú letnú brigádu v Španielsku

Mladí si pochvaľujú letnú brigádu v Španielsku

22.05.2014

Španielsko je obľúbenou letnou destináciou ako pre dovolenkárov, tak aj pre brigádnikov. Brigády v Španielsku sú jednou z možností ako si celkom slušne zarobiť a zároveň si užívať celkom peknú dovolenku. To už však záleží aj od toho, akú brigádu v Španielsku si nájdete. Mladí ľudia však zo Španielska prichádzajú prevažne veľmi spokojní, plní zážitkov a očarení španielskou kultúrou.

Zber ovocia v Španielsku

Zber ovocia v teplých krajinách ako sú Španielsko, Taliansko , Grécko a pod. je veľmi obľúbenou brigádou mladšej aj staršej generácie, a tak je práve zber ovocia na prvom mieste.  Zbierať môžete čokoľvek – jahody, mandarínky, pomaranče, ale tiež zeleninu rôzneho druhu.

Ide o pomerne náročnú prácu. Pracujete 8-10 hodín denne od skorých ranných hodín. Zber ovocia v Španielsku je brigádou, kde si môžete zarobiť aj viac ako 1000 eur mesačne v čistom. Pre túto brigádu nepotrebujete žiadne špeciálne zručnosti, dokonca ani ovládanie španielčiny nie je podmienkou.

 

Brigády v španielskych hoteloch

Zaujímavou brigádou môže byť práca v hoteli, hlavne pokiaľ ide o nejakú zaujímavú turistickú destináciu. Brigády v hoteloch môžu byť rôzne – poslíček, recepčná, chyžná, pomocník v kuchyni, barman, čašník a pod. Brigády v španielskych hoteloch sa tiež tešia veľkej obľube mladých ľudí. Získať však takúto brigádu už nie je úplne jednoduché.

 

Animátor v Španielsku

Ďalšou veľmi obľúbenou brigádou v Španielsku je animátor voľného času. Ide o pomerne jednoduchú brigádu, pokiaľ vám nerobí problém pravidelný kontakt s ľuďmi. Vašou úlohou je pripravovať program (pre deti aj dospelých) obyčajne v rôznych turistických destináciách.


Pri práci animátora máte teda možnosť zabávať sa a veľmi efektívne zlepšovať svoje jazykové zručnosti. Ako animátor v Španielsku máte možnosť zarobiť si až do 1300eur mesačne. Práve pri brigáde animátora občas neviete či dovoloenkujete alebo brigádujete (:

 

Obľúbené brigády v Španielsku

Ako už sme spomínali medzi najobľúbenejšie brigády patrí zber ovocia v Španielsku, brigády na farmách, v hoteloch, práca animátora voľného času v niektorej španielskej dovolenkovej destinácii, brigáda aupair a pod.


To akú brigádu v Španielsku si záujemca vyberie často veľmi závisí aj od toho na akej úrovni ovláda španielsky jazyk.

 

Je potrebné ovládať španielčinu?

Pri brigádach ako zber ovocia, pomocné práce v kuchyni, na stavbách, na farme nie je potrebné ovládať španielčinu. Mali by ste však mať aspoň základné vedomosti z anglického, príp. nemeckého jazyka. Aby ste vedeli dohodnúť so zamestnávateľom základné veci.

Ak hľadáte brigádu, pri ktorej chcete komunikovať, zamerajte sa na prácu čašníkov, hoteliérov, animátorov, či brigáda barmana. Pri týchto brigádach budete nútení komunikovať buď v angličtine alebo španielčine úplne pravidelne. Niektoré hotoly dokonca vyžadujú, aby animátor ovládal aj španielčinu.

 

Na koho sa obrátiť

Ak si hľadáte brigádu v Španielsku ideálne a najbezpečnejšie riešenie je sa obrátiť na niektorú zo sprostredkovateľských agentúr, ktorá má brigády v Španielsku vo svojej ponuke.  Brigádu v Španielsku si vybavujte sami, iba ak máte dostatočné jazykové zručnosti, v opačnom prípade, by sa vám mohlo stať, že ani po dlhom hľadaní a oslovovaní sa k brigáde nedostanete.


Španielsko je však naozaj obľúbenou destináciou brigádnikov, a tak aj ponuka agentúr, ktoré ponúkajú sprostredkovanie brigády v Španielsku je pomerne dosť. Ešte raz však upozorňujeme, poriadne si agentúru preverte a dajte si pozor na niektoré, na prvý pohľad veľmi lákavé ponuky. Za sprostredkovanie brigády v zahraničí si už agentúra od vás poplatky pýtať nemôže. 


Najväčší nápor brigádnikov hľadajúcich brigádu v Španielsku býva už v prvých mesiacoch roka. Ide prevažne o študentov, ktorí hľadajú nejakú brigádu v zahraničí na leto.  Nenechajte sa teda predbehnúť a začnite si vybavovať letnú brigádu čo najskôr. Pri troche šťastia sa vám však môže podariť nájsť dobrú brigádu v Španielsku aj tesne pred letom.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

02.11.2020

Máme pre teba novinku: Online životopis

Brigada.sk prináša ďalšiu zo svojich praktických služieb pre brigádnikov. Práve teraz je to nová služba na tvorbu online životopisov. Čo všetko v sebe skrýva a ako ti bude nápomocná?

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis