do:
Eur / hod.

Ponuky na letné brigády v Česku

Ponuky na letné brigády v Česku

03.06.2014

Česko je vyhľadávanou destináciou Slovákov vďaka relatívne nie ďalekému cestovaniu a ešte viac preto, že český jazyk je tomu nášmu natoľko príbuzný, že nie je potreba pri brigáde v Česku nevyhnutne ovládať ďalší cudzí jazyk. Aká je však ponuka brigád v Česku? Je pravda, že  brigáda v Česku sa hľadá ľahšie ako na Slovensku? 

Česko rovnako ako aj mnohé ďalšie krajiny sveta celkom výrazne ovplyvňuje kríza. Tá vplýva aj na počet pracovných miest. Napriek tomu môžete nájsť v Česku zaujímavé ponuky na prácu aj brigády. Najviac ponúk na brigádu z oblasti pomocných prác, práca čašníka, brigáda v obchode (najmä v letných mesiacoch).

Ak si však chcete nejakú brigádu nájsť, nezabudnite, že platí to isté ako na Slovensku: „Kto skôr príde, ten skôr melie“. Je tak možné, že ak začnete hľadať neskôr (t.j. tesne pred letom) môže sa stať, že už nenájdete žiadne zaujímavé ponuky.  Ak teda chcete brigádu v Česku, začnite sa po nejakej pozerať čo najskôr.


V Česku ako aj na Slovensku rastie počet ponúk brigád pred letom, avšak dopyt po nich rastie mnohonásobne rýchlejšie. Aj v Česku sa mladí ľudia sťažujú na menší počet brigád. Tí šikovnejší si však cestu k brigáde v Česku nájdu

 

Brigády v Prahe

Najlepšie podmienky na prácu sú obyčajne v hlavných mestách, kde sa sústreďujú kľúčové podniky a pôsobí tu viacero firiem, ktoré zamestnávajú najviac mladých ľudí. Okrem toho v Prahe pôsobia rôzne zaujímavé domáce aj zahraničné spoločnosti, ktoré ponúkajú mladým ľuďom veľmi dobré pracovné podmienky, a tiež aj perspektívu kariérneho rastu. Brigády v Prahe sú preto lákadlom pre mnohých študentov aj absolventov zo Slovenska.

Veľa mladých ľudí, ktorým sa podarí prácu v Česku nájsť, tam zostáva po dlhšie obdobie ako pôvodne plánovali, nie len kvôli pracovným ale aj životným podmienkam, ktorú sú v porovnaní s niektorými oblasťami Slovenska výrazne lepšie.

Zárobky na brigáde v Česku

Ak porovnávame platy na Slovensku a v Česku, u našich susedov sú na tom o čosi lepšie.  Aj preto sa nájde veľké množstvo mladých ľudí, ale aj ľudí staršej generácie, ktorá odchádza za prácou a brigádami do Česka.

A čo čeština?

Napriek tomu, že sme v úvode písali, že cudzí jazyk nepotrebujete ovládať, platí to hlavne na dorozumievanie so zamestnávateľom a kolegami . Nikomu prekážať nebude ak budete v českej firme komunikovať po slovensky. Ak však pri práci vyžadujú češtinu, je možné, že ju bude potrebné vedieť po gramatickej aj hovorenej stránke (to sa dozviete v ponuke na brigádu). Preto pri takejto brigáde radšej zvážte vaše schopnosti. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, český jazyk má hlavne v gramatike úplne iné pravidlá a rôzne záľudnosti.

Ďalšou možnosťou, kedy si nevystačíte len so slovenským jazykom, je prípad ak ste našli brigádu v zahraničnej spoločnosti sídliacej v Česku, prípadne na pozícii recepčného, čašníka a podobne. Tu od vás, tak ako aj na Slovensku, bude vyžadovaná aj znalosť nejakého cudzieho jazyka (najpravdepodobnejšie angličtina alebo nemčina).

Pri pomocných prácach na stavbe, v kuchyni, zber ovocia, či zeleniny si určite vystačíte aj bez ovládania spisovnej češtiny, či iného cudzieho jazyka.

Chcem brigádu v Česku, na koho sa obrátiť?

Ak ste sa rozhodli, že túžite brigádovať v Česku je prirodzená otázka, čo robiť, koho osloviť, ak chcem brigádu v Česku nájsť. Možností je viacero:

  • sprostredkovateľská agentúra – najväčšia šanca, že nájdete brigádu podľa vašich požiadaviek je, ak navštívite nejakú sprostredkovateľskú agentúru, ktorá ponúka aj brigády a prácu v Česku.

 

  • oslovenie spoločností priamo – spoločnosti majú v súčasnosti v obľube uverejňovať pracovné ponuky na svojich webových stránkach (obyčajne sekcia „Kariéra“) alebo na sociálnych sieťach

 

  • kontakty – ak máte niekoho známeho, kto už v Česku pracuje, máte rovnako veľkú šancu sa tam zamestnať aj vy. Vie lepšie kde hľadať, koho osloviť, môže mať aj zaujímavé kontakty na ľudí v rôznych spoločnostiach.

 

  • brigádnické portály – obľúbenou forma hľadania brigády je na webe. Aj z našich štatistík vieme, že ľudia na internete často hľadajú slovné spojenie „brigády v Českej republike“ resp. „brigády v Česku“ a „práca v Česku“.

Zaujímavé odkazy

Na záver niekoľko dôležitých českých webových portálov, ktorá vám taktiež môžu pomôcť pri hľadaní brigády v Česku:

http://portal.mpsv.cz/upcr/  - Úrad práce Českej republiky

 

http://www.e-urad-prace.cz/ - online úrad práce. Prehľadný zoznam úradov práce v ČR a zároveň pracovné ponuky všetkých úradov práce v ČR.

http://www.prace.cz/ - najväčší český pracovný portál.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis