do:
Eur / hod.

Najpopulárnejšie krajiny pre prácu v zahraničí

Najpopulárnejšie krajiny pre prácu v zahraničí

12.11.2019

Rád by si získal nové skúsenosti a neobmedzoval sa iba na hranice Slovenska? Práca v zahraničí stále fascinuje najmä študentov, no aj ľudí, ktorí si prosto chcú privyrobiť o niečo viac- no dá sa to nastálo?

Samozrejme, výber tej najlepšej krajiny pre tvoj život musíš napokon uznať iba ty sám. Pokiaľ cítiš, že Slovensko ti je moc malé a vieš, že je už na čase preskúmať aj iné miesta, odporúčajú sa práve nižšie uvedené miesta. Nájsť to pravé miesto pre svoj život a prácu je extrémne ťažké, najmä ak je treba zvyknúť si na nový systém v krajine a zmieriť sa s tým, že odchádzaš z rodnej domoviny. Na druhej strane, pomôže ti to spestriť si životopis, aj keď ide len o brigádupotom to je učenie sa jazykov, spoznávanie histórie, kultúry a mnoho ďalších výhod práce v zahraničí.

 

Švajčiarsko

Priemerný plat vo Švajčiarsku máš okolo 5500 €, čo skutočne nie je málo. Veľa mladých ambicióznych ľudí odchádza práve sem a nie je to len kvôli platu, ale aj kvôli kvalite života, ktorú vo Švajčiarsku. Môžeš tam hľadať vysokú životnú úroveň obyvateľstva, modernú trhovú ekonomiku. Nezabúdajme však aj na to, že je to centrom finančníctva a bankovníctva.

 

Rakúsko

Sem sa hrnie asi najviac Slovákov- pretože je ľahko dostupné, má vyššie životné podmienky, ale aj plat. Taktiež je to úžasné miesto pre spoznávanie pamiatok a kultúry. Historické centrum Viedne je skvelým spôsobom odpočinku, pitie viedenskej kávy alebo navštívenie múzea Albertiny. 

 

Image

 

Česká republika

Okrem toho, že ide o našich bratov, naše jazyky sú veľmi podobné a dokážeme im porozumieť aj bez väčšej námahy, ich priemerná mzda je za tento rok odhadovaný na okolo 1050 €. Samotní zahraniční pracanti si podmienky pochvaľujú a sú nadpriemerne spokojní. Ako je vidno každým rokom, slovenskí študenti majú stále veľký záujem o štúdium a život práve tu.

 

Dánsko

Ide o druhú najlepšie zarábajúcu krajinu s priemerným platom 4552 € v rámci Európskej únie. Okrem toho sa mnoho ľudí, ktorí toto miesto navštívili pochvaľujú aj usporiadanie svojho života, nájdenie balansu medzi súkromím a prácou. Severské krajiny sú charakteristické svojou prírodou, je to krajinou inej kultúry- Vikingov. Bude ti stačiť angličtina, no v každom prípade nie je od veci naučiť sa aj pár fráz v ich rodnom jazyku- určite to ocenia. 

 

Image

 

Španielsko

Mladým ľuďom, ktorí sa dostali do Španielska za prácou, alebo kvôli brigáde, si najviac pochvaľujú relax počas dňa a nočný život miest ako je Madrid. Najviac si pochvaľujú ich kuchyňu a drinky, ktorých sa nevedia nabažiť. Čo sa na druhú stanu týka ekonomiky, Španielska priemerná mzda sa pohybuje okolo 2220 €. Každopádne mnoho ľudí hovorí o určitej pohode, ktorú im Španielsko dodalo. Najčastejšie sa stáva miestom, ktoré najvštevujú najmä študenti a to pomocou krátkych brigád a výmenných pobytov.

 

Kanada

Mimo Európskej únie je tu Kanada, ktorá ročne uvíta množstvo ľudí zo zahraničia. Aj napriek tomu, že Kanada samotná sa delí na niekoľko provincií, minimálne na hodinu dostaneš v priemere okolo 12 CAD. Kanada sa nachádza na prvých priečkach, čo sa týka životnej úrovne. Môže sa nám zdať drahšia, než sme zvyknutý, no platy a životná úroveň sú dosť vysoké. Kanada spolu s USA patrí medzi zaujímavé krajiny s bohatou mentalitou, kultúrou - možno preto to toľko mladých ľudí fascinuje.

Ak chceš vedieť viac, prečítaj si naše články- Brigádnické zážitky z USA a možno ťa zaujmú aj zážitky brigádnikov v Británii.

 

Image

 

Nemecko

Ako jedna z hlavných ekonomických mocností v Európe, stavia sa taktiež ako krajina s vysokou životnou úrovňou. Až 69% ľudí tu je spokojných so svojou prácou. Pre príklad samotný Berlín má toho mnoho, čo ponúknuť a skutočne vie potešiť každého. Mesto bolo formované najmä svojou históriou, čo sa odzrkadľuje aj v jeho vzhľade dnes.

 

Práca v zahraničí nie je pre každého, každý kto má s týmto skúsenosť to vrelo odporúča. Skúsenosti v zahraničí sa vysoko cenia, môže ti to dokonca pomôcť pri hľadaní lepšej práce aj u nás na Slovensku

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis