do:
Eur / hod.

ODVÁŽIL BY SI SA NA TIETO PRÁCE? Nič pre citlivky...

ODVÁŽIL BY SI SA NA TIETO PRÁCE? Nič pre citlivky...

31.10.2019

Sviatky dušičiek, pre niekoho Halloween. Pre tých, ktorí sa radi boja, sme našli niekoľko zamestnaní, na ktoré sa odvážia iba skutočne silní ľudia s oceľovým žalúdkom! Neveríš? Tak si ich prezri...

Máš rad, keď ti mráz prechádza po chrbte, sleduješ rád horory a si nadšencom adrenalínu? Pravdepodobne ťa zaujmu aj TOP najrizikovejších a najnepríjemnejších prác, aké existujú. Asi sa nikdy neuspokojíš s klasickou ponukou prác alebo brigád - nechaj sa inšpirovať odvážnymi ľuďmi, ktorí v svojej práci čelia mimoriadnemu nebezpečenstvu a nie práve príjemným situáciám.

 

Policajný potápač

Vieš si predstaviť ponárať sa do studenej, špinavej vody len preto, aby si našiel ľudské pozostatky, mŕtve zvieratá, zbrane a podobne? Policajný potápač nemá na výber, je to súčasť jeho práce. Nejde o nič jednoduché a veríme, že tomu predchádza aj svedomitý tréning. Takže nič pre ľahké povahy so strachom z potápania.

 

Umývači okien mrakodrapov

Bojíš sa výšok? Ta vynechaj túto kategóriu, alebo s dostatočným odstupom sleduj týchto machrov. Predstaviť si, že tvojou jedinou istotou je lano, ktoré máš obopnuté okolo tela a tvoja telo bezmocne visí vysoko v oblakoch. Toto skutočne nie je práca pre každého.

 

Image

 

Rodeo klaun

Sledovali ste niekedy tradičnú zábavu Španielska- rodeo? Divili ste sa, kto sú tí muži, čo s vo farebnom odeve vrhajú pred býka? Oni sú práve tie duše napospas osudu, ktoré v krízových situáciách zachraňujú toreadorovi. No, títo chlapi to majú poriadne náročné.

 

Epidemiológovia

Prichádza práca, ktorá taktiež ohrozuje ľudský život, no ide o niečo viac zákerný spôsob. Epidemiológovia sa snažia zaistiť a skúmať určité oblasti, v ktorých boli rozšírené rôzne nákazy a ochorenia, aby neprepukli do úplnej epidémie. Na ich dennej báze je práve skúmanie nakazených alebo mŕtvych tiel. Je tu veľké riziko toho, že aj člen tímu sa môže nakaziť.

 

 Image

 

Pyrotechnici

Čo je ich prácou? Okrem iného aj neškodňovať bomby. Vo filmoch mnohokrát vidíme, aké to asi môže vyzerať, koľko nervov stojí prestrihnutie jedného kábliku a podobne. Všímame si vôbec, ako moc je ich práca podstatná? Obetujú svoj vlastný život preto, aby zachránili iných. Skutočná odvaha.

 

Chytači krabov v Aljaške

Kto by to povedal? Ide o extrémne nebezpečné povolanie, ktoré pripravilo o život nejedného. Dlhé noci na mory, mrazivé teploty, búrky a studené more. Títo odvážni lovci žijú niekoľko týždňov v malých izbičkách a občas pracujú bez prestávky 48 hodín. To je výkon. V Amerike ide o najnebezpečnejšie povolanie vôbec.

 

Image

 

Zmrazovanie tiel

Ak trpíš fóbiou z mŕtvych tiel, smrti a z ihiel, tak nad touto prácou nepremýšľaj. Prečo? No, jedná sa o pozíciu pracovníka, ktorý sa stará o to, aby telo pozostalého ostávalo zmrazené a nedotknuté. Je to stále veľmi kontroverzná téma medzi mnohými vedcami, ale niektorí ľudia si nenechajú meniť názory a čakajú na svoje zmŕtvychvstanie.

 

Forenzný entomológ

Väčšine ľudí je akýkoľvek kontakt s hmyzom veľmi nepríjemný. Iní ľudia tieto malé tvory obdivujú a dokonca s nimi pracujú každý deň. Práca forenzného entomológa zahŕňa prácu s nimi, no nejde o obyčajných mravcov na chodníku. Ide o hmyz alebo larvy, ktoré dopomáha pri rozkladaní sa tiel. Pomáhajú určovať napríklad čas smrti a oblasť, v ktorej obeť možno umrela.

 

Image

 

Medicínsky tester

Čo všetko si schopný podstúpiť pre peniaze? Ak ťa baví hranie „ruskej rulety“ so svojím zdravým je tu pre teba tester nových liekov. Nie je to sranda, naozaj to ľudia robia najmä kvôli platu, ktorý ich čaká. Nie je to však vždy príbeh so zdarným koncom. A niet sa čomu diviť, testovanie liekov, ktoré ešte nie sú celkom pripravené na užitie, nespôsobujú nič dobré. Každopádne, tester nastupuje dobrovoľne, takže je to iba na tebe.

 

Čistenie miesta činu

Všetci sme videli aspoň jednu časť CSI. Nie je to nič príjemné pozerať sa na miesta činu ako také, na druhej strane je to niekoho celé živobytie. Upratovanie, ako také je bežná práca a nemôže sa mu vyhnúť ani miesta činu. Mal by si žalúdok na túto prácu?

 

Zaujala ťa naša "odvážna" ponuka? Vytvor si ešte dnes svoj online životopis a vyhľadaj si brigádu, ktorá ulahodí tvojmu extrémmnemu vkusu. Každá brigáda je začiatkom k tvojej vysnívanej práci :)

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis