do:
Eur / hod.

Študenti a brigádovanie na Slovensku

Študenti a brigádovanie na Slovensku

14.04.2014

Napriek situácii na trhu práce, ktoré je určite všetkým dobre známa, sa v mesiacoch apríl, máj a jún stretávame pravidelne každý rok s nárastom brigádnických pracovných ponúk, a to v takmer všetkých oblastiach Slovenska. Rozhodujúce je kedy študenti začnú brigádu na Slovensku hľadať a koľko času a úsilia sú hľadaniu ochotní venovať.

Ponúk na brigády v Bratislave je najviac

Študent, ktorí si hľadá brigádu na leto na Slovensku, by mal rozmýšľať aj nad tým, či sa mu nevyplatí hľadať brigádu aj v inej oblasti, ako v tej v ktorej má trvalý pobyt. Sú oblasti Slovenska, kde nájsť brigádu je skutočný problém. Preto ak študent vie, že sa mu vyplatí nájsť prechodné ubytovanie na ubytovni alebo u známych, mal by uvažovať aj nad touto možnosťou. V Bratislave je už tradične najviac ponúk na brigády. Tieto brigády na leto zamestnávatelia zverejňujú už v apríli - júni, preto ak chce študent v lete brigádovať, mal by začať nad tým rozmýšľať oveľa skôr ako pár dní pred ukončením školského roka. 

Brigádnické pozície sú z rôznych oblastí, preto si študenti môžu vybrať to čo im je najviac pochuti. Najviac možností sa im ponúka na pozíciách ako čašník,  predavač v stánku s občerstvením, turistický sprievodca a následne rôzne administratívne a pomocné práce. Brigády v Bratislave sú veľmi obľúbené aj študentami, ktorí chcú bližšie spoznať mesto a jeho spoločenský život. Okrem Bratislavy sa viac ponúk nachádza aj v okolitých okresoch. Takže ak hľadátu napríklad brigádu v Pezinku je v týchto mesiacoch šanca, že pri hľadaní budete úspešní. Aj brigáda v Senci môže byť pre študentov veľmi zaujímavá, napríklad aj kvôli blízkosti známeho rekreačného strediska Slnečné jazerá.

 

Študentské brigády na leto v Nitre

Nitra je známym študentským mestom a hoci ponuky na brigády v Nitre nie sú tak rozmanité a nie je ich toľko ako v hlavnom meste, najmä v letných mesiacoch je viacero možností, kde študent môže pracovať. Je tu však určite väčší konkurenčný boj medzi prázdninujúcimi študentami ako je tomu v Bratislave, keďže na jednu brigádnickú pozíciu sa hlási väčšie množstvo záujemcov a koncom júna už je takmer nemožné nejakú brigádu v Nitre nájsť.

Časť brigádnikov pracuje na mestskom kúpalisku, či už na pozícií plavčík alebo ako predavač v stánku s občerstvením, ďalej sa ponúkajú rôzne pomocné a administratívne brigády a kvôli väčšiemu množstvo turistov sú často uverejňované aj ponuky na prácu čašníka v reštaurácicách a iných stravovacích zariadeniach.

 

Brigádovať v lete sa dá aj na východe Slovenska

Napriek tomu, že východné Slovensko je čo sa týka počtu brigád pre študentov na tom horšie, šanca získať brigádu na letné mesiace je väčšia ako počas iných mesiacov v roku. Metropola východu je často navštevovaná turistami, a preto sú brigády v Košiciach hlavne z oblasti cestovného ruchu a hotelierstva. Okrem toho sú bežné aj brigády na stavbách, či iné pomocné práce

Aj brigáda v Prešove môže byť pre východniarov zaujímavá. Tu je však ponúk pre študentov menej, preto treba hľadať čo najskôr. 

Brigády vhodné pre mladších ako 18 rokov

Sú rôzne brigády vyslovene vhodné pre neplnoletých. Ide prevažne o ľahké a jednoduché práce, roznášanie letákov, pomocné práce v predajni (vykladanie tovaru) a pod. Sú dokonca aj brigády pre 14 ročných. Tu ide o rôzne účinkovania na kultúrnych, športových podujatia, či v reklame. 

 

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis