do:
Eur / hod.

Veľtrhy brigád a práce pre študentov

Veľtrhy brigád a práce pre študentov

19.05.2014

Zavítali ste už niekedy na veľtrh práce? Veľtrhy práce sa každoročne konajú po celkom Slovensku. Ich cieľovou skupinou sú často aj študenti a absolventi škôl. Ide o jedinečnú možnosť ako sa porozprávať priamo so zástupcami spoločnosti a zistiť všetky informácie o brigádnických pozíciách, ktoré vás zaujímajú. Avšak aj na účasť na takomto veľtrhu by ste sa mali pripraviť, aby ste mali čo najväčšiu šancu nájsť to správne miesto pre vás.

Analýza zamestnávateľov (vystavovateľov)

Každé takéto podujatie má  svoju webovú stránku veľtrhu, na ktorej v časovom predstihu zverejňuje zoznam všetkých zamestnávateľov, ktorí budú na pracovnom veľtrhu ponúkať voľné pracovné pozície a umožnia kontakt s nimi.

Vopred si zistite, ktorí zamestnávatelia by boli pre vás zaujímaví. Často si viete už dopredu zistiť aj to, kde presne sa bude nachádzať ich stánok. Ideálne je spraviť si zoznam týchto zamestnávateľov a navštíviť ich stánky. Ušetríte tak veľa času hľadaním vo veľkých priestoroch veľtrhu, keďže zamestnávateľov na takýchto podujatiach bývajú desiatky.

Môžete si tiež už v predstihu pripraviť otázky, ktoré by vás zaujímali ohľadne ponúkaných pracovných pozícií, pracovných podmienok, kolektívu a pod. Zástupcovia firmy určite ocenia vašu pripravenosť. V každom prípade si zistite aj vy sami čo najviac  dostupných informácií o zamestnávateľovi (spoločnosti), ktorého chcete osloviť.

Pracovné veľtrhy pre študentov

Niektoré pracovné veľtrhy sú vyslovene zamerané na študentov a čerstvých absolventov. Tie sa obyčajne konajú na niektorých slovenských univerzitách. Na týchto veľtrhoch sú ponúkané len brigády a práce vhodné pre študentov a čerstvých absolventov, t.j. také, ktoré nevyžadujú skúsenosti, či nejaké špecifické zručnosti. Ide napríklad aj o rôzne stáže v slovenských firmách aj platené stáže v zahraničí.

Z takýchto podujatí môžeme spomenúť napríklad Národné dni kariéry 2014, ktorých 19. ročník sa konal v apríli v Bratislave, či Dni príležitostí, ktoré sa konajú hneď na pôjde niekoľkých slovenských univerzít.

Životopis

V niektorých prípadoch môžu zástupcovia spoločnosti chcieť od vás aj váš životopis. Preto si pre istotu prineste na veľtrh niekoľko kópií svojho životopisu so sebou. Ako správne napísať životopis sa môžete dočítať aj v článkoch na našom portáli.

Kontakty

Veľmi cennými pre vás môžu byť aj kontakty, ktoré si odnesiete z veľtrhu. V každom stánku zamestnávatelia ponúkajú zdarma rôzne prospekty o pracovných pozíciách v spoločnosti ako aj spoločnosti samotne. Takmer na všetkých môžete nájsť aj telefonický či mailový kontakt, na ktorý sa neskôr môžete ozvať, či dokonca dostanete vizitku  s kontaktnými údajmi priamo niektorého zo zamestnancov zodpovedných za výber pracovníkov v danej spoločnosti. Ak vám ju neponúkne sám, skúste si vizitku vypýtať.

Ak vás zaujme nejaká ponuka tejto spoločnosti, nemali by ste váhať a ozvať sa telefonicky priamo zamestnancovi, ktorý vám svoju vizitku dal.

Sprievodné podujatia

Na veľtrhoch práce sa obyčajne koná množstvo sprievodných podujatí  - prednášok, workshopov, seminárov, či kariérneho koučingu. Program si takisto viete vopred vyhľadať na stránke podujatia a rozvrhnúť si tak čas, ktorý na veľtrhu strávite.

Neváhajte využiť možnosť navštíviť takéto bezplatné podujatia. Obyčajne sa venujú tipom pre lepší životopis, radám pre pracovný pohovor, najnovším trendom pri hľadaní zamestnania, či dokonca testujú vaše jazykové zručnosti  a pod. Veľmi cenné informácie vám poskytnú priamo odborníci z praxe.

Po skončení veľtrhu

Vaša snaha o nájdenie brigády, či trvalej práce by nemala skončiť ihneď po prejdení východu z pracovného veľtrhu. Po návrate domov z veľtrhu si pozorne preštudujte prospekty o spoločnostiach, ktoré ste si priniesli, založte vizitky od zástupcov spoločnosti a sledujte pracovné ponuky daných spoločností. Pravidelne sa informujte o ponúkaných pozíciách a zostaňte aktívny v hľadaní. 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis