do:
Eur / hod.

Hľadať brigádu nestačí

Hľadať brigádu nestačí

18.07.2022

Aj dnes sa veľkému percentu študentov a absolventov nedarí nájsť žiadnu platenú brigádu či pracovnú pozíciu na trvalý pracovný pomer. Aktuálne sa nezamestnanosť mladých ľudí do 25 rokov pohybuje na úrovni 32,9%. Rozhorčenie mladých ľudí je čoraz väčšie a ani v najbližších mesiacoch sa nepredpokladá, že situácia sa z ničoho nič zmení.

Ak sa teda v blízkej dobe neprispôsobí okolie , je už len na mladých ľuďoch ako na tento fakt budú reagovať. V tejto fáze však nepomôžu nadávky na systém školstva, na slabú či žiadnu spoluprácu škôl so spoločnosťami a celkovú prípravu mladých ľudí na trhu práce.

 

Aj samotný mladý človek môže rozhodnúť o tom, ako bude v živote úspešný.  Záleží najmä od toho, čo všetko sa pre to pokúsi spraviť a čo všetko bude pre to ochotný obetovať.

Nie všetci mladí ľudia majú úplne totožnú štartovaciu čiaru v živote, no ich snaha a odhodlanie im môže zabezpečiť úspech aj napriek horšiemu postaveniu na začiatku.

 

 Image

 

Spoločnosti chcú človeka s praxou

„Kde mám získať prax, keď ma nikde nechcú vziať lebo nemám prax?!“ Celkom logická otázka, no táto zamotaná situácia  už nejednému človeku úplne zobrala chuť do hľadania zamestnania. Naozaj to znie takmer beznádejne, no situácia nie je až taká zúfalá ako sa na prvý pohľad zdá. Treba však vedieť ako sa s ňou vysporiadať.

Skúsili ste všetko preto a  využili ste všetky možnosti už počas štúdia, aby ste prax získali? Na školách (najmä vysokých, ale stále častejšie  aj na stredných školách) je založených hneď niekoľko študentských organizácií či spolkov, ktoré mladým ľuďom pomáhajú získavať prax, zoznamujú ich so spoločnosťami, ich pracovnými podmienkami a pomáhajú im získavať praktické znalosti na rôznych projektoch pod dohľadom odborníkov z praxe. Samotné organizácia lákajú do týchto organizácií rôznymi podujatiami, dňami otvorených dverí a podobnými náborovými akciami, no záujem o ne zo strany ostatných študentov je stále pomerne nízky.

Tí, ktorí ešte majú tú možnosť, aby sa do nejakej takejto organizácie či klubu zapojili, by viac nemali váhať. Práve to je jedna z možností ako získať prax a potrebné zručnosti. Nejde len o to, že si budete môcť napísať do životopisu, ale získate veľmi dobré skúsenosti a kontakty.

 

 Image

 

Absolventi bez praxe a práce

Tí, ktorí už nemajú tú možnosť zapojiť sa do nejakej takejto organizácie tiež nemusia zúfať, no hlavne by nemali zostať neaktívni. Ak sa vám nedarí nájsť prácu, robte také aktivity, ktoré by vám v nájdení mohli neskôr pomôcť.

To čo dnes zamestnávateľov zaujíma a čo si často na pohovoroch všímajú je nadšenie pre prácu v ich spoločnosti, pre oblasť pôsobenia v ktorej pôsobí. To znamená, že ak viete, v ktorej oblasti by ste chceli nájsť uplatnenie, snažte sa dozvedieť o tejto oblasti čo najviac – čítajte blogy, publikácie, spravodajstvo z danej oblasti.

 

Rovnako sa zaujímajte aj o pozíciu, o ktorú by ste mali záujem. Zdrojov kde sa o tom dočítať je na internete množstvo. Na pracovnom pohovore  zamestnávateľ po pár minútach uvidí, že máte veľký prehľad a váš záujem o danú prácu je skutočne veľký.

 Image

 

Ak viete o nejakej zručnosti, ktorá je pre danú prácu potrebná, neváhajte sa ju doučiť na nejakom kurze. Hoci tieto kurzy a workshopy nie sú zadarmo, investícia do nich vložená, sa vám môže mnohonásobne vyplatiť. 

Ak sa vám do sebavzdelávania napriek tomu nechce investovať peniaze, môžete nájsť hneď niekoľko celkom bezplatných vzdelávacích podujatí na celom Slovensku,  ktoré vám taktiež pomôžu rozšíriť si vaše vedomosti v danej oblasti.

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis