do:
Eur / hod.

Zvládni s nami svoj pracovný pohovor!

Zvládni s nami  svoj pracovný pohovor!

20.11.2020

Stres a nervy pred pohovorom? Pomôžeme ti prekonať trému a dáme ti rady, ako zvládnuť pracovný pohovor! Čo je treba vyhľadať a čo je treba si nachystať a nezabudnúť zobrať.

Okolo pohovorov sa dozvieš mnoho mýtov, ktoré sme pre teba vyvrátili už v minulom článku. Existuje však niekoľko rád a pomocných tipov, ktoré ti pomôžu objaviť potrebné informácie o práciako na ne reagovať – tiež ktoré veci si nezabudnúť a ktoré vec je možno lepšie vynechať.

 

Poriadne si prečítaj ponuku

Pokiaľ hľadáš prácu v jednom odbore už dlhšie a postupne sa začítavaš do každej požiadavky na kandidáta, zistíš, že mnoho zamestnávateľov hľadá to isté. Samozrejme, to vždy závisí od profesie – ako napríklad také brigády v administratíve: treba spoľahlivého, organizovaného človeka, atď. Avšak je treba naozaj čítať tieto ponuky – skrýva sa v nich totiž presne to, podľa čoho budú personalisti posudzovať či sa pre prácu hodíš. Mnoho ľudí to robí stále tak, že požiadavky iba narýchlo prejde, ale nezamyslí sa nad nimi.

 

Čo hľadáš ty?

Možno, že momentálne nie je situácia na Slovensku práve taká, aby sme si vedeli robiť veľa nárokov na zamestnávateľa, avšak stále je dôležité myslieť aj na to, čo chceš ty. Šťastný človek v práci totiž spraví toho oveľa viac a kvalitnejšie odvedie svoju prácu.

Náš tip je: Vytvor si list, kde zoradíš svoje požiadavky vzhľadom na svoje vzdelanie, svoje schopnosti a vedomosti a okolnosti.

 

Image

 

Zisti toho viac o firme, ktorá ťa zaujala

Objavil si zamestnávateľa, ktorí ťa zaujal? Tak potom zisti o ňom viac. Ak ťa zaujal aj po tom, čo si si prečítal niečo o firme, tak potom je to super a môžeš odoslať svoj životopis.

Poznať aj nejaké tie základné informácie o firme a aj ich oceniť na pohovore je pozitívny bodík. Nie je potrebné to s chválou preháňať, aby si nevyznel vtieravo, avšak záujem o firmu každého zamestnávateľa poteší.

 

Priprav sa na pohovor

Podarilo sa ti dostať pozvanie na pohovor? Tak gratulujeme – teraz je dôležité si ho trochu preskúšať. Na pohovor sa neoplatí ísť nepripravený, to sa už dávno vie. Keďže máš za sebou hľadanie základných informácií ohľadom firmy, tak v tom prípade budeš vedieť aj povedať, prečo ťa zaujala ich ponuka a celkovo firma. Precvič si však čo povieš o sebe a nezabúdaj ani na prvý dojem, ktorý je dôležité zanechať pozitívny.

 

Oblečenie a vlasy

Nezabudni si večer pred pohovorom vyžehliť si svoje čisté oprané oblečenie. Je potrebné aby veci boli slušné (takže žiadne minisukne, tepláky a pod.) a v neutrálnych farbách, ktoré nebudú dráždiť oči. Účes by tiež nemal byť ničím extravagantný, zvoľ niečo pohodlné a neutrálne.

 

Prezri si miesto, kde máš na pohovor prísť

Ešte pred pohovorom si poriadne prezri spoje a cestu tam, kde máš mať svoj pohovor, pretože inak sa môže stať, že budeš meškať alebo sa stratíš. To skutočne nie je najlepší začiatok. Zamestnávateľa nenechaj čakať, ospravedlniť ťa môže iba naozaj neodvrátiteľná situácia.

 

Čo si (ne)môžeš zabudnúť?

Určite by si si na pohovor nemal zabudnúť zobrať aj kópiu svojho životopisu- je to len pre istotu ale predsa. Niekedy ti zamestnávateľ dá presné inštrukcie čo ešte priniesť (ako napríklad diplomy alebo certifikáty, ktoré si uviedol aj v životopise).

Neodporúča sa na pohovor niesť svoj mobil, ale kto si vie v dnešnej dobe predstaviť ísť niekam bez mobilu? Môžeš si ho priniesť, iba pre istotu, ale s vypnutým zvukom!

 

Image

 

Hlavne počúvaj a odpovedaj

Zamestnávateľ ťa neprišiel vypočúvať, ale porozprávať sa. Hlavná téma? Samozrejme, tvoje ambície, pracovné skúsenosti a pár viet o tebe. Zamestnávateľ svojho budúceho zamestnanca musí zhodnotiť z mnohých strán a už dávno to nie je iba o sympatiách alebo len čisto o dobrej škole – podstatné je byť pracovne schopný, mať vedomosti o oblasti, o ktorej musíš a napokon či si dobrý člen tímu. Počúvaj, odpovedaj a pýtaj sa! Preukáž svoj záujem.

 

Toto sú základné body pre chystanie sa na pohovor. Ide skutočne iba o základ a bližšie informácie z niektorých bodov dostaneš v našich iných článkoch spravodajstva! Držíme palce Wink

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis