do:
Eur / hod.

4 dôvody prečo ťa nezobrali na brigádu

4 dôvody prečo ťa nezobrali na brigádu

16.02.2016

Prepáčte, ale hoci výborne zodpovedáte našim požiadavkám, vybrali sme iného kandidáta. Známa to výhovorka, však? Pýtaš sa, prečo nezobrali práve teba? Ponúkame ti štyri najčastejšie dôvody.

Internet využívame dennodenne. Ponúka nám nespočetne veľa možností, ako sa zamestnať. Na hľadanie práce nemusíme byť len on-line. Organizujú sa veľtrhy, burzy práce, networkingové stretnutia. Personálne agentúry ponúkajú kompletný servis. Máme kamarátov, ktorí môžu poznať niekoho, kto pozná niekoho...Skúsil si všetky alternatívy, no nebadáš úspech? Zrejme treba hľadať chybu na inom mieste. Zamerali sme sa na 4 možné príčiny, ktoré si často neuvedomíme a určite sa z nich poučil aspoň jeden z nás.

 

1. Neoriginálny životopis

Hoci naše schránky pomaly ale isto strácajú na objeme papierových obálok, nie všetko sa dá nahradiť elektronickou formou. Uchádzači sa domnievajú, že v dnešnej dobe je dôležité len zaslať životopis e-mailom. Samozrejme je nutné vytvoriť ho na počítači, no skús si ho vytlačiť a navštíviť zamestnávateľa osobne. Otvor oči keď kráčaš po známej ulici v meste a zbadáš množstvo vývesiek „hľadáme posily“. Chodievaj na veľtrhy práce, alebo sa o voľné miesto spýtaj vo vysnívanej firme. Nikdy nevieš, kedy sa im môže uvoľniť pozícia. 
Nezabudni vyzdvihnúť v životopise svoje silné stránky. Pri písaní životopisu sa môžeš inšpirovať našimi článkami. Vyjdi z radu a namiesto Times New Roman použi iné, zaujímavejšie písmo či farby. Je potrebné sa odlíšiť od konkurentov. I keď len detailmi.

 

2. Ešte nie si pripravený na pohovor

Prvý krok by sme mali. Životopis vhodný do NASA, ide sa ďalej. Nie je všetko tvoriť v pohodlí domova svoje resumé. Je čas stretnúť sa so zamestnávateľom zoči- voči. Naštuduj si vopred o danej firme čo najviac, aby si nevyzeral ako náhodný okoloidúci. Samozrejme, prvý pohovor nebol pre nikoho príjemný, no práve preto s ním začni čo najskôr. Čím viac skúseností na pohovore nazbieraš, tým lepšie budeš pripravený na „originálne otázky“ typu: „Vaše slabé stránky?“. Naozaj je dobré premýšľať vopred, improvizáciu si nechaj na piatkový večer. Zober si so sebou životopis, motivačný list a aj všetky diplomy. Chceš vyzerať ako „profík“, nie? Pekne sa obleč, aby si sa cítil príjemne, daj si obľúbenú vôňu. Žiadne výstredné kúsky. A hlavne ťa prosíme, nemeškaj. Naozaj nechaj radšej jeden pramienok nevyžehlený. Len sa snaž dostaviť načas. Počas pohovoru sa nenechaj rozptyľovať prízvukom nadriadeného ani padajúcou vločkou vonku. Vieme, že pohovory nie sú komédia, no nie všetko v živote musí byť vtipné. No neseď tam zasa ako jelšové drevo, snaž sa vyčariť mierny úsmev, pozitívny dojem má veľký vplyv na rozhodnutie.


3. Záujem nie je staromódny

No, len si pekne rozpomeň čo ti to tá učiteľa na ZŠ vtĺkala do hlavy. Poďakuj. Veru, aj po pohovore, hoci sa jedná o formálne stretnutie, slušnosť káže poďakovať. Tak nestrúhaj machra, sadni za počítač a vymysli pár riadkov. Vyjadri vďaku za obetovaný čas, a spomeň ako príjemne si sa vo firme cítil. Môžeš nenápadne opäť pripomenúť, že tvoje schopnosti zapadajú do tých, ktoré od teba požadujú. Je mi jasné, že nie pre každého je hračka vymyslieť e-mail pre osobu, ktorú si videl prvý krát v živote. Snaž sa byť jasný, vecný, citovo nevydieraj. Rovnako ako životopis aj e-mail potenciálnemu zamestnávateľovi by mal byť naformátovaný.

 

4. Tvoja osoba vyzerá nespoločensky

Tvoja fotka presiahla 200 likov. Porazil si dokonca nový účes svojho suseda. Super! Ale naozaj si myslíš, že fotka s červenými očami a neprítomnou tvárou na house-party patrí na sociálnu sieť? Dám ti hádanku. Dozvieš sa, že príde nová spolužiačka. Poznáš meno a zaujíma ťa, ako vyzerá. Čo prvé spravíš? Presne tak. Preťukneš si jej profil na Facebooku, Twitteri, či Google+. Myslíš, že zamestnávatelia neurobia to isté? Dokonca už pred pohovorom. Je to predsa najjednoduchšia forma, ako sa dozvedieť o kandidátovi bez siahodlhých rozhovorov. Snaž sa preto vymazať takéto „kariére nelichotivé“ obrázky. Alebo aspoň nastav ich viditeľnosť voči neznámym ľuďom. Aj v budúcnosti môžu vyjsť na povrch tvoje nevydarené zábery. Preto si nabudúce rozmysli, či si ich nenecháš ako pamiatku vytlačené v zamknutej zásuvke.

 

Potrebuješ ponaučenie na záver? Tak teda ešte raz: potráp sa so životopisom. Raz ho vylepšíš a bude ti prinášať ovocie dlhú dobu. Priprav sa na pohovor, vystupuj príjemne a sústreď sa na otázky. Po interview nezabudni prejaviť záujem o zamestnávateľa. Ešte stále môžeš ovplyvniť jeho rozhodnutie. A nakoniec, nezabudni odstrániť hanlivé fotky z povrchu sociálnych sietí. Dúfame, že sme ti týmito tipmi pripomenuli dôležité kroky, ktoré je potrebné vylepšiť pri hľadaní vytúženej práce. Začni hľadať už dnes.

 

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis