do:
Eur / hod.

Aký vplyv má brigáda na tvoje budúce zamestnanie?

Aký vplyv má brigáda na tvoje budúce zamestnanie?

22.07.2021

Svoju brigádu si skoro každý veľmi dobre pamätá. Išlo totiž o jeden menší krok k dospelosti. Nešlo pritom iba o privyrobenie peňazí. Možno si to mnoho ľudí neuvedomuje, brigádovanie v živote mnohých zanechá svoje stopy, učí nás zodpovednosti, komunikácii, novým zručnostiam a niekedy sa stávajú i príležitosťou spoznania svojho budúceho zamestnania.

Brigády sú populárne medzi mladými ľuďmi a študentami a okrem nich, aj medzi tými, ktorí majú iné povinnosti a časové obmedzenia, ako napríklad seniori alebo rodičia na materskej. Brigády sú skvelá príležitosť ako spoznávať samého seba po kariérnej stránke, čo nás naozaj baví a v čom sme dobrý. Do života prinášajú dočasné benefity, ako je výplata, ale aj dlhotrvajúce, čím je prax.

 

Image

 

Skúsenosť do života

Hovoríš si, že brigáda je len tak pre peniaze? Možno v neskoršom veku, napríklad na vysokej škole nad ňou môžeš začať uvažovať aj inak. Brigádovanie sa vyplatí viac, než len pre výplatu a vpísanie do životopisu. Spoznáš na nej mnoho ľudí, ktorí sa môžu stať i tvojimi priateľmi, môžeš sa naučiť niečo úplne nové a hlavne získaš týmto spôsobom skúsenosti do života- dobré i tie zlé.  

 

Pracovné skúsenosti

Čím viac brigád vyskúšaš, povedzme, niektorí naraz i dve, môžeš lepšie porozmyslieť, čo ťa baví a hlavne na čo máš naozaj talent. Niekedy vie brigáda pomôcť aj pri rozhodovaní sa, na akú školu budeš chcieť ísť. Napríklad dlhodobo budeš vypomáhať ako asistent pre IT firmu, je možné, že sa prihlásiš na školu, ktorá ti zaručí toto vzdelanie a neskôr sa môžeš hlásiť na pozíciu IT-čkára.

Každá brigáda sa počíta, hlavne ak si mladší. Je úplne jasné, že nikto nezačne vysoko a je možné, že tvoje brigády sa budú zakladať na „jednoduchšej práci“ ako napríklad kosenie trávnika, vypomáhajúci čašník v miestnom podniku alebo ako asistent predaja v obchode s oblečením, ako skladník a pod. Neznamená to však, že si aj z týchto pozícií nemohol nabrať isté zručnosti, ktoré ťa dostanú na vyššie miesta.

 

Image

 

Osobný rast

Ako sa hovorí „práca zušľachťuje“. Brigády pre mladých ľudí robia veľa aj z hľadiska osobného rastu. Brigádnici, ktorí sa ešte len začali realizovať v pracovnom prostredí sa musia naučiť mnohé rešpektovať – nie len bezpečnostné opatrenia, ale aj príkazy, zákazy a úlohy od svojho šéfa, naučiť sa občas pracovať pod tlakom a učiť sa byť spoľahlivý. naučíš sa disciplíne, multi-taskingu (ak máš napríklad školu i prácu naraz), naučíš sa, ako sa motivovať a dodržiavať deadliny. Veľakrát si tieto „maličkosti“ ani neuvedomujeme, ale určite sa každou pracovnou skúsenosťou dejú a v našej hlave zväčňujú.

 

Brigáda je skvelým začiatkom do života každého mladého človeka. Pripravuje ťa na rôzne typy situácií a otvára dvere do nových kariérnych začiatkov. Takže v skratke áno, brigáda má vplyv na tvoje budúce zamestnanie, priamy alebo nepriamy, pretože každá z tvojich pracovných skúseností ťa formuje pre tvoju nasledujúcu cestu. Čím viac toho vyskúšaš, tým viac budeš sám seba spoznávať, takže ak si pripravený, mnohé brigády nájdeš už dnes tu.

  • Registrácia
    • Ako brigádnik (hľadám brigádu)
    • Ako zamestnávateľ (ponúkam brigádu)
Get it on Google play

Aktuality

30.03.2022

Poradňa pre zamestnávateľov inzerentov

Ako správne narábať s naším portálom a ako si získať, čo najviac brigádnikov? Poradňa nie je iba pre brigádnikov, ale i zamestnávateľov, ktorí to na našom portály ešte nepoznajú a potrebujú poradiť!

Čítať viac

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Pridaj si túto brigádu medzi

obľúbené, avšak najskôr sa

musíš prihlásiť na portáli

Ak sa chceš nahlásiť

na túto brigádu musíš

byť na portáli prihlásený

Nová brigáda

TOP brigáda

Občianska inzercia

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

najskôr sa však musíte

zaregistrovať a prilásiť.

Potrebujete brigádnika?
Zaregistrujte sa a pridajte
dopyt personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Pridávať brigádu môže

len zamestnávateľ :)

Zadať dopyt môže

iba zamestnávateľ :)

Vyhľadávať v databáze

brigádnikov môže iba

zamestnávateľ :)

Zverejnite svoju brigádu na portáli,

jednu môžete inzerovať zadarmo.

Potrebujete brigádnika?
zadajte svoj dopyt
personálnym agentúram.

Vyhľadajte si brigádnikov

v databáze životopisov,

služba je spoplatnená.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Objednajte si zobrazenie svojho
loga do pozície TOP
a zvýraznite svoju firmu.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zvýraznite si svoju brigádu

a označte ako ju TOP.

Zobrazí sa vám na

popredných miestach.

Táto funkcia je určená len

pre zamestnávateľov.

Zaregistrujte sa a požiadajte

o zaradenie do katalógu.

Číslo udáva počet brigád, ktoré sa vam aktívne zobrazujú zo všetkých vami zadaných brigád, s ohľadom na počet zaplatených inzerátov.

Číslo udáva počet brigád, ktoré ste si zadali do systému avšak nie všetky sa musia zobrazovať.

Číslo udáva počet vašich brigád označených ako TOP, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach.

Objednajte si zobrazenie loga vašej spoločnosti

Vypočítaj si výplatu, dane a odvody

Inzercia brigád súkromných osôb. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazia ponuky podnikateľov a právnických osôb (firiem).

Max. veľkosť súboru 2Mb. Povolené typy súborov: doc, docx, pdf, txt, rtf, odt

Na tomto mieste je možné reagovať na životopis